skip to Main Content

Sağlık İçin Özel Yatak Tasarımları

Yatak denildiğinde kuşkusuz akla gelen istirahat ve rahat bir uykudur. Çoğunlukla bu istirahat ihtiyacı, hastalık ve zamanlarda normalden çok daha fazla hissedilmektedir. Hareket imkânını kısıtlayan durumlarda, kişinin gündelik aktivitelerden mahrum kalışı, onu yatakta çok daha fazla zaman geçirmeye mecbur bırakmaktadır. Özellikle yaşanılan hastalık ve sakatlıkların ağırlık derecelerine göre hem yatakta kalış süresi uzamakta hem de hastanın kişisel ihtiyaçlarının karşılanması daha da zorlaşmaktadır. Bu gibi durumlar için hasta yatağı denilen özel tasarım yataklarımız kullanılmaktadır.

Hasta Yatağı Kullanımı Nasıldır?

Hasta yatakları dünyanın her yerinde aynı diyebileceğimiz özelliklere sahiptir. Kişinin her zaman uyumak için kullandığı yatak veya ev içerisinde üzerine temiz çarşafların serildiği bir kanepe akla gelmektedir. Ancak bazı durumlarda; kişinin yaşadığı rahatsızlık, hareketlerini çok uzun bir süre veya kalıcı olarak kısıtlayabilir. Bu durumda sıradan bir yatağın hasta yatağı olarak kullanılması, fiziksel ve zihinsel olarak büyük zorluklara neden olmaktadır. Hem hastaya hem de hasta bakıcısına zahmet veren bu geleneksel yöntem yerine profesyonel olarak tıbbi bir teknoloji ile tasarlanmış yataklara ihtiyaç duyulmaktadır. Yatak modellerimiz, sıradan yatakların aksine bir bölümü veya tamamı hareket edebilen türde tasarlanmış tıbbi cihazlardır. Doğal olarak hasta ve yakınları için bir yataktan çok daha fazlasını vaat etmektedir.

Hasta Yatağı Çeşitleri
Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta Yatakları Pahalı mıdır?

Hasta yatağı fiyatları hasta ve yakınlarının ekonomik durumu göz önünde bulundurularak, her bütçeye uygun üretilmektedir. Sahip oldukları özellikleri nedeniyle fiyat farklılıkları bulunsa da, her kesimden insanın bütçesi hesap edilmektedir. Ayrıca hastanın bu yatağa geçici olarak ihtiyaç duyduğu durumlarda veya yatağın satın alınmak istenmediği durumlarda, hasta yatağı kiralama hizmeti de verilmektedir. İkinci el hasta yatağı satışı kesinlikle söz konusu olmamakla birlikte, tüm hasta yatakları fabrika çıkış durumuyla kullanıcılarına sunulmaktadır. Bünyelerinde bulunan elektrik motorları ve kumanda yardımıyla fiziksel bir güç gerektirmeksizin hareket ettirilebilen bu yataklar, 10 yıl boyunca yedek parça garantisi altındadır. Ayrıca firmamız tarafından Türkiye geneline ücretsiz kargo ve ücretsiz montaj hizmeti verilmekte, istenen hasta yatağı, belirtilen adreste hızlı bir şekilde montajı yapılmaktadır.

Özel Sağlık Bakımı İçin Yataklar

Sağlık, şakaya ve ihmale gelmez bir değerdir. Bu anlamda, çok eski zamanlardan beri sağlığın önemine vurgu yapan özlü sözler söylenmiştir. Hastalıklar ve sakatlıklar, insana verdiği rahatsızlık ve kısıtlamalar açısından farklı türlere ayrılmıştır. Söz gelimi, basit bir soğuk algınlığı, gerekli ilaçların yanında yatak istirahati ile birkaç günde atlatılabilirken, omurilik zedelenmesine bağlı felç durumlarında kişi ömür boyu yatağa bağımlı olabilmektedir. Birinci durumda yatak, tedavinin bir parçası iken, diğer durumda yaşam boyu ihtiyaç duyulacak bir ekipman durumundadır. Günümüz tıp bilimi, hastanın hem geçici tedavisinde hem de kalıcı bakım durumlarında kullanılabilecek tıbbi bir cihaz gereksinimi duymuş ve bunun sonucu olarak hasta yatağı çözümü geliştirilmiştir. Firmamız, hasta yatağı konusunda uzmanlaşmış ve tanınmıştır.

Hasta Yatağı Avantajları Nedir?

Hasta yatakları hastaların ihtiyaçlarına çözüm sunabilmek adına uzun yıllar boyunca yapılan araştırmalar sonucu tasarlanmış teknolojik sağlık cihazlarıdır. Bu cihazlar, sıradan yataklardan son derece farklı olup, hareketli aksamları ile hastanın ve yakınlarının hayatını kolaylaştırmaktadır. Örneğin, hasta temizliği esnasında sıradan yatakların yapısı ve sabit oluşu hem hastanın hem de onun temizliğine yardım eden kişinin oldukça zahmet çekmesine neden olacaktır. Ancak hasta yatağı yapısında bulunan elektrik motorları, kumanda vasıtasıyla hareket ederek hastanın incitilmeden hareketini sağlayacaktır. Bu sayede fiziksel güç harcamayan hasta yakını için temizlik ve benzer işlemler çok daha kolay ve sağlıklı bir şekilde sağlanmaktadır.

Kiralama Seçeneği Var Mı?

Bazı durumlarda hasta yatağı kullanımı zaruri olmakla birlikte, iyileşme sürecinin ardından hasta yatağı kullanımına gerek kalmamaktadır. Bu gibi durumlarda firmamız, hasta yatağı kiralama seçeneği sunmaktadır. Gerek satışlarda ve gerekse kiralama hizmetinde kesinlikle ikinci el hasta yatağı verilmez. Tüm ürünlerimiz fabrika çıkışı haliyle müşterilerimize teslim edilmektedir. Hasta yatakları fiyatları yatağın sahip olduğu özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Tüm yataklar 2 yıllık garanti altında olup 10 yıllık yedek parça garantisi de sunmaktayız. Müşteri memnuniyeti konusunda aldığımız olumlu geri dönüşler, verdiğimiz hizmetin kalitesini ortaya koymaktadır.

[siteorigin_widget class=”PW_Call_To_Action”][/siteorigin_widget]

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir