Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Neden Hasta Yatağına İhtiyaç Duyulur?

birinci sinif hasta yataklari

İyileşme dönemi uzun süren hastaların bu dönemi en konforlu ve sağlıklı şekilde geçirmeleri için özel olarak üretilen yatak modellerine hasta yatağı denir. Özellikle felç gibi iyileşme süresinin ne zaman biteceği belirli olmayan hastalar için tasarlanmıştır.

Evde hasta bakımı için refakat eden kişilere çok büyük avantajlar sağlar. Hastaların vücut bütünlüğünü korumak ve genel vücut sağlığını desteklemek amacı ile geliştirilmiştir. Son yıllarda teknolojik imkânların genişlemesi ile üretilen modeller ev dekorasyonlarına da katkı sağlar. Firmamız uzun yıllardır müşterilerine kaliteli ve ayrıcalıklı hizmet veriyor. Sizlerde hastalarınızın güvenliği için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta yatağı çeşitleri teknolojinin ilerlemesi ile geliştirilmiştir. Piyasada en çok bulunan ve tercih edilen model dört adettir.

  • Motorlu Hasta Yatağı

Motor sayısına göre değişiklik göstermektedir: İki motorlu, üç motorlu ve dört motorlu modelleri bulunmaktadır. Motor sayısının artmasına bağlı olarak yatak özellikleri genişler. Ayrıca motor sayısını fazla olması yatak fiyatını artıran bir kriterdir. Otomatik çalışma prensibine sahiptir. Otomatik hasta yatağı da denilir.

  • Kumandalı Hasta Yatağı

Uzaktan kumanda yardımı ile çalışma prensibine sahip yatak çeşididir. Hasta yatak kenarında bulunan tuşlar yardımı ile istediği pozisyonu alabilir. Hastanın yemek yemesi ve tuvalet ihtiyacı rahat bir şekilde karşılanır. Vücudunu kullanamayan ve hareket kısıtlılığı olan hastalar konforlu bir şekilde tercih edebilir. Kumandalı yatak modelleri hasta yakınından ziyade hastaların kullanımı için geliştirilmiştir.

  • Havalı Hasta Yatağı

Genellikle felçli ve uzun süre yatmak zorunda olan hastalar için geliştirilmiştir. Yatağın özel hava sistemi sayesinde vücut bölümleri düzenli olarak hareket ettirilir ve bu sayede hastanın vücudunda yatak yarası oluşumu engellenmiş olur. Havalı yatak modelleri diğer yatak modellerine göre maliyetlidir.

  • Katlanabilir Hasta Karyolası

Katlanabilir hasta karyolası hareketli eklem sistemine sahiptir. Bu eklem yapısı sayesinde kumanda ile hareket ettirilerek yatak iskeleti katlanır. Ayrıca hastaların birbir kullanımı içinde uygundur. Yatar pozisyondan oturma pozisyonuna çaba sarf etmeden geçebilir.

  • Lazımlıklı Hasta Yatağı

Felç geçirmiş ya da ağır travma sonrası hareket kabiliyetini kaybetmiş hastalar için düşünülmüştür. Yatağın orta kısmında takılıp çıkarılabilen bir lazımlık bulunur. Tuvalet ihtiyacını yakınının yardımı ile bile gideremeyen hastalar için uygundur. Hasta ihtiyacını giderdikten sonra yatağın alt kısmından çıkartılıp tekrar yerine takılabilir. Hastanız tuvalete kalkabiliyorsa bu yatak modelini tercih etmenize gerek yoktur.

Hasta yatağı çeşitleri

Yatak modeline karar vermeden hastanızın doktoruna danışabilirsiniz. Doktorunuz hastanın ihtiyacını en iyi bilen kişidir. Doğru yatak modelini alabilmek için doktor önerisini tavsiye ediyoruz. Hastanın ihtiyacına cevap vermeyen yatağın iyileşme sürecinde olumlu etkisi olmaz.

Hasta Yatağı Kullanmanın Faydaları

Hasta yatağı kullanmanın hastaya ve yakınlarına sağladığı faydalar vardır. Bu faydalar;

  • Hastanın vücut bütünlüğünü korur ve yatak yarası oluşumunu engeller.
  • Hastanın yemek yemesi, tuvalet ihtiyacı ve banyo yapma gibi temel ihtiyaçlarını hasta hareket etmeden karşılayabilir.
  • Yedek aparatları sayesinde ilaç tedavisini destekler.
  • Hasta yakını ağır olan hastasını kucaklamak ve hareket ettirmek zorunda kalmaz.
  • Yatan kişinin kas ve iskelet sistemini desteklediği için vücut direncini korur ve iyileşme süresini kısaltır.

Sıraladığımız bu faydalardan yararlanmak için hastanın durumuna uygun yatak modelini seçmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Aksi halde evinizde bulunan diğer yataklardan farkı olmayabilir.

Hasta Yatağı Almadan Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hastanızın hastalık dönemini konforlu hale getirmek için hasta yatağı almak isteyebilirsiniz. Bu süreci en iyi şekilde geçirmek için alacağınız yatak modeline karar vermeden dikkat etmeniz bazı hususlar vardır. İlk olarak firmanın güvenilir ve profesyonel olmasına özen göstermelisiniz. Sektördeki yerini kanıtlamayan firmalara itibar etmeyiniz.

Yatak filosu ve çeşitleri geniş olan firmalar önceliğiniz olsun. Bu firmalar teslimat öncesinde ve teslimat sonrasında kesinlikle problem çıkarmaz. Kiralama hizmeti almak istiyorsanız mutlaka sözleşme imzalayınız. Hasta yatağı ödemeleri genellikle teslimattan sona yapılır. Firma yatağı teslim etmediği sürece yatak ücretini ödemeyiniz.

Havalı hasta yatakları
Havalı hasta yatakları

Yatağın kurulumu, bakımını ve teslimatını kabul etmeyen firmalardan alışveriş yapmayın. Aksi halde nakliye, kurulum ve bakım için yüksek ücretler ödemeniz gerekebilir. Yeterli araştırma yapmadan önce firma kararı vermeyin. Doktorunuza danışmadan kiralama ya da satın alma işlemi yapmayın.  Sizlere vermiş olduğunuz bu önerilere uyarsanız güvenilir ve sorunsuz bir alışveriş yapabilirsiniz.

Hasta Yatağı Nereden Alınır?

Hasta yatağı kiralama ve satın alma işlemleri üretici firmalardan ve medikal ürün satışı yapan mağazalardan yapılabilir. Satın alma maliyetleri genellikle yüksek olan bu yatakları kiralamak bütçenize katkı sağlar. Hastanız uzun süre yatacaksa satın almanızı tavsiye ediyoruz. İyileşme dönemi kısa ve hastanın vücut sağlığı genel olarak iyi ise kiralama hizmetini tavsiye ederiz.

Firmamız hasta yatağı kiralama ve satış hizmeti veren güvenilir bir firmadır. Kaliteli ve geniş fonksiyonlara sahip yatak modellerimizi tercih etmeniz hem hastanız hem de sizler için büyük avantajlar sağlar. Ayrıca internet sitemizden yataklarımız hakkında merak ettiğiniz bilgileri öğrenebilirsiniz. Firmamızdan hemen her bilgiyi alabilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralama

İleri teknolojiye sahip olarak üretilen ve çok geniş fonksiyonlara sahip olan hasta yatağı modellerini satın almaya maddi gücünüz yetmeyebilir. Özellikle kısa süreli kullanımlarda yatak satın almak mantıklı bir durum değildir. Satışı yapılan tüm yatak modelleri kiralama hizmeti ile ihtiyaç duyan kişilere verilir.

Kiralık hasta yatağı ve havalı yataklar

Kiralama hizmetinde de yine nakliye, yatak kurulumu ve yatak bakımı firmaya aittir. Bu nedenle satın almak zorunda değilsiniz. Firmamız hastanızın genel durumu hakkında bilgi alarak gerekli analizi yapar. Analiz sonucunda hasta için en uygun olan yatak modelini sizlere sunar. Sizlerde ayrıcalıklı bir şekilde yatak kiralamak için bizlerden güvenilir hizmet alabilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralama Sözleşmesi

Hasta yatağı kiralama sözleşmesi tamamen müşteri güvenliği düşünülerek yapılan bir sözleşmedir. Sözleşmenin içeriğinde kiralanan yatak modeli, kiralama bedeli, nakliye, teslimat süresi ve kiralama süresi yer alır. Bazı firmalar anlaştıkları yatak modelinden farklı bir ürünü teslim edebiliyor.

Bu nedenle teslimat sırasında kiralama sözleşmesi içinde yer alan yatak modelinin teslim edilip edilmediğini kontrol edin. Kiralama süresinin sonunda firma yatağın geç teslim edildiğini beyan ederek ekstra ücret talebi de olabilir. Sıraladığımız bu sorunları yaşamamak için mutlaka sözleşme imzalamalısınız. Sözleşme imzalamayan firmalardan hizmet almanızı tavsiye etmiyoruz.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatağı fiyatları yatak modeline, üretiminde kullanılan ham maddeye, motor sayısına, markasına, nakliye hizmetine ve ödeme şekline göre değişiklik gösterir. Nakit olarak yapılan ödemelerde genellikle indirim uygulanır. Taksitli kredi kartı ödemelerinde ise firmalar indirim sistemini pek kullanmazlar.

Aynı yatak modeli markaya göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle araştırma yapmadan ihtiyacınız olan yatak modelini almanızı tavsiye etmiyoruz. Firmaların fiyat politikalarını karşılaştırarak uygun fiyata kaliteli yatak satın alabilirsiniz. Kiralama fiyatlarında değişiklik yaşanır. Kiralama hizmeti almak isterseniz firmalar ile birebir görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

Yatak teslimatı firma tarafından yapılır. Nakliye ücreti genellikle satış ve kiralama fiyatı içerisine dahil edilir. Tecrübeli ve profesyonel ekibimizden dilediğiniz zaman hizmet alabilirsiniz.

Neden Hasta Yatağına İhtiyaç Duyulur?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön