Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Sağ Ve Sol Dönme Fonksiyonlu Hasta Karyolası

yeni hasta yatagi tasarimlari

İnsanlar yaşamları boyunca sağlıklı olmak için elinden geleni yaparlar. Fakat hastalıklar hayatımızda sürekli var olan durumlardır. Her geçen gün hastalıkların çeşitleri ve boyutları da değişiklik gösteriyor. Bazen hastalandığımızda kolayca tedavi olunurken bazen de hastalıklar bizi zorlayacak nitelikte meydana geliyor. İnsanların ruh ve beden sağlığında bazı bozulmalar ve aksaklıklar meydana gelebilir. İnsan vücudu birçok organ ve sisteme sahip olduğu gibi hassas bir yapıya da sahiptir. Hastalanan kişilerin uzman doktor desteği alması gerekir. Fakat bazı hastalıklar da vardır ki insanı yatağa bağımlı edecek niteliktedir. Bazen bu belli bir zaman dilimi için geçerliyken bazen de insanlar felç geçirerek ömür boyu yatağa bağımlı olurlar.

Hasta Karyolası Nedir?

Hasta karyolası veya hasta yatağı yatağa bağımlı hastalar için kullanılır. Hastanelerin dışında bu yatakların ev tipi olanı da üretilmiştir. Günümüzde son derece kullanışlı hasta karyolaları üretilmeye başlandı. Üretilen karyolaların özellikleri saymakla bitmez. Bunlardan en önemlisi sağ ve sol dönme fonksiyonlu hasta karyolası denilen çeşididir. Bu yatak çeşidi hasta kişilerin dilediği pozisyonu almada yardımcı olur. Böylece hastalar hep aynı pozisyonda kalmadan değişiklik yapabilirler. Bu şekilde vücutta oluşabilecek yaraların önüne geçiliş olunur. Özellikle kilolu insanları başka insanlardan yardım almadan bu yataklar sayesinde çevirmek mümkündür. Bu durum yatalak hastalar ve bakan bakıcılar tarafından memnuniyetle karşılanır.

Hasta Karyolası

Sağa Sola Hareket İmkanı Sağlayan Hasta Karyolası

Bu karyolalar günümüzün teknolojik özelliklerinden yararlanılarak hazırlanmıştır. Karyola uzaktan kumanda yardımıyla çalışırlar. Başucu ve ayakucu istenilen pozisyona getirilebilir. Yatağın yan tarafında bulunan korkuluklar son derece sağlam ve alüminyumdan yapılmışlardır. Kumanda yardımıyla yatak istenilen yöne doğru rahatlıkla ayarlanabilir. Bu yataklar daha çok yatalak hastalar için tercih edilir. Çünkü hareketsiz kalan hastalarda bir zaman sonra kan dolaşımı, sindirim gibi farklı hastalıklarda ortaya çıkabilir. Bu şekilde kullanılan yataklar sayesinde insanların vücudu hareketsiz kalmaktan kurtulur. Sağ ve sol dönme fonksiyonlu hasta karyolası kolay kullanımı ve işlevsel özelliklerinden dolayı çok fazla tercih edilen bir üründür. Sağlık açısından da katkıları bulunur.

Hastayı otomatik olarak sağa sola çeviren yataklar

Hasta Karyolası Fiyatları

Hasta karyolası denilen özel olarak üretilen hasta yatakları çok özellikli ve donanımlı bir şekilde üretiliyorlar. Günümüz teknolojisi ile hazırlanan bu yataklar hastalara büyük avantajlar sağlar. Hasta yatakları satılabildikleri gibi kiralanması da mümkündür. Eğer hastalar kısa tedavi sonunda iyileşecekse yataklar kiralanır. Fakat hastanın hastalığı kalıcı ise hastalığına uygun yatak tercih edilir. Hasta yatağı fiyatları yatağın özelliklerine ve fonksiyonlarına göre değişiklik gösterir. Bu sebeple yatak almadan önce iyi bir araştırma yapmak gerekir. Alınacak yatağın uzun ömürlü kullanım sağlaması için kaliteli olmasına dikkat etmek gerekir. Sağ ve sol dönme fonksiyonlu hasta karyolası fiyatlarını da araştırmak ve ona göre satın almak daha doğru olacaktır.

Pozisyon Değiştiren Hasta Yataklarının Özellikleri

Pozisyon değiştiren hasta yatakları uzaktan kumanda yardımıyla çalışırlar. Bu yataklar hareketsiz hastaların tedavisinde kullanılır. Amaç hareketsiz kaldıkları süre içerisinde farklı hastalıkların ortaya çıkmasını bu yataklar yardımıyla engellemektir. Yatalak hastalar yatakta kaldıkları için ortaya farklı hastalıklarda çıkabilir. Özellikle kan dolaşımında yavaşlama ve sindirim sisteminde hareketsizlikten dolayı tembellik ortaya çıkabilir. Bu nedenle sağ ve sol dönme fonksiyonel hasta yatağı ile hastaların sürekli pozisyonlarını değiştirdiği için hastanın vücudu da hareket halinde olur. Bu yatağın en önemli özelliklerinden biri de ayak ve baş kısımlarındaki pozisyonları da isteğe bağlı değiştirmedir.

Pozisyon Değiştiren Hasta Yatakları

Hastanın Pozisyonunu Değiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasta yatakları üretilirken tüm güvenlik önlemleri düşünülerek tasarlanmışlardır. Bu sebeple hastalar bu yatakları güven içerisinde kullanabilirler. Fakat hastanın pozisyonunu değiştirirken hasta yakınlarının dikkat etmesi gereken bir takım hususlar bulunur. Hastaya karşı daha özenli ve dikkatli davranmak gerekir.

Hastanın rahat edeceği pozisyonlar tercih edilmelidir. Her şeyden önce hastanın konforu düşünülmelidir. Hastaya sert davranmadan nazik bir şekilde hareket etmek gerekir. Bu şekilde hastada oluşacak psikolojik sıkıntılarında önüne geçilmiş olunur. Hastaya sürekli moral vermek ve her geçen gün daha iyi olduğunu söyleyerek onun öz güvenini artırmak gerekir. Hastaların kendilerini mutlu hissetmeleri tedavileri açısından son derece önemli bir husustur. Hastaya bakan kişilerinde bilinçli olması gerekir. Firmamızdan hasta yatağı kiralama hizmeti de satın alabilirsiniz.

Sağ Ve Sol Dönme Fonksiyonlu Hasta Karyolası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön