Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Obezite Hastalarına Özel Hasta Yatakları

havali hasta yataklari e net

Obezite, günümüzde birçok insanın mustarip olduğu hastalıklardan biridir. Bu nedenle insanlar her zaman dinlenebilir. Obez hastalar için hastane yatakları büyük önem taşımaktadır. Bu bozukluğu olan kişilerin kesinlikle rahat yerlerde dinlenmeleri gerekmektedir. Bu yataklar, rahat ve huzurlu bir şekilde dinlenebilmeleri için son derece önemlidir. Hastane yataklarının birçok farklı seçeneği ve kullanım alanı vardır. Bu tıbbi olarak tasarlanmış ürünler, hasta konforu en üst düzeyde düşünülerek üretilmiştir. Özel yatak yapısı sayesinde obez hastalara bakanlar için de mükemmel konfor sağlar.

Obez Hastalar İçin Hastane Yatağı Neden Önemlidir?

İleri derecede obez hastalar için sağa sola eğilmek ve ayakta durmak son derece zordur. Ancak hastane yatakları sayesinde bu kişiler özgürce hareket edebiliyor ve bakımları daha kolay hale geliyor.

Tercih ettiğiniz hasta karyolasında tekerlekli sistem varsa insanlar evin farklı alanlarına götürülebilir. Hastane yatağında güvenlik görevlisi bulunmaktadır. Böylece bu korkuluklar sayesinde kişiler daha rahat hareket edebilir ve sıkı bir tutuş ihtiyacını karşılayabilir. Sürekli yatalak olan obez hastalar belli bir süre pozisyon değiştirmek zorunda kalırlar. Uzun süre aynı yatağı paylaşan obez hastaların farklı pozisyonlarda dönmesi ve ayakta durması gerekir. Hareket etmezlerse zamanla vücutlarında yaralanmalar meydana gelebilir.

Obezite için hasta yatağı

Obez Hastalar İçin Yatak Nasıl Seçilir?

Obez kişiler bir süre sonra sürekli yatakta kalma ihtiyacı hissedebilirler. Bu nedenle, sık dinlenme alanı için başka bir yatak tercih edilmesi tavsiye edilir. Sürekli hastanede yatan hastalarda zamanla farklı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle kişilerin önlem alması ve hastane yatağı modelleri kiralaması gerekmektedir. Özellikle kişilerin serbestçe hareket edebilmeleri, pozisyon değiştirebilmeleri ve kan dolaşımını sorunsuz bir şekilde yapabilmeleri gereklidir.

Ancak bu yataklar, meslekten olmayan kişinin terlemesini engeller. Havalı yataklar obez hastalar için en faydalı yataklardan biridir. Tam vücut teması olmayan bu yataklar cilt konforunu arttırır. Bu nedenle, yan yatma nedeniyle kişisel yaralanma olmaz. Üstelik bu hastane yatakları ile kişiler hastalık sürecini daha rahat geçirebilmektedir. Bu tür yatakları seçerken hastanın vücut kompozisyonuna dikkat etmelisiniz. Dar veya kısa hastane yatakları obez hastalar için uygun seçenekler olmayacaktır. Bu nedenle hastayı tam olarak destekleyecek, vücudun yapısına uyum sağlayacak özel yatakların seçilmesi gerekir. Yatak seçerken hasta konforunu göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

Hastane Yatağının Özellikleri Nelerdir?

Hastane yataklarında birçok farklı özellik ve tarz bulunmaktadır. Kişiler mutlaka hastalarının ihtiyaçlarına göre en uygun yatağı seçmelidir. Bazı rulmanlar motorlu, bazı rulmanlar havalıdır veya bazı rulmanlar motorsuz rulman özelliğine sahiptir. Motorlu yataklar özellikle hareket kabiliyeti kısıtlı veya tamamen hareketsiz olanlar için tercih edilmektedir. Bu yataklar uzaktan kumanda ile kolayca kontrol edilebilir. Kişiler bu yatak ile kolayca herhangi bir pozisyona girebilirler. Bu sayede bakıcıların üzerindeki yük de azaltılmış olur. Hasta yatağı özel kumaştan yapılmış olmalıdır. Anti bakteriyel özelliklere sahip yataklar, sürekli hastanede kalan hastalar için idealdir. Hastanın temel ihtiyaçlarının konforlu bir şekilde karşılanabilmesi için kontrol sistemi son derece önemlidir.

Yatakta insanların daha rahat dinlenmesine yardımcı olmak için havalandırma sistemi vardır. Bu rulmanlar hiçbir şekilde sızdırmaz veya sıvı sızdırmaz değildir. Kişiler bu tip yatakları özel yapıları nedeniyle daha kolay temizleyebilirler. Bu yatakların özelliklerine göre hasta yatağı fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Hastane yatağı hastanın hareketliliğini sağlar.

Obez hasta yatakları

Obez İnsanlar İçin Hastane Yataklarının Faydaları Nelerdir?

Obez hastalar için hastane yatakları büyük önem taşımaktadır. Ancak bu yataklar insanlara büyük fayda sağlamaktadır. Obezler için bu yataklar harekete izin verir. Kişiler istedikleri yere gidebilir veya bu yataklardan kalkıp temizlik yapabilir veya hiçbir şekilde kalkmadan temizlik yapabilirler. Klimalı hastane yataklarına öncelik vermek, herkes için daha büyük fırsatlar sunar. Havalı yatak cilde zarar vermez. Bu şekilde insanlar hiçbir şekilde yatak yarası almazlar. Ancak özel kontrol sistemi sayesinde kişiler istedikleri yerde kalabilmektedir.

Bu şilteler, standart şiltelere göre daha rahat temizlenir. Tekerlekler durdurulabilir, böylece hasta güvende olur. Tamamen hijyenik olan bu ürünler tıbbi amaçlı üretildiğinden kullanıcı için hipoalerjeniktir. İnsanların mikrop, bakteri veya virüslere yakalanmasını engeller. İnsanlar yatakta kaldıkları sürece kolay kolay enfeksiyon kapmazlar. Yatak yukarı ve aşağı hareket etme özelliğine sahiptir. Bu sayede hasta kolay kolay terlemez.

Hasta Yatağı Kullanmak Sağlığa İyi Gelir Mi?

Obez hastalar için hastane yataklarının kullanılması bu tür kişilerin sağlığı için gereklidir. Şişman kişilerde terleme ve yara gibi sorunlar daha sık görülür. Tedavi sizin için çok zor olabilir. Bu tür problemlerle karşılaşmamak için öncelikle önlem almak gerekir. Hastane yataklarını kullandığınızda obez insanların daha az terlemesini sağlarsınız. Ayrıca hastanızda basınç ülseri gelişebilir. Hastayı kolaylıkla tekrar yatağa çevirebilirsiniz. Havalı yatak seçerek hastanın terlemesini en aza indirebilirsiniz. Ayrıca yatağın anti bakteriyel özelliği de hastalarınızın hijyenine katkı sağlar.

Hastane Yatağı Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Hastane yatak sayısı yatak modelleri arasında tamamen farklıdır. Her modelin kendine has özellikleri vardır. Böylece insanlar yataklarını araştırarak hastalarına en uygun yatağı seçebilirler. Ayrıca hastalarınıza özel yatakları en uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz.

Satın alacağınız yatak tipine karar verdiğinizde gerisi daha kolay olacaktır. İstediğiniz özellikleri ekleyip yatakları daha karlı hale getirebilirsiniz. Hastane yatakları kaliteli ve garantili yataklardır. Bu yataklar insanların hayatındaki tüm konforları değiştiriyor. Bu nedenle hastalarınız için hastane yatakları sağlamanız zorunludur. Hasta yatağı kiralama hizmetleri de kısa dönem yatacak hastanız için ekonomik bir çözümdür.

Obezite Hastalarına Özel Hasta Yatakları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön