Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Obezite Hastalarına da Yatak İmalatı Var Mıdır?

yatalak hasta yataklari 2

Obezite rahatsızlığı günümüzde birçok kişinin mustarip olduğu hastalıklardan biridir. Bundan dolayı kişilerin sürekli olarak istirahat halinde olabilir. Obezite hastaları için hasta yatağı son derece büyük bir önem taşır. Bu rahatsızlığa sahip olan kişilerin mutlaka konforu alanı yüksek yerlerde dinlenmeleri gerekir. Rahat ve huzurlu bir şekilde dinlenmeleri açısından bu yataklar son derece önemlidir.

Hastane yataklarında birçok farklı kullanım seçeneği ve özellik bulunur. Medikal olarak tasarlanan bu ürünler, tamamen hastaların konforunun en üst seviyede olması amacıyla üretilir. Özel karyola yapısı sayesinde, obezite hastalarına bakan kişilere de büyük bir rahatlık sağlar.

Obezite Hastaları İçin Hasta Yatakları Neden Önemlidir?

Obezite hastası olan kişilerin en büyük sorunlarından biri hareket kısıtlığıdır. Bu kişiler kişisel bakımlarını, günlük işlerini ve birçok farklı aktiviteyi yapmakta zorlanır. Bundan dolayı kişilerin bakımlarını farklı kişilerin yapması gerekir. Obezite hastası olan kişilerin, hareket alanı son derece dardır. Ağırlığından kaynaklı son derece ağrısı olan obezite hastalarının, dönmesi ve hareket etmesi son derece zordur. İleri derece obezite hastalarının yana, sağ, sola ve eğilip, kalkması son derece zordur. Ancak hasta karyolası sayesinde bu kişiler rahat bir şekilde hareket edebilir, bakımları daha rahat yapılabilir.

Tercih edeceğiniz hasta yatağının tekerlek sistemi olması halinde, kişiler ev içerisinde farklı alanlara alınabilir. Hasta karyolalarının güvenlik korkuluğu bulunur. Bundan dolayı kişiler bu korkuluklar sayesinde, kendilerini daha rahat hareket ettirebilirler ve tutunma ihtiyacını karşılayabilirler. Sürekli olarak yatakta sabit bir şekilde yatan obezite hastalarının mutlaka belirli zaman içerisinde pozisyon değiştirmesi gerekir. Uzun süre aynı şekilde yatakta yatan obezite hastalarının, mutlaka dönmesi ve farklı konumlarda durması gerekir. Eğer hareket etmez ise zamanla vücutlarında yaralar oluşabilir.

Obez hastalara uygun hasta yatağı modelleri

Obezite Hastaları İçin Nasıl Yatak Seçilmelidir?

Obezite rahatsızlığına sahip olan kişiler belirli bir süre sonra sürekli olarak yatakta yatma ihtiyacı hissedebilir. Bundan dolayı sürekli olarak yatacağı alanın farklı bir yatak tercih edilmesi gerekir. Sürekli yatan hastalarda, zaman içerisinde farklı sorunlar çıkabilir. Bundan dolayı kişilerin baştan bir önlem alarak, hasta yatağı kiralama işlemi yapması gerekmektedir. Özellikle kişilerin rahat hareket etmesi, pozisyon değiştirmesi ve kan dolaşımının problemsiz olması için son derece gereklidir.

Bununla beraber bu yataklar kişilerin terlemesini engeller. Obezite hastaları için havalı yataklar son derece avantajlı yatak türleri arasındadır. Vücutla tam temas oluşturmayan bu yataklar, kişilerin tenini daha rahat tutar. Bundan dolayı kişilerde yatmaya bağlı herhangi bir şekilde yara oluşmaz. Ayrıca kişiler bu hasta yatakları sayesinde, hastalık sürecini daha konforlu bir şekilde geçirebilir. Mutlaka bu yatakları seçerken, hastanın vücut yapısına dikkat etmeniz gerekir.

Dar veya kısa olan hasta yatakları obezite hastaları için yanlış bir seçim olacaktır. Bundan dolayı hastaya tam destek sağlayacak, vücut yapısına uygun ve özel hasta yataklarının tercih edilmesi gerekir. Mutlaka hastaların rahatlığını, yatak seçimi yaparken göz önünde bulundurunuz.

Hasta Yataklarının Özellikleri Nelerdir?

Hasta yataklarında birçok farklı özellik ve çeşit yer alır. Kişiler mutlaka hastasının ihtiyacına göre en uygun olan yatağı tercih etmesi gerekir. Bazı yataklarda motor, bazı yataklarda hava veya bazı yataklarda motorsuz yatak özellikleri yer alır. Motorlu hasta yatakları özellikle hareket alanı kısıtlı veya hiç hareket etmeyecek kişiler için tercih edilir. Bu yataklar kumanda ile kolay bir şekilde kontrol edilebilir. Kişiler diledikleri pozisyona bu yatak ile kolayca gelebilir. Bu sayede hastaya bakan kişinin de yükü azalmış olur. Hasta yataklarının mutlaka, özel bir kumaştan üretilmiş olması gerekir. Anti bakteriyel özelliğe sahip olan yataklar, sürekli olarak yatan hastalar için son derece uygundur. Kumanda sistemi iste hastanın temel ihtiyaçlarını rahat bir şekilde karşılaması adına son derece önemlidir.

Havalandırma sistemi olan yataklar kişilerin daha konforlu bir şekilde dinlenmesine yardımcı olur. Bu yataklar, herhangi bir şekilde su veya sıvı geçirmez. Kişiler bu yatak türlerini özel yapısı sayesinde daha rahat bir şekilde temizleyebilirler. Bu yatakların özelliklerine göre hasta yatağı fiyatları değişebilir. Hasta yatakları, hastalara hareket etme kabiliyeti sağlar.

Obezite Rahatsızlığı Olan Kişiler İçin Hasta Yatağı Avantajları Nelerdir?

Obezite hastaları için hasta yatakları son derece büyük bir önem taşır. Bununla beraber bu yataklar kişilere büyük bir avantaj sunar. Obezite rahatsızlığı bulunan kişiler için bu yataklar hareket etme imkânı tanır. Kişiler diledikleri alana gidebilir veya temizlik için bu yataklardan çıkabilir yada herhangi bir şekilde kalkmadan bu yatakların temizliği yapılabilir. Hasta yatağının havalı olarak tercih edilmesi, kişiler daha büyük bir imkân sağlar. Havalı hasta yatakları cilt üzerinde yara oluşturmaz. Bu sayede kişilerde herhangi bir şekilde hasta yatağı yarası olmaz. Bununla beraber özel kumanda sistemi sayesinde, kişiler diledikleri pozisyonda durabilirler.

Bu yataklar, standart yataklardan daha rahat bir şekilde temizlenir. Tekerlekleri durdurulabilir, bu sayede hasta güvene alınır. Tamamen hijyenik olan bu ürünler, medikal amaçla üretildiğinden kişiye herhangi bir şekilde alerji yapmaz. Kişilerin mikrop, bakteri veya virüs kapmasını engeller. Kişiler yatakta bulunduğu sürece kolay bir şekilde enfeksiyon kapmaz. Hasta yataklarında aşağı, yukarı hareket etme özelliği bulunur. Bu sayede hastalar kolay bir şekilde terlemez.

Hasta Yatağı Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Hasta yatağı tutarları, tamamen yatakların modellerine göre değişiklik gösterir. Her modelin kendi içerisinde ayrı bir özelliği yer alır. Bundan dolayı kişiler, hastaları için en iyi yatağı araştırarak yataklarına tercih edebilirler. Sizlerde hastalarınız için özel hasta yataklarını, en uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.

Nasıl bir yatak alacağınıza karar vermeniz halinde, diğer işlemler daha kolay olacaktır. Dilediğiniz özelliği ekleyebilir ve yatakları daha avantajlı bir hale getirebilirsiniz. Hasta yatakları tamamen kaliteli ve garantili yataklardır. Bu yataklar kişilerin bütün hayat konforunu değiştirir. Bundan dolayı sizlerde hastanız için mutlaka bir hasta yatağı temin ediniz.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta Yatağı Kiralama Nedir?

Obezite hastanızın, kısa süre için bir yatağa ihtiyacı olması halinde mutlaka kiralama işlemini tercih ediniz. Ancak hastanın yatağa uzun süre ihtiyacı olması halinde mutlaka bu yatakları satın alınız. Uzun süreli kullanılacak yatakları, kiralamak size daha maliyetli olabilir. Bununla beraber hastanızın ihtiyacına göre hasta yatağı alınız. Kiralama ve alma işlemleri farklıdır.

Hasta Yatağı Sağlıklı Mıdır?

Obezite hastalarının, tedavi sürecinde destek olmak adına sıklıkla hasta yatakları tercih edilir. Hastaların daha rahat bir şekilde yaşaması adına kişiler, hasta yatakları tercih edebilir. Obez kişilerde sıklıkla terleme meydana gelir. Bundan dolayı mutlaka hava alan, anti bakteriyel bir hasta yatağı kullanılması gerekir. Bu tedavi süreci içerisinde uzun süre yatakta yatan hastalarda yaralar oluşabilir. Bundan dolayı kişilerin mutlaka rahat edeceği bir yatakta yatması gerekir. Kişilerin enfeksiyon kapması, hastalık sürecini kötü etkileyebilir. Obez hastaların kullanmaları için pozisyon veren havalı yatak satışlarımız da vardır.

Hasta yatağı kişilerin terlemesini engeller, bundan kaynaklı ciltleri hava alarak kişiler rahat bir süreç geçirir. Ayrıca hasta yatakları, kişilerin baş yarasına sahip olmasını engeller. Bundan dolayı kişilerin hayatı daha kolay bir hale gelir. Sizlerde hastalarınız için mutlaka, hasta yatağı tercih ediniz.

Obezite Hastalarına da Yatak İmalatı Var Mıdır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön