skip to Main Content
Hasta Yatakları

Sağlıkta Teknolojik Yatak Dönemi

Sağlık; gerek kaybedildiğinde tekrar kazanılmaya çalışıldığında, gerekse kaybetmemek adına korunmaya çalışıldığında, insan hayatı için ne kadar önemli bir değer olduğu anlaşılan bir durumdur. Ancak her ne kadar korunmaya çalışılırsa çalışılsın, her insan, tüm hayatı boyunca hastalıkların ve sakatlıkların bir numaralı hedefi ve adayıdır. Günümüzde tıp alanındaki gelişmeler neticesinde yeni bulunan ilaçlar ve tedavi yöntemleri ortaya çıkmış olsa da, tedavi masrafları hemen herkes için ekonomik anlamda göz korkutmaktadır. Bu şartlar altında alınacak tedavinin hem etkili hem de ekonomik anlamda makul seviyede olabilmesi, herkes açısından arzu edilen bir konudur.

Modern Tedavilerde Hasta Yatakları

Hasta yatağı çok eski çağlardan beri insan tedavisinde kullanılagelen bir unsurdur. Kişinin yaşadığı rahatsızlık ve durum ne olursa olsun, belirli bir dönem yatak kullanımı mecburidir. Özellikle hastalığın gelişme devreleri ve tedavi sonrasında çok önemli olan iyileşme ve istirahat dönemlerinde yatağın niteliği önem kazanmaktadır. Geçmişte sıklıkla hayvansal ve bitkisel malzemelerle üretilen el işi yataklar kullanılırken, günümüzde sıklıkla kullanılan sanayi ürünü yataklar bile pek çok rahatsızlıkta yeterli gelmemektedir. Bu nedenle, yaşanılan rahatsızlığın türüne ve gerek duyulan ihtiyaçlara uygun bir yatak tasarımına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu tür bir yatak; hastanın ve ona refakat eden kişilerin, rahatsızlığın doğurduğu sıkıntılara karşı işlerini kolaylaştırması ve hastaya, olabilecek en sağlıklı koşullarda konforlu bir bakım sağlanmasına yardımcı olması beklenir. Bunun için hem tıp biliminin yol göstericiliğinde hem de teknolojinin elverdiği imkanlar dahilinde bir yatağın üretilmesi gerekmiştir. Firmamız; bu ihtiyaca cevap olarak, hastaların ve yakınlarının aradığı çözümleri, hasta yatağı modellerinde, kaliteli bir şekilde sunmaktadır.

Modern Hasta Yatakları
Modern Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Nasıl Olmalıdır?

Hasta yatakları kişinin tedavi ve tedavi sonrası süreçte, hastalık kaynaklı bütün ihtiyaçlarını giderebilecek niteliklerde olmalıdır. Bu durum, sıradan ve geleneksel yataklarla ve yatak ürünleriyle karşılanması mümkün olmayan sebeplerle ilgilidir. Örneğin, yaşadığı rahatsızlık nedeniyle günün neredeyse tamamını yatağında geçirmesi gereken bir hastanın, fiziksel ihtiyaçlarını karşılaması için çoğunlukla bir yakınına veya bakıcıya ihtiyacı olacaktır. Bu bakıcının, hastanın ihtiyaçlarına yardımcı olabilmesi için fiziksel olarak büyük zahmetlere girmesi gerektiğinden, bu durum hem hasta için hem de bakıcısı açısından oldukça zorlu bir süreci beraberinde getirecektir. Ayrıca hastanın cilt sağlığı için çarşafların sürekli değiştirilmesi, pamuklu veya suni kumaşların bakteri üremesine elverişli oluşu da hastanın sağlığını riske atan diğer unsurlardandır. Bununla birlikte piyasada bulunan ve pek çok açıdan ortopedik avantajlar sağlayan yataklar bile hastalıkların ve sakatlıkların çoğunda faydalı olamamaktadır.

Teknolojik Hasta Yatakları
Teknolojik Hasta Yatakları

Bir Hasta Yatağında Olması Gereken Özellikler

Her şeyden önce hasta yatağı modellerimiz, sahip olunan rahatsızlığın tedavisinde ve iyileşme sürecinde yaşanacak zorluklara pratik çözümler sunabilmelidir. Örneğin, hastanın hareket ihtiyacını karşılarken, hasta bakıcısının fiziksel güç gerektiren faaliyetlerini minimuma indirebilmelidir. Son teknoloji ürünü yataklarımız, yapılarında gömülü olarak bulunan 2, 3 veya 4 adet elektrik motoru sayesinde, hastanın ihtiyaç duyduğu hareketleri, hastaya ve bakıcısına zahmet vermeden bir kumanda vasıtasıyla otomatik olarak gerçekleştirmektedir. Yatağın belirli bölümleri yine bu kumanda aracılığıyla indirilebilir, yükseltilebilir veya oturma pozisyonu gibi dik konuma getirilerek bu konumda sabitlenebilmektedir. Bu sayede hem hasta hem de bakıcısı fiziksel bir güç uygulamadıklarından, zahmetsizce günlük işlerini yerine getirebilmektedir. Bununla birlikte yataklarımız son derece kullanışlı yapıda tasarlanmıştır.

Örneğin, serum veya damardan ilaç almaları gereken hastalar için serum aparatı, oksijen tüplerinin kullanımı için oksijen borularının asılacağı unsurlar ve yatalak olarak tabir edilen hastaların tuvalet ihtiyacı için yatağa monte edilebilen lazımlık aparatı da yatağın üretiminde göz önünde bulundurulmuştur.

Hastalara Uygun Olan Yatakların Fiyatları

Hastaların ihtiyacına yönelik farklı modeller firmamızca tasarlanmış olup, bu açıdan hasta yatakları fiyatları da oldukça makul düzeyde tutulmuştur. Kalıcı hastalık ve sakatlıkları bulunmayan hastalarımız veya yatağı satın almak istemeyen müşterilerimiz için hasta yatağı kiralama hizmeti de vermekteyiz. Gerek yatak satışımızda gerekse kiralama hizmetimizde kesinlikle ikinci el yataklar kullanılmayıp, tüm hastalarımız yatağın ilk kullanıcısı olmaktadır.

Modellerimiz arasında felçli hastalarımızın hareketsizlik kaynaklı yatak yaralarını engelleyici havalı yataklarımız, ev tipi kullanım için özel olarak tasarlanmış ev tipi ahşap kenarlıklı yataklarımız, çocuk hastalar için daha uygun boyutta çocuk hasta yatağı ve ihtiyaca göre farklı aparatların kullanılabileceği diğer yatak çeşitlerimiz de bulunmaktadır.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir