skip to Main Content
Mühendislik Harikası Hasta Yatakları

Mühendislik Harikası Hasta Yatakları

Profesyonel ellerde hayat bularak farklı sebeplerden dolayı bakıma ihtiyaç duyan hastalar için büyük bir öneme sahip olan, birbirinden değişik seçenekler kapsamındaki hasta yatağı çeşitleri için adeta bir mühendislik harikası da denebilir. Her kısmı tamamen kaliteli bir malzeme yapısında üretimleri gerçekleştirilmiş olan sağlam yapı içerisindeki hasta yatakları, hastanın problemine göre uyum sağlamakta ve onun ihtiyaçlarını en iyi şekilde giderecek özelliklere sahip olarak hazırlanmaktadır. Üstelik günümüzde artık hasta yatağı çeşitlerini satın alma seçeneklerinin yanı sıra kiralama işlemi kapsamında da elde etmek mümkündür.

Tabii burada dikkat edilmesi gereken önemli husus hiç şüphesiz, fabrikasyon olarak özel bir şekilde üretimleri sağlanmış biçimde doğuran halka satış veya kiralama ile sağlanmasıdır. Bu şekilde hiçbir problem yaşanmadan başta evde ya da hastanelerde olmak üzere huzur evleri ile birlikte bakım evlerinde de hasta yatakları büyük bir gönül rahatlığı içerisinde kullanılabilmektedir.

Farklı özelliklere sahip olan hasta yatakları

Birbirinden değişik özelliklere sahip olan hasta yatağı çeşitleri dendiği zaman özellikle akla ilk olarak motor sistemleri gelmektedir. Baş kısmı ile birlikte ayak bölgesi kapsamında özel bir üretim eşliğinde yerleştirilmiş olan bu motor sistemleri, değişik hızlarda farklı açılar ile kullanım imkanı vererek, hastanın gün içerisinde gerçekleştirmesi gerektiği tüm işlemleri rahatlıkla yapmasına fırsat vermektedir. Bunlar içerisinde örneğin baş bölgesi kapsamında tam bir oturur pozisyona getirme imkanı sağlayan uzaktan kumanda sistemi dahilindeki bu elektrikli hasta yatakları, hastanın sorunsuz bir biçimde yemeğini yemesine ve ilaç saatlerini kaçırmamasına fırsat tanımaktadır.

Tabii fiziksel tedavi sürecinin daha hızlı bir biçimde gerçekleşmesine olanak tanıyan bu yatak modelleri, fiziksel iyileşmenin yanı sıra zihinsel olarak da televizyon seyretme veya kitap okuma gibi farklı aktivitelerin de yapılmasına bu şekilde olanak veriyor. Diğer yandan asansör sistemleri sayesinde de yataklar aşağı inerek hastanın doğru bir biçimde zemine basmasına ve ayağa kalkmasına olanak tanıyabilmektedir. Aynı şekilde yukarı kalkarak da ona bakanların çok fazla eğilmesine fırsat vermeden günlük işlerin tamamlamasına imkan verilmektedir.

Hasta yataklarının diğer mühendislik harikası özellikleri

Tabiri caizse tam bir mühendislik harikası olarak ön plana çıkan birbirinden farklı özellikler kapsamındaki hasta yatağı çeşitleri, yanında daha bir çok değişik avantajı getirmektedir. Serum askısı, özel yemek masası ve üstelik sağlam tekerlekleri sayesinde de kolay kullanım şansını sunar. Bu sayede özel kilit sistemi kapsamında tekerlekler durdurularak hasta rahatlıkla yatak üzerinde hareket etme imkanı bulunmaktadır.

Aynı zamanda her yöne rahatlıkla hareket eden bu tekerlekler, yatakların değişik odalara taşınmasına da imkan sunmaktadır. Hareket edemeyen yaşlı insanlar ve felçli hastalar için de bu mühendislik harikası hasta yatakları bünyesinde, WC, lavabo ve çağrı düğmesi gibi avantajlar da yine özel olarak yerleştirilmektedir.

Günümüzde ise artık kiralama ya da satın alma seçenekleri dahilinde çok uygun fiyatlar ile Haskar Medikal bünyesinde bu ürünleri elde etmek mümkündür. Tedavi sürecinin daha hızlı bir seviyeye ulaşmasına ve kısa süre içerisinde hastanın yeniden ayağa kalkabilmesine büyük bir olanak tanıyan birbirinden değişik hasta yatak çeşitleri, değişik boylarda ve sağlam bir iskelet yapısı altında temin edilme şansı vermektedir. Firma bünyesinde bu ürünler içerisinden keyifli bir şekilde seçim yapılabilir.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir