skip to Main Content
Hasta Yatakları

Omurga Rahatsızlıkları Olanlar Nasıl Bir Hasta Yatağı Kullanmalılar

Günümüz teknolojinin sağladığı avantajlarla üretilen hasta yatağı modelleri hem hastalara sağlık ve konfor, hem de bakıcılara rahatlık sağlıyor. Uzun süre yatağa bağımlı hastaların bakımlarında büyük kolaylık sağlayan yataklar satın alınabildiği gibi, artık uygun fiyatlara da kiralanabiliyor. Bu konuda hizmet veren firmaların sayısında son yıllarda artış gözlenmekte. Hastaların rahatsızlığına uygun yatak seçimi konusunda doktor tavsiyesinin büyük önemi bulunuyor.

Yatarak tedavi edilmesi gereken hastalar için geliştirilen hasta yatağı modelleri standart yataklara göre çok daha konforlu olup, hasta ihtiyaçlarına doğru cevap veriyor. Hastanın kendini daha rahat hissetmesini sağlayarak, yatak yaralarının oluşumunu engelliyor.

Kaliteli Hasta Yataklarında Firma Garantisi

Piyasada birçok farklı model ve fiyatta hasta yatağı modeli bulmakta zorlanan için online satış sitesi hasta-yatakları.com hizmet veriyor. Emek Yatak firmasının resmi sitesinde ne yeni hasta yatağı modellerini en uygun fiyatlara bulmak mümkün. Firmanın hasta yatakları hususlarında önemli birikim ve tecrübeleri bulunmakta. Bu sebeple hastaların ihtiyaçlarına en uygun olan yatak modelleri buradan temin edilebiliyor. Firma satış sonrası montaj hizmetini yerinde yaparak, kullanım bilgilerini ve dikkat edilmesi gereken hususları içeren sunum yapıyor. Sadece satışla sınırlı olmayan hizmetlerini satış sonrası teknik destek hizmetleriyle devam ettiriyor. Böylece her an müşterilerinin yanında olduğunu hissettirerek, müşteri memnuniyetini ve güvenini ön planda tutuyor.

Ortopedik Hasta Yatakların Önemi

Hastanın rahat ve konforunu sağlamak ilk aşama olup, kısa süre yatanlarda ve yatalak hastalarda oluşmaya başlayan yaraların önlenmesi büyük önem taşıyor. Özellikle omurga rahatsızlıkları olanlar için ideal tedavi yöntemi sunuyor. Bunun için en ideal tip olarak ortopedik yataklar öneriliyor. Yine hava kanallarına sahip bir yatak olması önemli seçenekler arasında yer alıyor.

Emek Yatak hasta yatağı modelleri hem ortopedik, hem de havalı sistemlere sahip ürünler olarak satışta bulunuyor. Tasarımlarıyla hastaların iyi bir biçimde dinlenmelerini ve uyumalarını sağlayan yataklar, terleme yapmadan kolay dinlenme imkanı sunuyor.

Omurga Rahatsızlıklarına Uygun Yatak Modelleri

Havalı yatak modelleri, omurga rahatsızlıklarında sürekli yatmak zorunda kalanlar için konfor sağlıyor. Baklava tipi yataklar hava ve nem oranını ayarlayarak vücutta rahatlama imkanı tanıyor. Baklava şekilleriyle küçük hareketler ve pozisyonlara imkan tanıyarak iyileşme sürecine katkı sağlıyor.

Baklava dilimi şeklinde olan hava kanalları mevcut olduğundan bu isimle anılmakta. Bu kanallar şişirme motoru tarafından yönetilerek, hastanın cildinde oluşan basıncın ayarlanmasına yardımcı oluyor. Omurga rahatsızlığı nedeniyle kıpırdamaması gereken hastalarda yatak yarası oluşumu engelliyor. En uygun fiyatla satılan hasta yatağı modelleri aynı zamanda kiralanabiliyor.

Boru tipi havalı yataklarda kanallar boru şeklinde kullanılmış olup, çalışma prensibi standart baklama dilimli yataklarda olduğu gibidir. Bu modellerde bir hava kanalı şişerken diğeri sönüyor ve basınç değişimleri bu sayede sağlanmış oluyor. Hastanın sırtı veya bacakları sürekli hareket ettirilerek hava aldığı için yatak yarası oluşumlarının engelliyor.

Pozisyon değiştiren havalı yataklar da omurga rahatsızlığı olan hastalar için tavsiye edilen modeller arasında yer alıyor. Omurga rahatsızlığından dolayı sürekli yatan hastaların belirli aralıklarla sağa ve sola pozisyon almasını sağlıyor. Bu şekilde cilde uygulanan basınç değişmiyor ve yatak yarası oluşumu engelliyor. Gece gündüz bu işlemi sürekli olarak en doğru biçimde pozisyon aldırarak yapmaya devam ediyor. Hastayı sürekli olarak sağa, sola belli bir açıyla pozisyonlandırıyor.

Yatak Seçiminde Aranması Gereken Bazı Özellikler

Yatak seçiminde ilk kriter ortopedik olması ve hastalığın seyrine uygun modeli olmasıdır. Lazımlıklı, manuel, motorlu, elektrikli, şişme hasta yatağı gibi pek çok çeşidi bulunan hasta yatağı modelleri doktor tavsiyesi ile alınmalı veya kiralanmalıdır. Güvenli bir firmadan alınmalı ve teknik destek hizmeti olmalıdır. Korkuluklar, serum çubukları, ilaç cepleri, elektronik kumanda, farklı motor seçenekleri, tekerlek kilitleme sistemleri gibi birçok özelliği bünyesinde barındırmalıdır. Korkuluklar basit bir biçimde hareket ettirilmeli, hastalar gerektiğinde kumanda ile tek başlarına hareket ettirebilmelidir. Kumanda kontrolü ile yataklar tam performansta çalışmalıdır.

Emek Yatak firması her türlü hasta yatağı satışını ve kiralamasını yapmakta. Hastaların ve hasta yakınların taleplerine doğru cevap vererek, onların her zaman yanında olduğunu hissettirmektedir. Satış ve kiralama sonrası her zaman destek hizmeti ile müşterilerinin yanında yer alan firma, gerektiğinde acil bakım onarım hizmeti de vermektedir. Birkaç hafta kiralama yapılacağı gibi, birkaç ay da kiralama yapılabilmekte. Kiralama için belirli bir süre kotası bulunmayan firma, sadece çözüm üretmeye odaklı çalışmaktadır.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir