Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Ortopedik Hasta Yatağının Önemi Nedir?

antibakteriyel plastik hasta yatagi

Hasta yatağı, yatakta uzun süre yatması gereken veya felç geçirmiş hastalar için son derece büyük bir önem taşır. Bu yataklar tamamen medikal amaçlı üretilen ürünlerdir. Bundan kaynaklı hastaların durumuna göre seçilir. Hasta yataklarının birçok farklı çeşidi bulunur. Hasta yataklarının en büyük amaçlarından biri hastaların konforlu ve sağlıklı bir şekilde bu süreci yaşamasına yardımcı olur. Ortopedik hasta yatağı hataların daha rahat bir şekilde bu süreci geçirmesine yardımcı olur. Bu yatak modelleri sayesinde hastaların vücut ağrısı oluşmaz.

Ortopedik hasta yataklarının birçok farklı özelliği bulunur. Bu yataklar kişilere birçok farklı avantaj sağlar. Hastaların rahatlığını ön planda tutan ortopedik hasta yatağı modelleri, kişilerin rahat bir şekilde  uyumasına ve yatakta vakit geçirmesini sağlar. Bu yatakta uyuyan ve dinlenen kişiler daha dinç bir şekilde hayatlarına devam eder. Hastaların fiziki yapısını destekleyen bu ürünler aynı zamanda da kan basıncını düzenleyerek kişilerin maksimum konforu yaşamasına yardımcı olur. Uzun süre yatması gereken hastaların bu süreçte maksimum konfor ve moral alması gerekir. Bu yatak çeşitleri hastaların en az sorun yaşayabileceği yatak modelleri arasındadır. Tamamen hastanın mutluluğu ve rahatlığı üzerine tasarlanmıştır.

Özellikle yatma sürecinde kendini psikolojik açıdan kötü hisseden hastalar, bu yataklar sayesinde kendilerini daha rahat hissedebilirler. Kişiler moral açısından asla düşmez ve bu sayede iyileşme süreci daha hızlı ilerlerler. Ayrıca ortopedik hasta yatakları hastaların, iskelet yapısını destekler. Bu sayede hastalar yatakta yattığı sürece acı çekmez ve rahatsız olmaz.

Ortopedik hasta yatakları anti bakteriyel yapıya sahiptir. Hastalar herhangi bir şekilde mikrop kapmaz, tamamen steril bir şekilde dinlenirler. Bu yatak modelleri çok kolay bir şekilde kurulur. Hastanın tamamen yapısına göre şekillenir. Bu sayede hastanın vücudu desteklenir, hasta acı veya ağrı hissetmez. Sırt kısmına destek sağladığından dolayı sırtta oluşabilecek olan problemlerin önüne geçilir. Kişilerde herhangi bir şekilde sonrasında fıtık hastalığı görülmez. Sizde ortopedik havalı hasta yatağı modellerini sitemiz üzerinde inceleyebilir ve bizleri arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ortopedik Hasta Yatağı Nasıl Seçilir?

Hasta karyolası ve yatağı modelleri son derece fazladır. Ancak kişiler için en uygun olan yatak modellerinden biri ortopedik hasta yatağı modelleridir. Ortopedik hasta yatağı alırken mutlaka lisanslı ve güvenilir bir firma tarafından destek almanız gerekir. Bu yatak modellerinin mutlaka hastanın sırt bölgesi ve omurilik yapısı ile uyumlu olması gerekir. Hastaların sürekli yatakta yatmasından kaynaklı sırtlarının desteklenmesi son derece büyük bir önem taşır. Sırtın rahat etmemesi halinde kişilerde bel, sırt veya fıtık gibi rahatsızlıklar meydana gelebilir.

Ortopedik hasta yatağı

Bu durumda kişilerin iyileşme sürecini veya dinlenme sürecini daha riskli bir hale sokabilir. Ortopedik hasta yatağı modelinin dokusuna ve sertliğine dikkat ediniz. Orta sertlikte bir hasta yatağı genel olarak idealdir. Ancak hastanızın alıştığı düzeyde bir sünger yapısı tercih edebilirsiniz. Mutlaka omurilik destekli bir hasta yatağı tercih ediniz. Hastalar ortopedik hasta yatakları ile daha çok rahat eder. Günümüzde en popüler olan hasta yatağı modellerinden biri dört motorlu olan hasta yatağı modelleridir. Hasta yatakları manuel veya elektrikli olarak üretilir.

Motor sistemi olan hasta yatakları birden, dörde kadar farklı motor yapısına sahip olur. Motor sistemleri kişilerin sırt, baş ve ayak bölgesine destek verir. Kişilerin tamamen vücut yapısına göre bu yataklar şekil alır. Kişiler bu yatak modelleri sayesinde dinlenme sürecinde rahat eder. Maksimum düzeyde hastalara konfor sağlanır. Ortopedik hasta yatağı alırken havalı veya borulu hasta yataklarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca lazer kesim yada destekli yatak modellerini alabilirsiniz. Motorlu hasta karyolası modelleri kumanda sistemi ile çalışır. Kişiler kumanda ile bireysel olarak veya refakatçi kontrolü altında yataklarını ayarlayabilirler.  Sizlerde hastanıza en uygun hasta yatağı kiralama işlemini firmamız üzerinden yapabilirsiniz.

Ortopedik Hasta Yatakları Neden Kullanılmalıdır, Önemi Nedir?

Kişiler birçok farklı sebepten kaynaklı yatmak zorunda kalabilir. Bu durum ameliyat, sakatlık, felç veya geçici bir süre için olabilir. Ancak bu süreçler tamamen hasta için zordur. Hastalar hem fiziki hem de ruhsal anlamda bu süreçte etkilenebilir. Ortopedik hasta yatakları, hastalar için büyük bir konfor sağlar. Kişilerin hayatları bu sayede daha kolay bir hale gelebilir. Sizde hastanızın hayat konforunu arttırmak ve daha kaliteli yaşaması için hasta karyolası tercih edebilirsiniz. Hasta yatakları sadece yatağa mahkum kalan hastalar için tercih edilmez.

Obezliğe bağlı olarak bile kişilerin hasta karyolası kullanması gerekebilir. Hasta yatakları, birçok farklı rahatsızlık için kullanılabilir. Sizlerde ortopedik hasta yatakları ile hastalarınıza en iyi tedavi sürecini yaşatabilirsiniz. Ortopedik hasta yatakları, motor sistemine bağlıdır. Bu yataklar elektrik ile çalışır. Ortopedik hasta yatağı modelleri kişilerin vücut yapısını destekler. Özel sistemi sayesinde baş, ayak, sırt ve birçok farklı alanda kendine ait pozisyon ayarı bulunur. Bu sayede hastalar herhangi bir şekilde sabit bir alanda kalmaz. Hastaların pozisyonları kolay şekilde değişir. Bu hem hastanın iskelet sistemine hem de kan akışına iyi gelir.

Hasta yataklarının pozisyonlarının değişmesi, yatak yaralarını engeller. Hasta yataklarının özelliğine göre hasta karyolası fiyatları değişir. Sizlerde hastanızın rahat bir şekilde bu süreci atlatmasını istiyorsanız bizim üzerimizden destek alabilirsiniz. Ortopedik hasta yatağı almadan önce mutlaka güvenilir bir firma tarafından hastanızın durumunu sorgulamanız gerekir. Bununla beraber doktorunuza da danışarak bu yatak modellerin karar verebilirsiniz. Hasta yatakları modelleri son derece fazladır. Ancak hastanızın durumuna göre yatak tercihi yapmanız gerekir. Bununla beraber hastanın fiziki yapısı da yatak seçimi sırasında büyük bir önem taşır. Hastanın boyu ve kilosuna göre yatağı almanız gerekir.

Hasta karyolası çeşitleri

Ortopedik hasta yatakları, hastaların bu süreci en rahat şekilde atlatmasına yardımcı olur. Bu sayede hastalar en az düzeyde rahatsızlık hissederek bu süreci atlatır. Hastanın psikolojisine ve fiziki yapısına destek veren bu yataklar tamamen medikal amaçla üretilir. Yay içermeyen hasta karyolası modelleri, en sık tercih edilen ürünler arasındadır. Visco malzemeden imal edilen veya lateks malzemeden üretilen yatak bölümleri sırt alanını destekler. Bu sayede hastalar daha rahat bir şekilde yatış sürecini geçirir. Hastanın sırt yapısını bu ürünler destekleyerek oluşabilecek ekstra rahatsızlıkları yok eder.

Lateks sistemli hasta yatağı modelleri, özel bir döngü yapısına sahiptir. Hava alarak hastanın beden yapısını korur. Hastanın derisi hava alır, hasta herhangi bir şekilde terlemez ve kişin cildi koruma altına alınır. Bu model sayesinde kişilerin cildinde pişik, yara ve benzeri durumlar oluşmaz. Havalı hasta yatağı modelleri en sık tercih edilen yatak modelleri arasındadır. Ortopedik yapısı sayesinde kişilere üstün bir konfor sağlayan bu ürünler, cilt üzerinde oluşabilecek olan deformasyonları engeller.

Sizler de hastanızın rahat bir şekilde bu süreci atlatması için bu yatak modellerini tercih edebilirsiniz. Havalı hasta yatağı modelleri hastanelerde tercih edildiği gibi evlerde de kullanılabilir. Bununla beraber bu ürünler son derece kolay bir şekilde kullanılabilir. İnme ve şişme özelliği sayesinde hastalara son derece rahat bir ortam sağlar. Firmamız üzerinden en kaliteli hasta yatağını temin edebilirsiniz.

Ortopedik Hasta Yatağının Önemi Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön