Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Neden Hasta Yatağı Kullanılır?

hasta yatagi satis yeri

Hastanede veya evde hasta yatağı kullanımı oldukça yaygınlaşmış durumdadır. Kişinin normal yatak da yatmasının zararlı olacağı açık yaraları varsa veya hareket kısıtlılığı gibi bir durum söz konusu ise hasta yatağı devreye girmektedir. Hasta yatakları taşıma durumu söz konusu olduğunda kolaylıklı bir taşıma olanağı sunduğu için tercih edilmektedir. Bulunan mevcut modelleri ile de oldukça pratik ve hastaların rahatına uygun modeller olmasından dolayı hasta yatakları oldukça önemlidir.

Hastane Yatağı Neden Önemlidir?

Hasta olmak ve yatakta yatmak zorunda kalmak çok zordur. Yatalak hastalar kendilerini bile geçindiremezler. Her harekette birinin desteğine ihtiyaç duymak hastayı her yönden yorar. Hasta yatağı; hastanın uyku ihtiyacı göz önünde bulundurularak çeşitli özelliklerle donatılmış özel yataklardır. Baş ve ayağın hareketli olması ve aşağı yukarı hareket etmesi hasta yataklarını klasik yataklardan ayırır.

Yatağa uzanıp elleri ve parmaklarıyla oynaması gereken hastalar, motorlu yatağın uzaktan kumandasını kullanarak yatağının baş ve ayaklarını hareket ettirebilirler. Hastanın yatağında uyumayan hastalar da birinden başını kaldırmasını istemelidir. Hastalar psikolojik olarak kendilerini yormamak için çeşitli özelliklere sahip hasta yatağı modelleri arasından birinde yatmalıdır. Yatalak durumda olan ve hiç hareket edemeyen hastaların vücudunda yaralanmalar meydana gelebilir.

Yara engelleyen havalı yatak

Yaranın oluşumu hastayı ve bakıcıyı zor durumda bırakır. Bakıcı, yaralanmanın meydana gelmemesi için hastayı sürekli olarak ters çevirmelidir. Yatalak hastalarda, vücut kendini tamamen serbest bıraktığı için, kendini geri çevirmek sanıldığı kadar kolay değildir. Bu nedenle havalı hasta yatağı kullanmak büyük kolaylık sağlamaktadır.

Tuvaletli Hasta Yatakları

Hasta yatağı seçimi yapılırken avantaj sağlayan özelliklere dikkat edilmelidir. Birçok alanda aşamalar Yatakların en iyi etkiyi vermesi için bir saksı seçmelisiniz. Hastanın saksıları sayesinde alt bağın ve hastanın durumu tamamen ortadan kalkar. Bu durumda hastalar hem fiziksel hem de zihinsel olarak çok daha iyi bir konumdadır. Hastaya yetişkin bezi bağlamak hem fiziksel hem de zihinsel rahatsızlığa neden olur. Bu tür sorunları ortadan kaldırmak için lazımlığı olan hastaların yataklarını öne çıkarmak gerekir. Hasta yataklarının en ideal kullanımı lazımlık ile mümkündür. Lazımlık, hasta yataklarının alt orta kısmında bulunur. Gerektiğinde bu alanda tuvaletler hazır bulunmaktadır. Bu delikle klozet lazımlığa dönüşür.

Motorlu Hasta Yatağı Modelleri

Hastane yataklarının birçok modeli bulunmaktadır. Bunlardan motorsuz hasta yatakları ve motorlu hasta yatakları bulunmaktadır. Hasta yatağı tasarımları arasında öncelikle motorlu hasta yatakları tercih edilmektedir. Motorlu hasta yatağı modelleri çok daha kolay kullanım sunar. Uzaktan kumandalı modelleri de mevcuttur. Kontrollü bir yapıya sahip olan hasta yatakları, hasta bakıcısının işini kolaylaştıran son teknolojidir.

Motorlu hasta yatağı modelleri

Havalandırmalı Hasta Yatakları

Kişi yatalaksa veya uzun süre yatakta bakıma ihtiyacı varsa, kısmen hareket etse bile yatak desteği kullanılabilir. SGK tarafından sağlanan yatakların hastane yatağı standartlarını karşılaması, hasta için olduğu kadar bakıcı için de daha uygun bir destek olduğu anlamına gelir. Hastane yatakları için havalandırma standartlarına sahip olmak, havanın yatak içinde ve üzerinde serbestçe dolaşabilmesi, yaralanma, koku ve zararlı maddeler gibi durumları ortadan kaldıracağı anlamına gelir. Sonunda; SGK tarafından okunan destekten yararlanmak için devlet hastanelerinin talep ettiği yatış raporu ve havalı yatak ihtiyacını ifade eden talimatları almanız yeterlidir.

Rahat Hasta Yatakları

Hasta yataklarının en önemli özelliklerinden biri de konfor açısından öne çıkan bir yatağa sahip olmalarıdır. Özelliklerine göre geliştirilen hasta yatakları sayesinde hasta ve hemşireler için ortamın konforunu en üst düzeye çıkarmak mümkündür. Son yıllarda yapılan birçok düzenleme ile yatakların konforun ön planda olması garanti altına alınmıştır.

Düzenli kullanıldığında hasta yataklarında bozulma ve deformasyon gibi sorunlar oluşmaz. Sürekli yatalak olan kişilerde çeşitli yatak yaraları oluşur. Hasta yatakları sayesinde bu yatak yaralarından kurtulmak da mümkündür. Sırt ağrısı gibi sorunlar da hasta yatakları ile çözülür. Hastane yatakları, birçok işlevi kuvvet kullanmadan gerçekleştirme konusunda çok ciddi bir avantaj sunmaktadır.

Hastane Yataklarının Kiralanması ve Satın Alınması

Hastane yatakları hasta için çok daha basit bir operasyona sahip olmanın avantajını ortaya koymaktadır. Bu faydalarının yanı sıra hastanın geçici bir hastalığı varsa kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur. Kalıcı bir hastalık ve kalıcı bir yatak varsa, hastanın zaman geçirdiği alanı daha konforlu hale getirmek mümkün olacaktır. Hasta geçici olarak yatalak ise hastane yatağı satın almaya gerek yoktur. En iyi çözümü hastane yatağı kiralayarak bulmak mümkün olacaktır. Hastalığı nedeniyle yatak alan kişiler, yatağın yarısını veya tamamını SGK’ya ödememe hakkına sahip olabilir. Devlet hastane yatağına ihtiyacı olan insanlara yardım sağlar. Bunun için öncelikle hasta adına bir talepte bulunulması gerekir.

Hasta Yatağı Fiyatları Nelerdir?

Hastane yatağı alacak veya kiralayacak kişilerin en çok merak ettiği sorunlardan biri hasta yatağı kiralama fiyatlarıdır. Hasta karyolası model değişikliğinin yanı sıra fiyat farklılıkları da bulunmaktadır. Kaliteli modellerin tercih edilmesiyle birlikte fiyatlarda artış yaşanmaktadır. Hasta yatakları içerdiği mekanizmalar ve özellikler ile hasta yatağı kiralama ve satın alma fiyatları değişmektedir.

Özellikle son yıllarda yapılan düzenlemelerle hastaların yatak giderlerinin bir kısmını devletin üstlendiği ortaya çıkmıştır. Hastane yataklarının kiralanması durumunda ekipmanların artması fiyat sorununu da artırmaktadır. En ideal hasta yatakları hastalığa uygun olması için tercih edilen hasta yatağı modelleridir. Bu yatakları seçerken uzman görüşleri almak son derece önemlidir. Bu yataklar ile hastayı en rahat şekilde kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Neden Hasta Yatağı Kullanılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön