Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Pratik Kullanışlı Hasta Yatakları

havali hasta yataklari 14

İnsanlar birçok sebepten kaynaklı olarak yatağa bağımlı hale gelirler. Yatağa bağımlı bir hasta için en önemli şey hasta yatağıdır. Hasta yatağı birçok özellik ve çeşitlerle günümüzde bulunur. Hasta yatakları evlerde, kurumlarda veya hastanelerde de oldukça kullanılan bir eşyadır. Hasta yatağı satın alımının yanı sıra hasta yatağı kiralama işlemini de yapan birçok yer vardır. Hasta yatakları mutlaka kişinin rahatlığına ve hastalığına uygun olmalıdır.

Hasta yatakları kişinin kendisini daha iyi hissetmesinde yardımcı bir etkendir. Hasta yatağının olmadığı evlerde hem bakıcı için hem de hasta için pek çok zorluklar çıkar. Hasta yatağının ilerleyen teknoloji ile birlikte gelişmesiyle beraber birçok hastalığın iyileşme sürecinde etkili olduğu da gözlemlenmiştir. Hasta yataklarının bazıları evde kullanılmak üzere özel tasarlanmıştır. Yer kaplamasın diye katlanır özellikte olması avantaj sağlar.

Kullanışlı Bir Hasta Yatağı Özellikleri Nasıl Olmalıdır

Hasta yatağı her bireye özgü ve kullanışlı olmalıdır. Bireyin eğer ciddi bir rahatsızlığı varsa ona en uygun yatak aranıp bulunmalıdır. Günümüzde hastalıklara göre üretilen yataklar da mevcuttur. Yatakların sağ ve sol tarafında mutlaka güvenlik bariyerleri ya da demirleri bulunmalıdır. Güvenlik bariyeri olmayan bir yatakta hastanın yere düşme ihtimali artar. Plastik gibi kötü ürünlerden üretilen yatakların yerine çelik paslanmaz olan malzemelerle üretilmiş yataklar tercih edilmelidir. Hasta yatakları mikroba karsı korumalı olmalıdır. Birçok motor gücüne sahip yatak bulunur.

Bütçeye ve hastaya en uygun motor gücüne sahip pratik bir yatak seçilmelidir. Yataklar mutlaka tekerlekli olmalıdır. Tekerleksiz bir yatağı kaydırarak hareket ettirmek oldukça zorludur. Bir yatak alırken en dikkat edilmesi gereken durum ise yatakta bir frenin olup olmadığıdır. Fren yatak için olmazsa olmaz bir parçadır. Her zaman için frenler inik durulmalıdır. Birçok hasta yatağı söküp kaldırılabilir özelliktedir bu sayede fazla yer kaplamazlar. Kullanılmadığında kaldırılabilirlerdir.

Hasta Yatağı Kiralama Hizmeti Nedir?

Hasta yatağı kiralama işlemi günümüzde satın alımdan daha çok gerçekleşen bir işlemdir. Hasta yatağı kiralama işlemini genelde daha uygun fiyatlı ve hastası iyileşecek olan bireyler tercih eder. Hasta yatağı kiralama işleminin tek kötü yanı temizliğidir. Mutlaka birçok kişi o yatağı kiraladığı için kullanım öncesi iyi bir temizlik gerektirir. Satın alınan yataklara göre kiralanan yataklarda mikrop ve yara oluşması daha çok meydana gelir. Yatak kiralama eğer evde bir yatak bulunuyorsa ve hastanın başka yerde kalması gerekiyorsa kolay ve avantajlı bir işlemdir. Hastanelerde veya bir çok kurumda hasta yatağı kiralama işlemi yapılır.

Hasta Yatağı Avantajları Nelerdir

Hasta yatakları genel olarak hastaya bakan kişiye avantaj sağlar. Kumandalı bir hasta yatağı ile birlikte bakıcı hastayı rahatlıkla hareket ettirerek yemek yedirme ve giydirme gibi bakımlarını halleder. Hasta yatakları normal yataklara göre daha geniş olduğu için hastanın rahatlığı açısından oldukça avantajlıdır. Hasta yataklarında güvenlik bariyerlerinin bulunması hastanın düşmesini önlediği gibi bakıcının sürekli kontrol etmesine gerek kalmaz ve vakitten avantaj sağlanır. İyi bir hasta yatağı alındığı takdirde ömür boyu kullanılır. Tekrar olarak alınmasına gerek kalmaz. Hasta yataklarının gelişmiş özellikleri sayesinde kişi istediği tedavide başarıyı elde edebilir. Tuvalet ihtiyaçları için hasta yatakları içinde sürgü bulunması hem hasta için hem de bakıcı için oldukça avantajlıdır.

Kullanışlı hasta yatakları

Hasta Yatakları Nasıl Tasarlanmalı Ve Nasıl Olmalı

Bir hasta yatağı kesinlikle kişinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmalıdır. Kişinin rahat etmesi açısından tasarım oldukça önemlidir. Yataklarda asla dikiş içeren bir ürün kullanılmamalıdır. Hasta uzun süre yatağın içinde olacağından dikişlerden kaynaklı vücutta yaralar meydana gelebilir. Hasta yatakları kişinin rahatsızlığına göre ayarlanabilmeli, pratik ve kullanışlı bir yapıda olmalıdır. Üst ve alt kısımları kolayca kumanda ile kalkabilmedir. Yatak tasarlarken mutlaka iyi malzemelerden yararlanılmalı ve yatakların alt kısmı sert hastayı taşıyacak kadar güçlü olmalı. Üst kısımları ise hastanın rahat olabileceği şekilde yumuşak tasarlanmalıdır. Her zaman sağlam ve hastayı iyileştirebilecek şekilde ona iyi gelecek şekilde tasarlanmalıdır.

Hasta Yataklarında Kalite

Hasta yataklarında kalite oldukça önemli bir kavramdır. Kalitesiz bir yatak hem hastayı riske sokar hem de tekrardan masraf gerektirir. Kalitesiz bir yatak alımında ilk olarak hastaya zarar verilir. İçeriğinde ve yapılışında kullanılan kötü maddeler hastalarda yaraya ve mikrop kapmaya sebebiyet verir. Hastalığa uygun olmayan kalitesiz yataklar hastalığın şiddetini arttırır. Güvenlik bariyeri kalitesiz olan yataklar kişinin düşmesiniz önlemez. Kaliteli sağlam bir yatak alınımında bir daha yatak almak gerekmez. O hasta yatağı ömür boyu kullanılabilirdir. Kişinin özelliklerine uygun olacağından hastanın iyileşme sürecine katkı sağlar. Kaliteli bir yatak alımı hastanın mutluluğunu etkiler.

Hasta Yatağı İle İyileşme

Hasta yatakları kişiyi rahatlattığından kaynaklı olarak iyileşme sürecine katkı sağlar. Direkt olarak bir hasta yatağı hastayı iyileştirir diyemeyiz elbette ama katkı sağladığı durumları da es geçemeyiz. Özel olarak hastalığa özgü üretilmiş yatakların kullanımı ile kişinin sağlığı daha iyiye gider. Örneğin mikrop kapma olasılığını en aza indiren yataklar sayesinde hastada bulunan açık yaralar da herhangi bakteri bulaşmaz daha çabuk kendine gelir. Hasta yatakları sayesinde özellikle kumandalı olanlarda kişi kendisini kumandadan tek tuşla hareket ettirebilir. Bu hareketle birlikte kişi kendisini işe yaramaz görmez. Bu durum kişinin yetersizlik psikolojisinden kurtulmasını ve kendini iyi hissetmesini sağlar.

Hasta yatağı modeller

Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasta yatağı alırken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurlar ilk olarak hasta yatağının eve için mi hastane için mi alınacak olmasıdır. Ev için alınacak bir hasta yatağı mutlaka katlanıp kaldırılabilir özelliklerde olmalıdır. Hasta yatakları alınırken hastanın hastalığı göz önünde bulundurulmalıdır. Hastalığı iyi gelebilecek en iyi yatak bu sekil de seçilir. Hasta yatağında mutlaka güvenlik için gerekli önlemler alınmış olmalıdır.

Kaliteli ve kullanışlı bir hasta yatağının kumandalı olması gerekir. Bir hasta yatağı kumandalı olmazsa eğer bakıcıyı ve hastayı incitebilir. Hijyenik temiz ve sağlam malzemelerden yapılmış olmalı ve asla plastik olmamalıdır. Plastik yerine sert cisimlerden örneğin çelikten yapılmış bir yatak alınmalıdır. Hasta yatağında tekerlek ve fren olması gerekir. Fren olmazsa hasta hareket ettikçe yatak oynar. Bir hasta yatağında tekerlek olmazsa yatak kolay bir şekilde hareket ettirilemez.

Alınacak yatağından dışı sağlam olurken yatılacak yeri yumuşak hastanın rahat edebileceği kıvamda olmalıdır. Hasta yatağı mutlaka hastayı taşıyabilecek sağlamlıkta olmalıdır. İstenildiği gibi kolayca hareket ettirilebilen bir yatak alınmalıdır.

Hasta Yatağı Fiyat Farklılıkları

Hasta yatağı fiyatları piyasada birçok satış yapan yerde değişkenlik gösterir. Satın alımı yapmadan önce iyi araştırma yapılması gereken bir konudur. Normal yataklarla hasta yatakları fiyatları arasında oldukça büyük bir fark vardır. Hastalıklara göre özel olarak tasarlanmış yatakların fiyatları oldukça fazladır. Hasta yatağı fiyatları yatağın özelliklerine göre de değişiklik gösterir. Manuel kullanılan bir yatak ile kumandalı olan bir yatağın fiyatı aynı değildir. Yatak fiyatları oldukça pahalı olduğundan insanlar genelde hasta yataklarını kiralamayı düşünürler. Hasta yatağı kiralama işlemi daha ucuza gelir. Yatak bir kere alınan bir eşya olduğu için hasta için her zaman fiyata bakılmadan en kalitelisi ve sağlamı alınmalıdır.

Pratik Kullanışlı Hasta Yatakları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön