Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Pozisyon Aldıran Havalı Yatak Fiyatları

tamir icin bekleyen arizali hasta yataklari

Yerleştirilebilen hava yatağı, yatakta uzanmakta güçlük çeken veya sonraki yaşamlarında yatağa güvenen kişiler için özel olarak tasarlanmıştır. Kişiyi 8 – 10 dakika boyunca yaklaşık 20 – 25 derece açı ile otomatik olarak sol, sağ, orta ve sol pozisyonlara yerleştirecektir. Bu sayede hastanın günün herhangi bir saatinde yatak yarası riskinden korunmasını sağlayabilir ve açık yatak yaralarının (varsa) iyileşmesine yardımcı olabilir. Kesintisiz 24 saat çalışabilir. Refakatçinin hastayı yatıştırmak için geceleri hastayı uyandırması gerekmez.

Kişinin ağırlığını cihaza programlayın ve ideal basınç altında rahatlık sağlayın. Konumlandırma hava yatağı boru şeklinde tasarlanmıştır. Bu yeni basınç düzenleme sistemini kullanarak, A + B + C hava borusu ayarlanabilir. Gerektiğinde yıkanabilen, son teknoloji “poliüretan” malzemeden yapılmıştır. Çarşaflar su geçirmez ve nefes alabilir.

Temizlemesi ve yerleştirmesi çok kolaydır. Hastanın sırtını kuru tutmak ve böylece yatak yaralarını önlemek için en önemli faktörlerden biri olan nemi uzaklaştırmak için yatak üzerinde altı adet havalandırma noktası bulunmaktadır. Cihaz üzerinde bulunan butonlar sayesinde hasta aynı anda yatakla temas noktasında basınç sistemini bulup değiştirebilir, bu da ideal koruma sağlar ve yatak yaralarının tedavisinde etkilidir.

Pozisyon Aldıran Havalı Yatak Nedir?

Yatalak hastalar için pozisyon değişiklikleri önemlidir. Bu hastalar bakıcılar arasındadır. İnsan gücünün sürekli kullanılması sorun yaratacak ve bir süre sonra yorucu olacaktır. Konumlandırma hava yastığı ile hastayı istediğiniz yöne döndürebilirsiniz. Aynı zamanda kullanımı çok kolay olduğu için hasta doğrudan istediği pozisyona kendini alabilmektedir.

Pozisyon aldıran havalı yatak

Hava yastığı üzerinde yatak yaralarına neden olmaz ve hava yastığı kendisini hava yastığındaki gibi konumlandırmaz. Pozisyon aldıran havalı yatak fiyatları  yapıldığında özellikle bazı hastalar bir süre sonra yatalak veya felçli hale gelebilir. Şimdi, bu tür durumlarda en mantıklı yaklaşım, konumlandırılabilen bir yastık yatak kullanmaktır. Pozisyonlandırma yatak sistemi, kısmen ve tamamen yatalak olan ve yatağa yatması zor olan hastalar için özel olarak tasarlanmıştır.

Hastayı otomatik olarak 25-30 derecede sol ve sağ pozisyonda yaklaşık 10 dakika yerleştirecektir. İnsanları sola ve sağa hareket ettirerek kan dolaşımı artırılabilir ve yatak yaraları önlenebilir, yatak yarası diyoruz. Sistemi 24 saat kullanarak güç göstermeden yerinde olabilirsiniz. Kullanıcının kilogramını manuel olarak ayarlamak için basınç ayar sistemini kullanarak, kullanıcı ideal konfor sağlayabilir.

Pozisyon Aldıran Havalı Yatağın Önemi Nedir?

Hastalar için yatakta yaşamak çok zor ve zahmetli bir süreçtir. Bu durum hastanın bedenini ve zihnini olumsuz etkileyecektir. Sadece hasta değil, aile üyeleri de aynı şekilde etkilenir. En yaygın sorun, sürekli sessizlik nedeniyle yatak yaralarının oluşmasıdır. Özellikle sırt, kalça, bacaklar, bilekler, topuklar, kulaklar ve boyun gibi yatağa temas eden bölgelerde yara oluşumu yaygındır.

Hava yastığı, yatak yaralarını önlemek için en yaygın kullanılan tıbbi üründür. Bu ürünler mevcut hasta yataklarına konularak kullanılabilir. Hastanın ağırlığından dolayı yatak ile cilt arasındaki temasın büyük bir kısmı birbirine yakın alanlarda yoğunlaşacaktır. Temas bölgesinde oluşan basınç nedeniyle dokuya akan kan miktarı azalır ve hücreler kendilerini yenileyemedikleri için yara oluşumu kaçınılmaz hale gelir.

Bu nedenle, elmas şeklinde veya tübüler hava yastıkları kullanan hastalar, kan akışını hızlandırmak için en az iki saatte bir dönmelidir. Sonuç olarak, dokulardaki oksijenlenme artar ve hücreler kendi kendini yenileme fırsatları bulur. Daha sık pozisyon değişiklikleri daha fazla doku rejenerasyonu sağlayabilir. Bu amaçla üretilen konumlandırma hava yastığı kullanılırsa hastayı yatak yaralarından koruyabilir ve pozisyon aldıran havalı yatak fiyatları arasından uygun olan yatağı tercih ederek mevcut yaraların iyileşmesini hızlandırabilir.

Pozisyon Aldıran Havalı Yatak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

En temel şey ürünün CE belgesine sahip olması, faturasının hazırlanarak size teslim edilmiş olması, Türkçe kullanım kılavuzu ve ücretsiz garanti hizmetinin olmasıdır. Konumu işgal eden hava yastıkları medikal ürünler olduğu için bu standartlara uygun satılması ve  pozisyon aldıran havalı yatak fiyatları  uygun olması gerekmektedir.

Bu ürünün kurulumu ve kullanımı oldukça basittir. Hastanın kilosuna ve durumuna göre basınç, süre, pozisyon ve diğer seviyeler belirlenerek yatağın tüm ayarları panel üzerinden yapılabilir. Gerekirse konumlandırma işlevi açılıp kapatılabilir. Kilolu hastalar için de modelleri vardır, diğer modellere göre daha dayanıklıdırlar.

Yatak yaralanmalarını en aza indirmek için bu ayarlar hastanın kilosuna ve cilt yapısına göre değiştirilmelidir. Ayrıca dokuya daha fazla kan akması için yatağın hastaya verebileceği açının en az 20 derece olması gerekir. Geniş açılı pozisyon 40 dereceden fazla değişirse, hastanın düşmesini önlemek için hastane yatağındaki güvenlik önlemlerine de dikkat etmelisiniz. Konumlandırma hava yatağı bir boru hattı tipidir.

A + B şeklinde çalışan bir yatak yerine A + B + C sisteminde çalışan bir yatak tercih etmeniz yatak yaralarının önlenmesi ve iyileştirilmesi açısından daha faydalı olacaktır. Bu sistemler, hava yatağının boru şeklindeki kanallarının çalıştığı sırayı belirtir. A + B + C sistemini kullanan hava yastıkları, yatak yaralarını önlemede diğerlerine göre daha başarılıdır. Ayrıca 4. sınıfa kadar yatak yaraları üzerinde koruyucu bir etkiye sahiptir.

Pozisyon Aldıran Havalı Yatak Neden Tercih Edilmeli?

Hastanın kilosu ağır ise bu işlem için en az 2-3 kişi gerekmektedir. Ayrıca bu kişilerin konumlandırma işleminin düzenli olarak gerçekleştirilebilmesi için 24 saat hasta yanında olması gerekmektedir. Pozisyon işgal eden hava yastığı, garsonu fiziksel olarak da zorlayan bu duruma çözüm sağlar. Hastaları sürekli olarak ayarlanan süre civarında ortada ve solda yerleştirerek kompresyon bölgesi değiştirilebilir.

Pozisyon aldıran havalı yatak çeşitleri

Bir diğer önemli sorun ise hastanın terlediği bölgenin çok nemli olmasıdır. Cilt nemli kaldığında yara oluşumu hızlanacaktır. Pozisyon veren havalı yatak fiyatları ekonomik olan tercih edildikten sonra hava yastığı hava delikleri ile yerleştirildiği için hastayı rahatsız etmeden hava üfleyerek havalandırma ve kuruluk sağlayabilir.

Bu pozisyondaki hava yatağı, hasta yakınlarına hijyen açısından kolaylık sağlar. Hastanın bulunduğu yerin temizlenmesi gerektiğinden bu ürünün dış kaplaması kolayca çıkarılıp takılabilen fermuarlıdır. Kapağı kolayca çıkarın, yıkayın ve tekrar yerine koyun, rahat temizlik için önemli bir faktördür.

Yatak yaraları oluşmadan önce hastanın vücuduna zarar gelmemesi ve aileye sağlık ve ekonomik zarar gelmemesi için gerekli koruyucu önlemler alınmalıdır. Bu yaraların tedavisi uzun zaman alır ve tedavi için kullanılan yara bakım ürünleri oldukça pahalıdır.

Pozisyon Aldıran Havalı Yatak Kiralama Nasıldır?

Pozisyon sağlayan hava yastığı, hastayı 15, 20 ve 30 derecede her 15 dakikada bir döndürerek hastanın pozisyonunu değiştirmesine izin verir. Kan dolaşımını artırmak için AB iç sistemini kullanarak, hastanın 24 saat boyunca fiziksel yaralanma riskinden korunmasını sağlayabilir. Havalandırmalar yoluyla vücutla oksijen teması sağlar. Bu ürüne firmamızın hasta yatağı kiralama sistemi ile de sahip olabilirsiniz.

Hastanede yatan aile hastaları için yatak yaralarını önlemenin yanı sıra, konumlandırma da gereklidir. Konumlandırma hava yatağı bir çeşit hava yatağıdır. Hasta yatağının konumunu değiştirmek zor olduğunda ve normal konumlandırma işlevi yetersiz olduğunda hastayı otomatik olarak sola ve sağa döndürür.

Konumlandırma tipi hava yastığı, günlük bakımı destekleyen ve fazla kilolu hastaların bakımında hastanın ağrı çekmesini önleyerek rahatlık sağlayan medikal bir hava yastığıdır. Bahsi geçen bu özellikler dikkate alındığında konumlandırma havalı hasta yatağı ile birlikte pozisyon aldıran havalı yatak fiyatları baz alındığında  kiralanabilir.

Pozisyon Aldıran Havalı Yatak Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön