Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Obezite Hastaları İçin Yatak İmalatı Var mı?

motorlu hasta yataklari

Obezite, kişilerde hareket kısıtlılığına yol açan bir hastalıktır. Dolayısıyla obez kişilerin evde yatmaları gerekebilir. Obezite hastaları için hasta yatağı almak, onların günlerini daha rahat ve konforlu geçirmesini sağlar.

Hastanede gördüğünüz yataklarda birçok özellik bulunur. Hasta yataklarının amacı hastaları yattıkları süre boyunca rahat ettirmektir. Bunun yanında bakan kişiler de rahat ederler. Hasta karyolası özellikleri sayesinde hastalara bakan kişiler onları daha kolay hareket ettirir ve bakımlarını daha kolay yapar.

Obezite Hastaları İçin Neden Hasta Yatağı Gerekir?

Obez kişiler, fazla kiloları nedeniyle hareket güçlüğü yaşarlar. Kendi bakımlarını, günlük işlerini bile yapmakta zorlanırlar. Bu nedenle evde yatmaları gerekir. Bir veya birkaç kişinin onların bakımı ile ilgilenmeleri gerekebilir.

Obezite hastalığı olan kişilerin ağırlığı bir hayli fazla olduğundan dolayı bakan kişilerin işi bazen zor olabilir. Onları kaldırmak, yan çevirmek, oturur pozisyona getirmek zorlayıcıdır. Hasta yataklarının içerdiği özellikler sayesinde obez hasta bakımı daha kolay hale gelir.

Örneğin hasta yatağı kiralama ya da satın alma işlemini yaptığınızda bu yatakların tekerlekli olması sayesinde hastalarınızı evin içinde taşıyabilirsiniz. Ayrıca yanlarında bariyerleri bulunur. Hastalar bu bariyerlerden tutunarak daha rahat doğrulabilir ya da yan dönebilirler.

Uzun süre yatan kişilerin sık sık pozisyon değiştirmesi gerekir. Aksi takdirde sürekli aynı pozisyonda yatmaya bağlı olarak yatak yarası oluşabilir. İşte hasta yataklarını tercih ettiğinizde obez hastaların dönmesi ve pozisyon değiştirmesi zor bir iş olmaktan çıkar.

Obezite Hastaları İçin Yatak Seçimi

Obezite hastaları devamlı yatağa bağlı kaldıklarında, yatmaya ve hareketsiz kalmaya bağlı ortaya çıkan çeşitli problemlerle karşılaşırlar. Havalı yatak almanız bu problemlerin önüne geçmek anlamında etkili bir çözümdür. Havalı yatakların en önemli avantajı yatmaya bağlı oluşan bası yaralarının önüne geçmesidir.

Havalı yataklar, hastaların cildine uygulanan basıyı en aza indirir. Temas oranını azalttığı için yatak yarası gelişmesi ihtimali azalır. Obezite hastalarının yatağa bağlı oldukları süreci daha konforlu geçirmeleri için havalı yatak gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Obezite hastaları için yatak seçimi yapılırken yatak boyutlarına dikkat edilmelidir. Dar olan yataklarda obezite hastalarının rahat bir şekilde yatması mümkün olmaz. Hayat boyutu hasta ile uyumlu olmalıdır. Obezite hastalarının genişliği, yatak seçiminde mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Hasta Yataklarının Genel Özellikleri

Hasta yataklarında farklı özelliklerin kombinasyonu kullanılır. Örneğin bazı yataklarda motor özelliği vardır. Kumanda ile otomatik olarak hareket etmesi, dik konuma gelip yeniden yatay konuma dönmesi sağlanır.

Hasta yataklarında antibakteriyel özellik, otomatik kumanda sistemi, sıvı geçirmez kumaş, havalandırma sistemi ve kolay temizlenebilme gibi özellikler mevcuttur. Bu özelliklerin biri ya da birkaçı bir arada olabilir.

Hasta yatakları genel olarak hastalara hareket kabiliyeti katabilmeyi hedefler. Tekerlekli olması, bakıcısına ve hastaya önemli bir avantaj sağlar. Kumandasını kullanarak, yanında kimse olmasa da hastalar oturur pozisyona geçebilir.

Obezite Hastaları İçin Hasta Yatağı Avantajları

Obezite hastaları için hasta karyolası ve yatağı kullanmanın birçok avantajı bulunur. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz:

  • Obezite hastaları evin içindeki hareketlerini hasta karyolası ile sağlayabilirler. Örneğin güneşlenmek için balkona çıkabilirler. Ya da temizlik sırasında yatağın mobilizasyonu, hasta üzerinden kalkmadan sağlanabilir.
  • Hasta yatağını havalı yatak olarak seçmeniz bazı ekstra avantajlar sağlar.
  • Fonksiyonel kumanda özelliği sayesinde hastalar rahatlıkla kendi yataklarını kumanda edebilirler.
  • Hasta yatakları kolay temizlenebilir.
  • Tekerlekleri kilitlenebilir. Böylece evde oluşabilecek kazalar önlenmiş olur.
  • Hasta yatakları hijyeniktir ve anti bakteriyel özelliği vardır. Hastaların mikrop kapmaması ve yattıkları süre boyunca enfeksiyon hastalıklarına yakalanmamaları için bu özellik oldukça önemlidir.

Asansörlü hasta karyolası modelleri sayesinde hastalar aşağı yukarı hareket ettirilebilir. Obezite hastalarında oluşabilecek terleme ve nemlenmenin önüne hasta yatakları sayesinde geçilebilir.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatağı fiyatları yatağın barındırdığı özelliklere göre değişkenlik gösterir. Bizimle iletişime geçerek istediğiniz yatak özelliklerini bildirdiğiniz takdirde fiyatları konusunda daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hasta yatağı almaya karar verdiğinizde, işin önemli bir kısmını halletmiş sayılırsınız. Artık bizden hasta yatağı talebi oluşturmak kalmıştır. Kaliteli ve garantili yataklarımızı rahatlıkla kullanacağınıza emin olabilirsiniz. Uzun süreli ya da süreli olması fark etmeksizin hasta yatağı almanız önerilir. Kiralama seçeneğimizi de hastanızın durumuna göre değerlendirebilirsiniz.

Hasta Yatağı Kiralanır mı?

Eğer hastanızın kısa süreliğine hasta yatağına ihtiyaç duyduğunu düşünüyorsanız, kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Bu durumda hastanızın yatağa ihtiyacı kalmadığında yatağı nereye koyacağınızı düşünmenize gerek kalmaz.

Kiralama fiyatı ile satın alma fiyatı elbette birbirinden farklıdır. Eğer hastanız uzun süre yatağa bağımlı kalacaksa satın almanız daha mantıklı olacaktır. Çünkü diğer türlü uzun süre kiralama ücretini ödemeniz gerekir.

Hasta Yatağı Kullanmak Sağlıklı mıdır?

Obezite hastaları için hasta yatağı kullanmanız bu kişilerin sağlığı için gereklidir. Obez kişilerde terleme ve yatak yarası gibi problemler daha sık görülür. Tedavisi ise sizi oldukça zorlayabilir. Bu gibi problemlerle hiç karşılaşmamak için en baştan önlem almak gerekir.

Hasta yatağı kullandığınızda  obezite hastalarının daha az terlemesini sağlarsınız. Üstelik hastanızda bası yarası olma ihtimali de azalır. Hastanızı yatakta rahatlıkla döndürebilirsiniz. Havalı yatak tercih ederek hastanızın terlemesini en aza indirebilirsiniz. Ayrıca yatakların antibakteriyel özelliğinin olması da hastanızın hijyenine katkı sağlar.

Obezite Hastaları İçin Hasta Yatağı Nasıl Alınır?

Eğer obezite hastalığı olan biriyseniz ya da böyle bir kişinin bakımını sağlıyorsanız, hasta yatağına ne kadar fazla ihtiyacınız olduğunu iyi bilirsiniz. Konfor ve rahatlık yanında sağlık için de hasta yatağı kullanmanız gerekir. Bu konu ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hasta yataklarımızın tamamında birinci sınıf kaliteye sahip malzemeler kullanılmıştır. Bizden satın aldığınız ya da kiraladığınız yataklardan mutlaka memnun kalırsınız. Hastanın ve bakıcısının rahatı için tüm ayrıntıları düşündüğümüze emin olabilirsiniz.

Hasta Yatağı Nereye Koyulmalıdır?

Evinizde hasta yatağını nereye koymanız gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Bu konuda evinizin düzeni önemlidir. Eğer evinizde hastanız için ayırabileceğiniz özel bir odanız varsa şanslısınız demektir. Hasta yatağını bu odaya koyabilir ve hastanın eşyalarını bu odada muhafaza edebilirsiniz.

Eğer hastanız için ayırabileceğiniz bir odanız yoksa oturma odanızda bir alan boşaltarak hasta yatağına yer açabilirsiniz. Böylece hastanız gün içinde sizinle sohbet edebilir ya da televizyon izleyerek vakit geçirebilir.

Neden Hasta Yatağı Almalıyım?

Obezite hastalarının evde yattıkları süre boyunca konforlu bir hayat sürebilmeleri için hasta karyolası almanızı öneririz. Bizden alacağınız yataklarımızda en üst kalite seviyesi gözetilmiştir. Otomatik kumanda özelliğinden havalı yataklara kadar hayatınızı kolaylaştıran birçok özellikle karşılaşırsınız.

Hastanızı kolay bir şekilde oturur pozisyona getirebileceğiniz, asansör özelliği ile yükseltip alçaltabileceğiniz, ev içinde hareket ettirebileceğiniz özellikteki yataklarımızdan memnun kalırsınız. Havalı yataklarımızı tercih ederek hastanızın konforunu artırabilirsiniz.

Obezite hastaları için rahatlıkla kullanılabilecek hasta yataklarımız ve karyolalarımız mevcuttur. Ürünlerimizin özellikleri ile ilgili aklınıza takılan herhangi bir soru olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yatağa bağlı olan hastanızın ve bakıcısının daha rahat ve konforlu yaşaması için hasta yataklarımızda tüm detayları düşünürüz. Obezite hastaları için yatak imalatımız bulunur.

Obezite Hastaları İçin Yatak İmalatı Var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön