Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

SGK Hasta Yatağı Veriyor Mu?

hasta yatagi model secenekleri

Ülkemizin sunduğu sağlık hizmetlerinin birçok ülkenin ilgisini çektiğini söyleyebiliriz. Medeniyetimizin vakıf hizmetlerindeki tecrübesinden kaynaklı olarak son 15 yılda verimli ve pratik sosyal yardım sistemimizin daha iyi hale geldiğini söyleyebiliriz.

SGK’nın istikrarlı bir şekilde büyümeye başlaması ve daha modern hizmet dönüşümlerine uğramasıyla birçok hastanın hastane yatağı ihtiyacının kısmen veya tamamen karşılandığı söylenebilir.

Hasta Yatağı Nedir?

Hastane yatağı ürünleri motorlu yataklar ve motorsuz yataklar olarak ikiye ayrılmaktadır. Elektrikli olmayan yataklar, manuel yatak modelleri olarak da adlandırılabilecek yataklardır. Motorsuz manuel yataklar dört değişik kategoriye ayrılmaktadır. Sabit yatak, bir, iki ve üç ayarlı bir yatak tipidir. Ayrıca oldukça kullanışlı elektrikli yataklar altı değişik kategoriye ayrılıyor.

Bunların hepsi, bir elektrikli hastane yatağı, bir çift motorlu, bir iki motorlu, bir üç motorlu ve bir dört direkli motorlu döşektir. Elektrikli yatak, elektrikli bir yataktır ve bir test aletine sahiptir. Elektrikli yatak, ergonomik çalıştırma fonksiyonlarına sahiptir ve daha rahat kullanım sağlar.

Kaliteli Hasta Yatağı

Tedavi sürecinde yardımcı olan bu hasta yatağı, her bütçeye müsait olacak halde çeşitlilik göstermektedir. Tedavisi uzun ve yaşam boyu sürecek hastaların bu hasta yataklarını satın almaları daha avantajlı olacaktır. Fakat tedavisi daha azca sürecek şu demek oluyor ki 6 ay benzer biçimde bir vakit diliminde ise hasta yatağı kiralama yaparak bu hasta yatağına sahip olabilirsiniz. Her hastaya müsait olacak halde üretilen bu hasta yatağı tutarları oldukça uygundur. Bu kiralama ile tenzilat de bulundurmakla birlikte bütçeye müsait halde alabilirsiniz.

Kısaca anlatmak gerekirse insan vücudun da oluşabilecek herhangi bir yara veya ağrıları engellemekle birlikte hastaların huzurlu ve güvenilir bir tedavi koymak için üretilmiştir. Bu yatağın en mühim özelliklerinden olan terletmeme yapmaması ve masaj yapıyor tesiri bırakmasıdır. Hastanın huzurlu bir tedavi dönemi geçirmesi için devletin değişik olarak uygulamaları mevcuttur.

Kaliteli hasta yatağı

Hasta Yatakları Karşılanıyor Mu?

Örneğin evde yatalak yakınlarına bakmak zorunda olanlar veya yatalak engellilerin bakımından sorumlu olanlar birçok yönden destek aldılar. Hemşirelik ücretlerinin alınması da dahil olmak üzere bir dizi önlemde, yatakta uyuyanlar veya kısmi faaliyetler nedeniyle uzun süre yatakta kalmak zorunda kalanlar doğrudan SGK tarafından karşılanmaktadır. Bu nedenle yatak bakımına muhtaç kişilerin hastane yatak standartlarına uygun yatakları olmadığı için yatak yarası yaşaması kabul edilemez.

Hasta yakınlarının hastane heyetinden aldıkları rapor ve reçetelerin il SGK meclisine ulaştırılması için yatak talebi doğrudan karşılanacak ve hastaya yatak temini sağlanacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken husus, devlet hastanesinden rapor ve reçete alındıktan sonra yatağın tıbbi üniteden çıkarılmayacağıdır. Bu durumda SGK yatağın parasını ödemeyecektir. Alınan raporlar ve reçeteler ile SGK’ya gidilmesi çok önemlidir. Yatak SGK tarafından adrese teslim edilecektir.

Havalı Hasta Yatağı Talebi

Hava yatağı talebi normal büyüklükteki bir hastane yatağında hastanın vücudunda yara oluşmasına gerek yoktur. Kişi yatalak veya kısmen hareketli olsa bile, yatakta uzun süre bakıma ihtiyacı varsa rapor alıp karyolasını kullanabilir. SGK tarafından sağlanan hastane yataklarının hastane yatağı standartlarını karşılaması, hemşireler ve yatak yaraları için daha ergonomik bakımın sağlanması anlamına da gelir.

Hasta yataklarının havalı standartlara sahip olması, havalı yatak içinde ve yüzeyinde havanın rahatlıkla hareket edebilmesini ve dolayısıyla yaralanma, kokma ve hijyenik olmayan maddelerin ortaya çıkması benzer biçimde durumların ortadan kalkması anlamına geliyor. Son olarak, SGK’dan yatak desteği almak için devlet hastanelerinden yatarak bakım gereklidir tutanağı bulunmalıdır.

Havalı yatak çeşitleri

Hasta Karyolasını SSK Ödüyor mu?

Hastane yatağı, uzun süre dinlenmesi gereken ve hareket kısıtlılığı olan hastalar için özel olarak tasarlanmıştır. Fonksiyonlarının yanında daha rahat kontrol edilebilmeleri bu yatak modellerini hastalar için daha özel ve değerli kılmaktadır. Ayrıca şunu da belirtmek isteriz ki sosyal güvenceniz varsa ödeme konusunda çok daha şanslısınız çünkü yatak ödemelerinin büyük bir kısmını Ssk karşılıyor ama bunun için elbette bazı şartların sağlanması gerekiyor ve bu şartlar yerine getirilirse, yine de ödeme alabilir ve daha uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Hastane yatağı şeklinde ders çalışırsanız birçok farklı model olduğunu göreceksiniz ve SSK bu konuda herhangi bir kısıtlama getirmez. İhtiyacınız olan yatağı satın aldıktan sonra ilgili acenteye bildirmeniz gerekir. Ev ortamında bakıma ihtiyacınız var ise eğer bu yataklar en büyük ihtiyaçlarınızdan bir tanesi olacaktır fakat fiyatlar yüksek gelebilir ve bu tür durumlarda sosyal güvencenizi kullanabilirsiniz.

Nereye Başvurmalıyım?

Hastane yatağının bazı prosedürleri vardır, başvurunuz onaylandıktan sonra ödeme yani yardım alabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey ameliyat olduğunuz hastaneden detaylı bir rapor almaktır. Doktorunuz bu konuda size yardımcı olacak ve kısa sürede bir rapor hazırlayacaktır. Bir yatak için ödeme yapmak için kullanıldığını beyan ederseniz gerekli hassasiyeti gösterecektir. Raporu aldıktan sonra rapor için başvurmanız ve İl Sağlık Bürosu’na başvuruda bulunmanız gerekir.

Son olarak sosyal güvenlik kurumu süreci hızlı bir şekilde izleyecek ve gerçek bir ihtiyaç varsa raporunuz kısa sürede onaylanacaktır. Bu işlemin sonunda yatağınız belirlediğiniz ikamet adresine gönderilecektir. Dilerseniz başka bir yöntem seçip medikal firmadan alacağınız yataklar için ödeme talep edebilirsiniz.

Hasta Yatağı Parası Nasıl Talep Edilir?

Herhangi bir işlem yapmadan yatağınızı satın aldıysanız eğer para talebinde bulunamıyorsunuz fakat sürecin uzayacağı belirtiliyorsa ve ilgili kurum bu konu da onay veriyorsa yataklarınızı temin ettikten sonra da para talebinde bulunabileceğiniz dile getiriliyor.

Birçok kaynakta konu ile alakalı bilgi bu biçimde ancak bazı kaynaklarda da yatak satın alındıktan sonra herhangi bir biçimde para talep edilemeyeceği yer almakta. İl sağlık kurumlarını ziyaret ederek veya telefon yoluyla iletişim kurarak daha yerinde bilgiler edinebilirsiniz.

Yataklar Kiralanabiliyor mu?

Yatak kiralama hizmeti veren sitemizden faydalanabilirsiniz ancak bu durumda sosyal güvenceniz çalışmayacaktır. Sürecin uzaması sizi rahatsız ediyorsa ve bununla uğraşmak istemiyorsanız hasta yatağı kiralama hizmeti üzerinden hızlı bir şekilde sürece girebilirsiniz. Hastane yataklarını online olarak kiralayabilir veya satın alabilirsiniz, bu konuda size yardımcı olmaya devam edeceğiz.

Kiralanabilen hasta yatakları

Beklentilerinizi karşılamak için özel olarak tasarlanmış yataklarımız var ve zengin ürün serimizle birçok hastayı kendine çekmeye devam ediyoruz. Yatağı incelemek isterseniz görsele tıklayıp kategorideki detayları inceleyebilirsiniz. Bu kadar çok yatak modeli varken farklı hastalık türleri olan kişilere uygun modeller tasarlayabilmek oldukça önemlidir. Ameliyat sonrası gerekli olan dinlenme zamanını bu yataklarda geçirebilir ve faydalanabilirsiniz.

SGK Hasta Yatağı Veriyor Mu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön