Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Pozisyon Veren Havalı Yatak Nasıl Kurulur?

havali yatak cesitleri 3

Tüm canlılar gibi insanın da yaşam öyküsü var oluşla başlamaktadır. Dünyaya gözünü açan insanın ilk çabası ve bütün mücadelesi, hayatı için olmaktadır. İlerleyen zaman ile birlikte, kişinin yaşadığı çevre ve etkileri ile mücadele etmesi, tüm gücü ile sağlığını koruması gerekmektedir. Bu mücadelenin amacı ise, kişinin hayatta kalabilmesi ve belirli bir hayat kalitesine erişebilmesi için bedensel ve zihinsel yeteneklerine olan ihtiyacından kaynaklanmaktadır. Hasta yatağı, kişinin sağlığını riske eden durumlardan kurtulması veya onlarla en iyi şekilde başa çıkmasını sağlamak adına tasarlanmıştır.

Havalı Hasta Yatağı Modelleri

Sağlık Her Zaman Risk Altında Mıdır?

Dünya, üzerinde sürekli değişimlerin ve bunlar neticesinde ortaya çıkan gelişmelerin yaşandığı bir yerdir. İnsan vücudu da, bu değişimlerden ayrı düşünülemez. İklimsel etkiler, çevresel faktörler ve insanın kendinden kaynaklı pek çok etki, kişinin beden ve ruh sağlığı üzerinde değişimlerin yaşanmasına sebep olmaktadır. Örneğin, hava kirliliğinin ileri boyutlarda olduğu bir yerde yaşamanın bedeli, başta akciğer ve kalp gibi hayati organlarda çıkan rahatsızlıklarla sonuçlanması kaçınılmazdır. Bununla birlikte görece hemen her şeyin yolunda gittiği düşünülen bir yerde dahi, insanın sağlık durumu aniden değişebilir. Bu gibi durumlarda kişinin tıbbi tedavisi veya bakımı için, teknik anlamda destek sağlayan hasta yatağı unsuruna ihtiyaç duyulmaktadır.

Hasta Bakımı Ve Değişen Koşullar

Hasta bakımı, çok eski çağlarda en az yaşanılan hastalığın kendisi kadar ıstırap vericiydi. Yaşanılan sağlık probleminin çoğunlukla kaynağı bilinmediğinden, tedavi adına hastaya türlü zahmetler verilmekte ve çoğunlukla bu uygulamaların sonu kötü bitmekteydi. Günümüz hasta bakımı ise, modern bilim sayesinde kısa zamanda ve doğru teşhisle en çabuk müdahalenin gerçekleştiği uygulamalardan oluşmaktadır. Belirli bir sağlık merkezinde alınan tedavinin ardından taburcu olan kişinin evde bakımı, belirli imkanlar dahilinde sürmektedir. Sürekli tedavi ve bakım görmesi gereken hastalarda ise, hastalığın veya sakatlığın neden olduğu acıları en aza indirmeyi hedefleyen teknikler kullanılmaktadır. Bu durum, hastaya olduğu kadar hasta bakıcısına da etki etmektedir.

Hasta Bakım Yatakları

Bakımda Hasta Yatağının Rolü

Hasta bakımı, büyük bir özveri ve sabır isteyen titiz bir iştir. Yapılan bu işin iyi ve kötü etkilerinin doğrudan bir insan bedenine etkisi olduğu unutulmamalı, hastanın beden sağlığı kadar onun kişiliği ve onurunun da incitilmemesi gerekmektedir. Bu noktada bakıcının, kendini hastanın yerine koyabilmesi ve sabırlı davranması çok önemlidir. Bu noktada hem hastayı hem de bakıcısını büyük bir yükten kurtaran hasta yatağı, hastanın konforunu sağladığı kadar, hasta ve bakıcı arasındaki ilişkinin de daha iyi olmasına katkı sağlar. Özellikle hareket edemeyen hastalar için üretilen pozisyon veren yatağın otomatik hareketleri, hastaya ve bakıcısına büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu yatakların kurulumu, bizzat firmamızın personeli tarafından evlerde ve sağlık merkezlerinde gerçekleştirilmektedir.

Model Seçme Opsiyonu

Sağlık problemi yaşayan kişiler, çoğunlukla problemlerine çözüm olacak en doğru ekipmanın hangisi olduğu konusunda kararsız kalmaktadır. Bunun sebebi, rahatsızlıklarının gerektirdiği tıbbi çözüm olanaklarının tam olarak bilinmemesi kaynaklıdır. Bu durumun hasta yatağı konusunda yaşanmaması adına firmamız, rahatsızlığın niteliğine göre yatak üretme anlayışıyla hareket etmekte ve müşterilerimizden de bu yönde olumlu geri bildirimler almaktadır. Ürün modellerimiz arasında; elektrik motorları ile otomatik hareket eden, ahşap kenarları ile ev dekorasyonuna uyumlu ve havalı hasta yatağı denilen çeşitler bulunmaktadır. Pozisyon veren havalı yatak olarak da bilinen bu model, teknik personelimizin yatak kurulumunu yaptıktan sonra verdiği bilgiler doğrultusunda, kolaylıkla kullanılabilir özelliklere sahiptir.

Çeşitli Hasta Yatağı Modelleri

Ekonomik Durumuma Uygun Mudur?

Ülkemiz vatandaşları, birbirinden farklı ekonomik seviyelere sahiptir. Bununla birlikte, sağlık sorunları, kişinin ekonomik durumunu seçmemekte, her kesimden insanı hedef almaktadır. Firmamız, bu durumu göz önüne alarak, hasta yatağı fiyatı politikasını, her kesimden insanın bu ihtiyacına cevap verecek şekilde belirlemektedir. Yatakların özelliği, birbirinden farklı olsa da, hepsinde üretim kalitemiz, standarttır. Yataklarımız, Türkiye içerisinde her ile gönderilmekte ve istenmesi halinde evlerde yatağın kurulumu gerçekleştirilmektedir. Ücretsiz bir şekilde uzman personelimizin kurulumunun ardından, kullanıma hazır hale gelmektedir. Ayrıca, hasta yatağı kiralama hizmetimizle de, yatağın satın alınma maliyetine girmek istemeyen kişiler için de, ikinci bir seçenek sunmaktayız. Kiralama hizmetindeki yataklarımız, aynı kalitede olup, kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Pozisyonlu Yatak Kurulum Talimatı

Pozisyon veren havalı yatak kutusu içinden çıkan motor ve yatak birbirine hava boruları ile bağlanır. Daha sonra motor üzerindeki çalıştırma düğmesine basılarak boru tipi yatağın şişmesi sağlanır. Yatak tam olarak şiştikten sonra hastanın kilosuna göre sertlik yumuşaklık ayarı yapılır. Pozisyon verme zaman periyotları da ayarlandıktan sonra yatak kullanılabilir duruma gelir. Kurulumda yaşayacağınız sorunlarla ilgili bizi her zaman arayabilir ve teknik destek alabilirsiniz.

Pozisyon Veren Havalı Yatak Nasıl Kurulur?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön