Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Ortopedik Hasta Yatağı Avantajları Nelerdir?

hasta yatak isitma sistemleri

Ortopedik hasta yatağı yatağa bağlı kalanlar için çok önemli bir yatak çeşididir. Hastanın daha rahat ve konforlu bir yaşam sürmesini amaçlar. Ortopedik yatağın üzerinde yatıldığı zaman hastanın kendini daha iyi hissetmesini sağlar. Böylelikle vücut ağrılarının önüne geçilmiş olacaktır. Ortopedik hasta yataklarının özellik ve fonksiyonelliği çok fazladır. Tamamen hastanın rahat etmesi amaçlayan bu ürün daha rahat uyku çekmesine olanak sağlar. Hasta yattığı zaman kendini daha dinç hisseder. Yatağa bağlı kaldığı sürece hasta yataklarının sebep olduğu kas ve iskelet ağrılarının önüne de geçer.

Hasta yatakları ne kadar konfor önemliyse hasta yataklarının destekleyici ek unsurlarda bir hayli önemlidir. Bundan dolayı da hem bakan için hem de hasta için önem teşkil eder. Ortopedik hasta yataklarımız sağlık bakanlığı onaylı ve garanti kapsamında firmamız olarak hizmet vermekteyiz.

Ortopedik Hasta Yatağı ve Özellikleri Nelerdir?

Bu tür hasat yatakları hastanın sağlık sorunlarının verdiği olumsuzluklara göre tasarlanır. Kolay kurulum olmasının yanı sıra rahat ve kullanışlıdır. Ortopedik yatakları kullanıldığı zaman psikolojik yönden hasta kendini daha iyi hisseder. Birçok şikayetin önüne geçilmiş olunur. Hastanın tedavi sürecinde olumlu bir şekilde katkı sağlar. Ortopedik yataklar kolay temizlenebilir ve kurulumu gayet kolaydır. Hastanın vücut yapısına göre şekil alır. Böylelikle hasta ağrı hissetmez. Sırt kısmını dengelediği için fıtık oluşmasının da önüne geçilir. Firmamız olarak en güzel hizmeti sizlere sunmaktayız.

Ortopedik özellikte hasta yatakları

Ortopedik Hasta Yatağı Seçerken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Ortopedik hasta yataklarını seçerken mutlaka dikkat etmemiz gereken bir husus vardır. Hastanın omurilik yapısına uyumlu olması gerekir. Aksi takdirde hastanın ağrı ve omurilik yapısında şekil değişikliğine sebep olur. Hasta yatağı da seçerken de aynı özeni göstermeniz gerekir. Çünkü yatağa bağlı hastaların fiziki işlev yapmadıkları için sağlık sorunlarını daha zorluğa sokar. Ortopedik hasta yatağı alırken yumuşaklık ayarına dikkat edilmesi gerekir. Çok fazla yumuşak ne de çok fazla sert olmaması gerekir. Bundan dolayı da alırken omuriliği kavrayan ve  zarar vermeyen yataklar seçilmelidir.

Ortopedik Hasta Yatağı Hangi Model Tercih Edilmelidir?

Günümüzden en çok tercih edilen ortopedik yataklar 3 motorlu hasta yatağın tercih edilir. Hastaya göre rahat şekil alabilir. Kumanda fonksiyonu sayesinde ayak, sırt ve baş kısmını hastanın konumuna göre şekillendirilir. Böylelikle hasta daha rahat bir yaşam sürmüş olur. Ortopedik hasta yatağına ek olarak boru tipi yataklar, havalı yataklar, lazer kesim yataklar, sırt destekli yataklar, kumanda edilebilir yataklar gibi herhangi birini seçip daha konforlu yatak haline getirilir. Firmamız olarak kaliteli bir şekilde ürün hizmeti sunmaktayız.

Ortopedik Hasta Yatağının Kullanımının Önemi Nedir?

Herhangi bir sebepten dolayı yaşamının geri kalanını yatağa bağlı bir şekilde hayatını sürdürmek zorunda kalan insanlar için ortopedik yatak kullanımı önem teşkil eder. Ortopedik yatak kullanımı hasta için yaşam kalitesini yükseltme olanağı sunar. Sadece felç kalmış insanlar için gerekli değildir cerrahi bir operasyon geçiren hastalarda gayet rahat kullanabilirler. Bu ortopedik yataklar motor gücüyle çalışırlar. Ortopedik yataklar hareket sistemine sahip baş ve ayak kısımlarında küçük düğme dizaynı vardır. Böylelikle hastaya göre şekil vermeye olanak sağlar. Ayrıca hastada oluşabilecek cilt yaralarının da önüne geçilir. Bundan dolayı ortopedik hasta yataklarını kullanmak çok önemlidir. Siz de hastalarınızın daha rahat konforlu olmasını isterseniz firmamız olarak en kaliteli şekilde hizmet sunmaktayız.

Ortopedik Hasta Yatakları Nasıl Olmalıdır?

Ortopedik hasta yatağı alınacak ise doktorunuzla görüşmeniz gerekir. Hasta hakkında bilgiyi en doğru bir şekilde doktorunuz sunar. Böylelikle hastanıza en uygun yatak seçimini yapmış olursunuz. Ağırlık seviyesine, taşıma kapasitesine bakılması gerekir. Hasta yataklarının içinde yay içermeyen ortopedik yatakları tercih etmeniz gerekir. Yaysız yataklarının içinde visco veya lateks  malzemesi bulunduğu için hastanın sırt kısmını kavrar böylelikle hasta ağrı çekmez. Hasta felç ise mutlaka lateks yapısında ortopedi yatağı seçin. Lateks içeren yataklara hava döngüsünü yaptığı için deri hava alır ve hasta terlemez bundan dolayı da ciltte yara oluşmaz. Manüel yatak karyolasına sahip iseniz ortopedik yatağı yaylı seçmeniz yerinde karar olacaktır.

Ortopedik hasta yatakları

Sağlık Kurumlarında Hasta Yatak Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Nüfus artmasından bu yanlı sağlık sorunları hız kazandı. Böylelikle de hasta sayısı artıkça hasta yataklarını da ihtiyaç hız kazandı. Evde kullanım yanı sıra sağlık kurumlarında kullanılan hasta yataklarının yatak seçimlerinde bir hayli önemlidir. Sağlık kurumlarında kullanılan hasta yatakları konforlu ve birçok özelliğe sahip olması gerekir. Yatağın konumlandırılacağı yere göre uygun yatak seçimi seçilmesi gerekir. Hasta yatakları kaliteli ve birinci sınıf olmak zorundadır. Sağlık kurumlarında genelde hijyen açısından hasta yatağı kiralama seçimine gidilmez. Hasta yatakları satın alınır. Böylelikle hastanın hijyenik ortam oluşmasına imkan sağlanır.

Havalı Hasta Yatağı

Havalı yatak yatağa bağlı olan hastalar için en çok tercih edilen hasta yatakları arasında yerini aldı. Havalı hasta yatağı hastanın vücudunu kavrar. Deriyi hava aldırdığı için ciltte oluşabilecek pişik, yaraların önüne geçilmiş olur. Hastane ve ev ortamlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz yatak türüdür. Havalı hasta yatağı fiyatları modeline ve hastanın ihtiyacına göre değişiklik gösterir. Kolay kurulum sayesinde firmaya ihtiyaç duymadan yatağın üzerine konumlandırabilirsiniz. Her 10 dakikada bir inme şişme özelliği sayesinde hasta rahat hareket etmesini sağlar. Boru tipli havalı yatak, baklava dilimli havalı yatak, pozisyon tipli havalı yatak olarak 3 çeşidi vardır. Hastanın kilosu ne olursa olsun  basıncını ona göre  ayarlanabilir. Böylelikle hastanın kan basıncını dengeler. Ayrıca havalı hastaya masaj yaparak derinin hava almasını olanak sağlar. Yama sayesinde de oluşabilecek yırtıkların önüne geçilir. Tek kişilik yataklar için uygundur. Firmamız olarak birinci sınıf kalitede ürün hizmeti vermekteyiz.

Lazer Kesimli Hasta Yatağı

Hasta yataklarının bir diğer çeşidi olan lazer kesimli hasta yatağı son derce konforlu elastik özelliğe sahiptir. İsmini lazer kesim şeklinden dolayı almıştır. Özel yıkanabilir kılıf sayesinde hastanın herhangi bir enfeksiyon kapmasının önüne geçilmiş olur. Kolay yıkanır ve kolay şekilde kılıfı yatağa geçirilir. Kılıfın fermuarı sayesinde yatak suyla temas etmez. 23 danste sertlikte olan bu yatak hasta yatak karyolası ile bütünleşir. Sağlık kurumlarının en çok tercih ettiği yatak türüdür. Lazer kesimli hasta yatağı hem dik hem de yatak şekilde kesildiği için hastanın derisini hava aldırarak terlemesinin önüne geçilir. Antibakteriyel özelliğine sahip olasından dolayı bünyesinde enfeksiyon barındırmaz. Lazer kesimli hasta yatağı eni 90 cm, boyu 190 cm özelliğine sahiptir. Her kiloya uygun dizayn edilmiştir.

Felçli Hasta Yatağı

Felçli hasta yatağı yatağa bağlı kalanlar için özel olarak dizayn edilmiş yatak modelidir. Ortopedik yatağı sayesinde yatağa bağlı hastalar için yaşam kalitesini artırmaya olanak sağlar. Antibakteriyel özeliğine sahip olan bu yatak hastanın tüm ihtiyacını karşılar. Böylelikle kimseden yardım almadan hasta rahat bir şekilde ihtiyacını karşılamış olur. Yatağın içerisinde lazımlık özeliği sayesinde kişi strese girmeden tuvalet ihtiyacını yattığı yerden karşılar. Ayrıca hastanın isteği konuma şekillendirilir. Hastanın ihtiyacı olan peçete, lavabo gibi aparatlarında hasta yatağın monta ederek hastanın yaşam kalitesini artırılır. Kamera sistemi sayesinde dışarıda bile kontrol etmenize olanak sağlar. Ayrıca firmamız en kaliteli ve sağlıklı ürünü sizlere sunarak profesyonel uzman kadrosuyla en uygun şekilde yataklarınızı kurma hizmeti de vermekteyiz.

Ortopedik Hasta Yatağı Avantajları Nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön