Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Sık Sorulan Sorular

hasta yataklari hskr

Hasta olan bir bireyin, konforlu ve rahat zaman geçirmeye ihtiyacı vardır. Hasta yataklarımız, fonksiyonel özellikleri sayesinde hastaların ihtiyaçlarına cevap veriyor. İhtiyaçlar biyolojik ve ruhsal olmak üzere iki aşamalı sıralanabilir. Biyolojik açıdan hastanın bedeninin rahat edebilmesi için, yatak en ve boy bakımından 90 derecelik olacak şekilde tasarlanmıştır. Yatağın yapım aşamasında kaliteli malzemeler kullanılmıştır. Örneğin hasta karyolası içerisinde bol miktarda cıvata bulunuyor. Karyolanın maddesi tahta olduğu için, içerisinde mikroskobik canlıların yaşamaması önemlidir. Bu nedenle imal ederken cila sürülmüştür. Hasta yatağı satın alma ihtiyacı olan her birey konu hakkında geniş çaplı bilgi sahibi olabilmelidir. Çünkü her hastanın rahat ettiği bir yatak modeli bulunuyor. Hastayı takip eden hekim, konu hakkında bilgi verebilir.

Obezite Hastaları İçin Yatak İmalatı Yapıyor Musunuz?

Hasta yataklarımızın 5000 Newton’luk gücü bulunuyor. 130 kilogram ağırlığında olan bir obezite hastası, yataklarımıza kolay bir şekilde uzanıp zaman geçirebilir. Ayrıca yatak üzerinde iç noktalara çökme durumu meydana gelmiyor. Yatağın başlık kısmında 4 adet ünite vardır. Her bir ünite ise, serum askılığı için uygundur. Yatağın sağ ve sol taraflarında hastanın boyunu aşmayacak şekilde korkuluklar bulunuyor. Yapım sırasında korkuluklar, 300 derecede fırınlanmıştır. İçerisinde mikroskobik canlıların yaşama olasılığı çok düşüktür. Korkuluklar istenildiği zaman yerinden çıkarılıp tekrardan takılabilir. Hasta korkuluklardan tutunmak istediği zaman, bedensel olarak zorlanmaz. Çünkü korkuluklar hastanın elinin kaymaması için tırtıklı bir şekilde yapılmıştır. Hasta yatağı satın alma seçenekleri epey fazladır. Her insan maddi durumuna göre hasta yatağı satın alabilir.

Hasta Yatağı Nereden Alınır?

Hasta yatağı satın alma işlemleri için, hastanın sahip olduğu hastalık önemlidir. Örneğin felç hastası olan bir kişi ömür boyu yatağa bağımlıdır. Motorlu hasta yatağı modeli, bakım sürecinde kendisine en iyi konforu ve yardımı sağlar. Fakat kısa süreli yatağı kullanmak zorunda kalan bir insan karyola tipi hasta yatağında da konforlu bir zaman geçirebilir. Satın alma işlemi esnasında, hasta yatağının özelliklerinin, hastanın ihtiyaçlarını ne yönde karşıladığı önemli bir unsurdur. Yataklarımız temiz kalması, hasta sağlığı açısından değerlidir. Yatağın şilte, sünger, örtü gibi sıklıkla kullanılan yüzeyleri değiştirilmelidir. Dezenfekte sırasında yatak yüzeyi temiz kalana kadar silinmesi gerekiyor. Temizlik işlemi her gün düzenli aralıklar ile yapılırsa, hastalığın nüksetmemesi için iyi olur. Hasta yataklarımız; uzun yıllar boyunca yıpranmadan kullanılabilir.

Müşterilerimizden Gelen Bazı Sorular Ve Cevapları

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetiniz Var Mı?
Hasta yatağı kiralama hizmeti veriyoruz. Kiralama hizmetimizden faydalanmak için İstanbul ilinde veya bayi ve temsilciliklerimizin bulunduğu illerde ikamet etmeniz gerekmektedir.

Emek Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatağı firmaları kiralama hizmeti de veriyorlar mı? Medikal firmalar kiralama yaptıkları yatakların yerinde kurulumunu ve bakım hizmetini de verirler. Hastaya kiralayacağı yatak modeli hakkında da bilgilendirme hizmeti sunarlar. Bu sebeple, deneyimli olan firmalara yönelmek gerekir.

Yaşlı Hastalar İçin Önerilen Yataklar Nelerdir? Yaşlı hastalar için önerilen hasta yatakları, havalı yatak modelleridir. İçlerinden geçen hava kanalları sayesinde hastanın yatakta terlemesi ve cilt yaralarının oluşumu önlenir. Bu sayede hasta ferah ve rahat şekilde istirahat eder. Yaşlı hastalar için en önemli sağlık sorunları, yatak yaralarıdır. Cilt yaralarını kapanması ilerleyen yaşla doğru orantılı şekilde zorlaşır. Bu sebeple bu yaraların açılmaması önleyici tedavilerin de başında gelir. Havalı hasta yatakları bu amaca hizmet eden yatakların başında gelir. Belli başlı iki türde olanları öne çıkar. Bunlar, baklava ve boru tipli havalı hasta yataklarıdır. İçlerinden hava geçmesi ve pozisyon vermesi sebebiyle, yatan hastada cilt yaralarının açılmasını önler. Kiralık hasta yataklarında da havalı hasta yatağı modelleri yer alır. Yaşlı hastalar kadar, felçli hastalar için de havalı hasta yatakları önerilen modellerdir.

Başa dön