Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Portatif Hasta Yatağı

hastalarin fiziksel destekcisi hasta yataklari

Çağımıza baktığımız da teknolojinin en üst seviyelerde ilerlediğini görüyoruz. İnsanların ise hayat standartlarının geliştiğini ve sağlık hizmetlerinin daha kaliteli sunulduğu bir dönemi yaşıyoruz. Fakat tüm bu olumlu gelişmelerin yanında hastalık çeşitlerinin de hızla arttığını görmekteyiz. Bu hastalıkların bir kısmı kolayca atlatılırken bir kısmı ise hasta kişileri oldukça zorlamakta ve yatağa yatacak kadar etkilemektedir. Hastalık sürecini yatakta geçirecek hastalara ve hasta yakınlarına kolaylık sağlamak için bir takım çalışmalar yapılıyor. Bunlar sağlık hizmetleri ve yenilikçi düşüncelerle hastalar için yapılan medikal aletlerdir. Bu aletler ileri seviye teknoloji ile imal ediliyor ve rahatlıkla kullanılan ürünlerdir.

Hasta Yatağı Nedir

Kullandığımız yataklardan çok farklı bir şekilde imal edilen hasta yataklarının amaçları da farklıdır. Her yönden hastanın rahatlığı düşünülerek hazırlanan bu yataklar hem hastaya hem de bakıcıya büyük bir kolaylık sağlıyor. Ortopedik ve konforlu bir şekilde yapılan bu yataklar hasta yatağa uzandığında hastanın vücuduna göre şekil alırlar. Özel olarak tasarlanan bu yataklar hastanın ihtiyacı olan tüm medikal cihazları bünyesinde barındırır. Serum takma aparatından tutun da tuvalet ihtiyacını giderebileceği lazımlıklara kadar her şeyi düşünülerek hazırlanmıştır. Hasta yatakları imal edilirken hastanın hastalık derecesi düşünülerek üretilir. Bu yüzden hasta yataklarının birçok modeli bulunmaktadır. Bu yatak modellerinden biri de portatif hasta yatağı şeklinde özel olarak hazırlanan modeldir.

Portatif Hasta Yatakları

Portatif Hasta Yatakları Ne İşe Yarar

Hasta yatakları sağlık için ve psikolojik açıdan hastaları memnun eder. Bu yatakların bir çeşidi olan portatif hasta yatağı da kullanılmaktadır. Bu yatağı evinizin her odasında kolaylıkla kullanabilirsiniz. Çünkü bu yatakları kolayca taşıyabilir ve istediğiniz yere götürebilirsiniz. Katlanabilir özelliğinden dolayı rahatça toparlayabilirsiniz. Portatif hasta yatakları tedavi süreci uzun zaman almayacak olanlar ve birçok ihtiyacını kendisi karşılayabilecek hastalar için kullanılabilir. Ayrıca portatif yatağı kullanacak hastalar yatağını evin herhangi bir köşesine istedikleri vakit kolayca götürebileceklerdir. Böylece bu yatak sayesinde psikolojik olarak rahatlayacak ve kendilerini mutlu hissederek tedavi süreçleri olumlu yönde ilerleyecektir.

Portatif Hasta Yataklarının Faydaları

Hasta yatakları üretilirken normal yataklardan çok farklı amaçlar için üretilir. Hem hasta yatakları hem portatif hasta yatağı her zaman kullanıcısına kolaylık sağlamıştır. Sıradan yataklarda bulunmayan birçok özellik bu yataklarda bulunur. Yatağa bağlı yaşamak hastalar için oldukça zor bir süreçtir. Bu süreç bazı hastalarda kısa süreli bazı hastalar içinde ömür boyudur. Bu portatif hasta yatakları hastanın tedavi sürecini hızlandıracak bakan kişinin de yükünü hafifletecektir. Bazen aynı pozisyonda saatlerce halan hastanın hem pozisyonu kalayca değişilebilir hem de odasını rahat taşınabilir özelliğinden dolayı değiştirmek mümkündür. Böylece bu yataklar sayesinde hastanın hem ruh sağlığı, hem kas erimeleri hem de sindirim sistemi dolaşımları düzelecek hastanın tedavisi olumlu neticeler alarak hasta kısa sürede toparlayacaktır.

Portatif Hasta Yataklarında Bulunması Gereken Özellikler

Üretilen hasta yataklarının en önemli amacı hasta yatan kişiye birçok açıdan rahatlık sağlamasıdır. Portatif hasta yatağı da aynı şekilde üretilmiştir. Bu yataklarda bulunması gereken en önemli özellik konfor ve rahatlıktır. Hastaya pozisyon vermek için kullanacak kişiye destek olmalıdır. Kolaylıkla taşınabilir hafif yapıda üretilmelidir. Yatağın üzerinde bulunan kılıf kolayca çıkarılabilir olmalı ve kılıf kaliteli kumaşlar kullanılarak hazırlanmalıdır. Ayrıca kullanılan kumaşlar havayı geçirgen yapıda üretilmeli ve bu şekilde yatakta bulunan kişinin vücudu nefes alabilmelidir. Kullanılan portatif yataklar kolayca temizlenebilme özelliğine de sahip olmalıdır. Tüm bu özellikler hastayı ve bakan kişiyi memnun edecek ve hastalıklar kolayca atlatılabilecektir.

Portatif Hasta Yatağı Tasarımları

Hasta Yataklarının Gelişimi

Günümüzde kullanılan hem hastane yatakları hem de ev tipi hastane yatakları üretilirken gelişmiş teknoloji ve en güncel bilgiler ışığında hazırlanır. Oldukça pratik bir yapıda olan yataklar kullanıcısına her konuda rahatlık sağlamaktadır. Son yıllarda kullanılan hasta yatakları ve portatif hasta yatağı bu şekilde hazırlanmıştır. Böylece tedavilerini yatakta geçirecek hastaların bir başkasına olan ihtiyacı da giderilmiş olacaktır. Bu durum hastanın yaşam kalitesini yükseltecek ve hastanın kendisini güvende hissetmesini sağlayacaktır. Ayrıca hasta yatakları üretilirken hastanın hastalık derecesine ve bütçesine de uygun bir yapıda hazırlanıyor. Herkes kendi bütçesine uygun yataklar tercih ediyor ve böylece hem hastalar he de satıcılar durumlarından memnun kalıyor.

Portatif Hasta Yatağı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön