skip to Main Content

Sağlık Sektöründe Hasta Yataklarının Önemi 

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren kurumsal firmalar tıbbın ve teknolojinin gelişmesine paralel olarak yeni yeni medikal ürünler üretiyor. Bu ürünleri satın alma ya da kiralama olanakları ile ihtiyacı olanların kullanımına sunuyorlar. Sağlık sektörünün demir başı olan hasta yatağı çeşitlerimiz de bu firmalar tarafından siz değerli hasta yakınlarının kullanımına sunuluyor. Amacı hastayı tedavi sürecinde evinde konforlu ve hijyenik bir yaşam sürmesini sağlayan hasta yatakları hastanıza tedavi sürecinde hem psikolojik hem de bedensel bir rahatlık sunuyor.

Hasta Yatakları Kaç Çeşittir?

Günümüzde medikal sektöründe ev tipi ve hastane tipi olmak üzere iki sınıfa ayrılan hasta yatakları bulunur. Hastane tipi hasta yatakları bildiğimiz gibi hastane, sağlık ocağı, doğum evi vs. gibi sağlık merkezlerinde hastaları tedavi etmek ya da muayene etmek için kullanılan yataklardır. Ev tipi hasta yatakları ise hastaları rahat ettirmek açsından biraz daha fonksiyonel ve alternatiflidir. Hasta yatağı çeşitlerine baktığımızda ise elektrikli hasta yatağı asansörlü hasta yatağı ABS hasta yatağı gibi hasta yatağı çeşitleri mevcuttur.

Hasta Yatağı Çeşitleri
Hasta Yatağı Çeşitleri

Ev Tipi Hasta Yatakları

Ev tipi hasta yatakları 2 motorlu, 3 motorlu, 4 motorlu gibi motor sistemlerine sahiptir. Ayak ve baş kısmı hareket edebilme özelliğine sahiptirler. Genellikle ahşap malzemeden üretilen bu tip yataklar evde hasta konforu hedeflenerek tasarlanmışlardır. Baş ve ayak kısmının hareket edebiliyor olması sayesinde yatağı kullanan hasta  insan gücü olmadan kumanda yardımı  ile kendi başına oturma pozisyonuna gelebiliyor. Ayak kısmını kaldıran motor sistemi ise sayesinde hasta yatağı kullanırken istediği zaman ayakların hareket ettirerek tutulma ağrıma uyuşma gibi sorunlar ile karşılaşmayacaktır. Bu sayede de hastanın kan dolaşımı normal seyredecektir.

Ev Tipi Hasta Yataklarını Nereden Temin Edebilirim

Ev tipi hasta yatakları medikal ürünleri satan ya da kiralayan birçok firmadan bulabilmeniz mümkündür. Medikal ürünleri konusunda kiralama ve satış hizmetleri sunan kurumsal firmamız ve uzman personellerimizi ihtiyaç duyduğunuz ev tipi hasta yataklarını adresinize getirerek kurulumunu sağlıyor. Hasta yatakları fiyatları ve model seçenekleri için kurumsal firmamızın telefon numaralarından ve internet sitesine bizlere ulaşım sağlayarak hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir