skip to Main Content
Sıfır Ve Ikinci El Hasta Yatakları

Sıfır Ve İkinci El Hasta Yatağı Farkları

Hasta olan bir insanı rahat ettirmek yaşadığı süre içinde büyük önem taşır. Bir hastanın konforlu ve rahat bir yatakta yatması sağlığı açısından son derece önemlidir. Mental anlamda ve fiziki olarak rahat etmesi kullanılan hasta yatağı ve hasta karyolasının kalitesine bağlıdır. Kaliteli bir yatak çok fonksiyonlu olan bir yatak değildir. Hastanın rahat ettiği yatak onun için konforlu, rahat ve fonksiyonlu olan yatak ortaya çıkarır. Yani bu durum kişinin rahatlığına bağlıdır.

Felçli, engelli ve yatağa mahkûm olan insanların bu durumlarına rağmen hayata tutunabilmelerinin sağlanabilmesi için konforlu bir ortam sağlanması gerekir. Bu durum yalnızca yatak tercihiyle bağlantılı değildir buna rağmen bir hastanın tedavisinde hasta yatağının son derece önemli olduğu da bilinmektedir.

Sıfır Hasta Yatakları

Hastanelerde hastaların özel fonksiyonlu yataklarda yatmasındaki asıl sebep hasta yataklarının iyileştirici etkisinin bulunmasıdır. Bu yataklar özel bir dizayn ve tasarımla ortaya çıkarılırlar. Medikal anlamda çalışma yapanlar hasta yataklarının hastaya fayda getirmesi için özel bir donanım ve ekipman kullanırlar. Bu ekipmanlarda hastanın sağlığına katkı sağlayacak detaylar bulunur.

Hasta olan kişi bu yatakta yatacak, ilaçlarını ve diğer ihtiyaçlarını konfor içinde ve rahatlıkla sağlayacaktır. Hastanelerdeki yatakların fonksiyonlu ve dizaynı olarak seçilmesindeki asıl sebep budur. Hasta yataklarında ikinci el yatak seçmek ile sıfır yatak seçmek arasında hiçbir fark yoktur. Hastanelerde binlerce kişi değişikli olarak farklı hasta yataklarında yatmaktadır.

Bu yataklar hastaların taburcu olmaları ve yataklarını boşaltmaları sonrasında temizlikleri tam anlamı ile yapılarak sıfır hale getirilirler. Her hastanın yattığı yatak sıfır yatak değildir. Steril hale getirilen ikinci el hasta karyolası sıfır hasta yatakları ile bire bir aynı olacaktır. Hasta yatağı kiralama firmaları içinde bu durum aynen geçerlidir. Firmanın kalitesine bağlı olarak dilediği takdirde ikinci el hasta yatağını, sıfır hasta yatağı diye müşterisine sunabilir.

Müşteri yatağın sıfır mı yoksa ikinci el mi olduğunu anlayamaz. Ancak hiçbir hasta yatağı kiralama ya da satış şirketi böyle bir duruma kalkışmaz. Bu şekilde satış ve kiralama hizmeti veren firmalar tespit edildiği takdirde büyük bir müşteri kaybına ve prestij zedelenmesi durumuna maruz kalacaktır.

Sıfır hasta yatakları
Sıfır hasta yatakları

İkinci El Hasta Yatakları

İkinci el hasta yataklarının sıfır olan hasta yataklarıyla hiçbir farkı yoktur. Farkı yalnızca daha önceden kullanılmış olmasıdır. Hasta yatağı kiralama hizmeti almak isteyen kişilerin ikinci el yatakları kullanırken de edinecekleri konfor ve rahatlık aynıdır. Sıfır olan bir hasta yatağında yatmakla, ikinci el hasta yatağımda yatmanın bir farkı yoktur. İkinci el hasta yatakları kullanımı yatakta yatma süresi sona eren kişilerin yatağı geri iade edebilmelerini sağlarken, sıfır olan hasta yatağını satın almak iade işlemini yok eder. Satın aldığınız hasta yatağını ev ortamında kullanmadığınız sürece bir yere sığdırmak da çok zor olacaktır.

Bu bakımdan hasta yatağı kiralamak hem madden hem de fizik olarak çok daha doğru bir seçimi ortaya çıkarır. Hastanın rahatlığını ve konforunu tam anlamıyla sağlayan tüm hasta yatakları aynı işleyiş ve düzene sahiptir. Havalı yataklar, yatakta yatan kişinin vücut ölçülerine göre şekillenerek, sürekli yatmak zorunda olan kişilerde yara ve enfeksiyon gibi durumların oluşmasına da engel olacaktır. Hastalarınızı rahat ettirmek istiyor ve hasta yatağı ihtiyacı duyuyorsanız kiralık hasta yatağı fiyatları sizler için çok daha makul ve ucuz olacaktır. Bir süreliğine ihtiyaç duyduğunuz hasta yataklarını kiralayarak, yatmak zorunda kalmadığınızda tekrardan firmasına iade ederek daha az ücret ödeyebilirsiniz.

Hasta Yatağı Satan Ve Kiralayan Firmaların Önemi

Her hastanın iyileşme süreci farklıdır. Bu süreç bazı hastalar için uzun bir dönem oluştururken bazı hastalar için ise daha kısa bir dönemi ifade eder. Ancak her iki şekilde de rahat olmak ve konforlu bir şekilde zaman geçirmek önem taşır. Hasta yatağı satış ve kiralama hizmeti sunan firmaların kalitesi, vermiş olduğu fiziki hizmet ve yatak kalitesiyle örtüşür. Yatakları zamanında getiren, ikinci el yataklarda sterilizeyi tam anlamıyla sunan, yatakların rahat olması, mekanizmalarında sorun bulunmaması, yatakların çökmüş olmaması yatak kiralama ve satış firmalarının kalitesiyle ilgilidir. Bu bakımdan hasta yatak hizmeti alınacak firmanın kurumsal oluşu önem taşır.

Hasta yatağı kiralama ve satın alma hizmeti her ailenin ihtiyaç duyacağı bir hizmettir. Bu hizmet için illaki yatağa mahkûm, engelli, felçli olmak gerekmez. Bazen hamileliği riskli geçen bir anne adayı için bazen ise bacağı kırılmış bir genç için hasta yatağı ihtiyacı duyulabilir. Bu kişiler hasta oldukları dönemi daha kısa hale getirmek ve rahat bir nekahet dönemi geçirmek için hasta yatağını tercih ederler. Hasta yatağı kiralama ve satış hizmeti almak için kaliteli bir firmadan hizmet almak bu bakımdan şarttır.

Hasta yatağı satış
Hasta yatağı satış

Hasta Yataklarındaki Mekanizma Ve Fonksiyonların Hastaya Olan Katkıları

Hasta yatakları ev ortamındaki yataklarla çok büyük farklılıklar içeriyor. Hasta yataklarının baş ve yatak kısımlarındaki korunaklar hastayı yataktan düşmeye karşı koruyucu bir kalkan sağlıyor. Yan taraftaki korunaklar da hastanın yataktan inme ve çıkma konusunda kolaylık yaşaması için etmen oluyor. Hasta yataklarında bulunan diğer fonksiyonlar baş bölgesinin havaya kalkmasına, ayak kısmının kaldırılabilmesine ve iç kısımların vücuda özel olarak şekillenmesine etmen sağlıyor.

Bu fonksiyonlar, hastanın kendi ihtiyaçlarını da rahatlıkla karşılamasına etki ediyor. Hasta oldukları dönemde vücut rahatlarını sağlamak, psikolojik anlamda huzur bulmak ve kendini yenilemek isteyen hastalar, hasta yatağını tercih ederek bu isteklerini yerine getirebiliyor. Refakatçileri açısından da kolaylık oluşması hasta yatağı kullanan hastaların mental olarak da rahatlamasını sağlıyor.

Hasta Yatağı Kiralamak Pahalı Mı?

Hasta yatağı kiralama fiyatları hasta yatağının fonksiyonlarına göre değişim gösteriyor. Çok fonksiyonlu bir hasta yatağının fiyatları daha yüksek olurken, normal fonksiyonlu olan ve hastanın iyileşme sürecinde etkisi olan bir yatak daha makul fiyatlı olacaktır. Hastalık dönemini huzur ve konforlu şekilde geçirmek isteyenler makul fiyatlı hasta yataklarını tercih edebiliyor.

Yatarak zaman geçirmesi gereken, tedavisini konforlu bir ortamda sürdürmesi gereken ve iyileşmek isteyen hastaların hasta yataklarından yararlanmaları çok daha doğru bir seçimi oluşturur. Bütçenize zarar vermeyecek yapıda olan hasta yataklarını kullanarak kısa sürede iyileşebilir ve eski sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Yatmak eylemini yalnızca dinlenme eylemi olarak düşünmemiz gerekiyor. Yatmak zorunda olan, yattığı için rahatsız olan, yattığı için her yeri ağrıyan ve bu durumdan rahatsız olan kişilerin hasta yatağı kiralama ve satın alma hizmeti alması gerekir.

Bu durum bazen öyle uç noktalarda olan bir ihtiyaçtır ki böyle durumlarda paranın hesabını yapmayan kişiler vardır. Hasta olan kişinin değeri son derece büyüktür ve bu değer maddi hiçbir değerle kıyaslanmayacaktır. Ancak yine de hasta yatağı için uygun bir bütçe seçilmeli ve ihtiyacı giderecek türde hasta yatakları tercih edilmelidir. Hastalıktan kısa süre içinde kurtulmak, ayağa kalkmak ve bu zor dönemleri en konforlu olarak geçirmek için hasta yatağı kullanabilirsiniz. Hasta yatağı hizmeti almak için güvenilir bir firma tercihi yapılması şarttır.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.