Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Sizler İçin Ergonomik Tasarımlı Hasta Karyola Modelleri

hasta icin dogru yatak

Normal yatağa göre daha fonksiyonel ve konforlu olan hastane yatağı kullanımı oldukça basit ve pratiktir. Hasta güvenliğini sağlamak ve hastanın devrilmesini önlemek için korkuluklu hastane yatak modelleri bulunmaktadır. Yatak modelleri, uzun süre yatakta kalan hastaların benzer yaralanmaları veya sorunları yaşamaması için gerekli tüm detaylarla üretilmektedir. Hastanın bazı hareketleri çok daha rahat yapabilmesi için istenilen özelliklere sahiptir. Hastane yatakları, dayanıklılıkları ve rahatlıkları sayesinde çok daha basit bir kullanıma olanak sağlar.

Hastanın ulaşabileceği yükseklikte üretilen hastane yatağı, kullanılan destek ile üst düzeyde konfor sağlar. Hastaların hastanede uzun süre kalmaları ve iyileşme sürecini hızlandırmaları için oldukça önemli olan hasta yatağı, farklı hastalıklar için özel olarak tasarlanarak temin edilmektedir. Bu özel hizmetler sayesinde en ideal hasta yatağı ürününe sahip olacaksınız. Hasta yatağı kiralama ve satın alma seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu konuda doktorunuza danışmak daha mantıklı olabilir. Doktorlar hastaya özel yatak seçiminize de yardımcı olabilmektedir.

Kullanışlı hasta yatakları

Hasta Yatağı Modelleri Arasındaki Farklılıklar

Yatak ürünleri elektrikli ve elektriksiz yatak şeklinde üretilmektedir. Elektriksiz yataklar manuel hastane yatakları olarak da bilinir. Motorsuz manuel hastane yatakları dört farklı kategoriye ayrılabilir. Sabit yatak, tek, iki ve üç ayarlanabilir yatak modelidir. Bunlar 2, 3 ve 4 motorlu yatak modelleridir. Bu yatakların tamamı bir kontrol cihazı ile donatılmıştır. Elektrikli yatak, çocukların kullanımını kolaylaştıran kullanışlı bir kontrole sahiptir. Motorsuz olmayan hastane yatakları, elle ayarlanabilen yatak özelliğine sahip olduğu için manuel hastane yatağı olarak bilinir. Bu yatakların kullanmak elektrikli yatağı kullanmaya göre daha da zordur. Bunun nedeni biraz güç gerektirmesidir.

Elektriksiz manuel hastane yatağı. Bir, iki ve üç ayarlanabilir yatak vardır ve bu ayarlar hastalara farklı hareket seçenekleri sunabilir. Yatak, sadece hastanın sırtını hareket ettirerek ayarlanabilir. Ayarlanabilir çift kişilik hastane yatağı, hastanın hem sırtını hem de bacaklarını hareket ettirmesini sağlayan bir beşiktir. Üç yönlü ayarlanabilirdir. Ayrıca sırtınızı ve bacaklarınızı yukarı ve aşağı hareket ettirmenizi sağlar. Elektrikli modellere göre çalıştırılması biraz daha zor olan yatak modelleridir. Yatağın şekli, düzgün yapısı ve titiz tasarımı, hastalık ilerledikçe ortaya çıkabilecek birçok sorunu ortadan kaldırır. Hasta yatağı modelleri arasındaki bu çeşitlilik ARGE çalışmaları ile fazlalaştırılarak sizlere sunuluyor.

Hasta Yataklarının En Önemli Kullanım Sebepleri

Uzun süre yatakta yatan hastalarda cilt ve sağlık problemlerini önleyen, bağımsız hareket edebilme özelliğine sahip modeller, çeşitli medikal markalar tarafından özenle üretilmektedir. Hastalara her verimlilik düzeyinde önemli faydalar sunan medikal yatak, aynı zamanda en uygun fiyat özelliklerine de sahiptir. Yatalak hastaların bakımı için oluşturulan belden aşağısı felçli yatak modeli, ağırlıklı olarak elektrikle çalışır ve farklı hareketlerden dolayı hasta için ek sağlık sorunları yaşama riskini ortadan kaldırır.

Yatalak hasta yatakları için en uygun modeller arasında havalı hasta yatakları tercihi öne çıkıyor. Kan dolaşımının iyi çalışmasına yardımcı olmak için iç hava akımı sayesinde hastanın vücudunu sık sık hareket ettiren bir makinedir. Hastaların yatakta yuvarlanmasını sağlayan ürünler, çeşitli cilt problemlerinin başlamasını engelleyerek rahatlıklarını artırır. Yatalak felçli hastalar için önemli şey, hastanın sırt bölgesinde havasızlık ve hareketsizlik tek kaynaklı baş yaralarını önlemektir. Bu sebeple hastalarda yara yapmayacak yataklar alınır.

Ergonomik hasta yatağı modelleri

Fatura Yükü Olmayan Elektrikli Hasta Yatakları

Motorlu hastane yatakları düşük enerji tüketimi sayesinde oldukça ekonomiktir ve 2-4 saat boyunca kullanılabilir.  Hava ile doldurulmuş yatak oldukça rahat ve yumuşak bir yapıya sahiptir ve hastanın vücuduna uyum sağlayacak şekilde şekillendirilmiştir. Bunu göz önünde bulundurarak hasta için çok rahat bir yatak seçimi hastanın hastanede kaldığı süre boyunca rahatsızlık veya huzursuzluk hissetmesini önleyecektir. Lazımlıklı model hastaların banyoya gitmek için kalkma ihtiyacını ortadan kaldırır ve tedavi sürecini kolaylaştırır. Hastaların tedavi sürecini desteklemeye yardımcı olmak için Dünya Sağlık Örgütü’nün açıkladığı standartlara göre yataklar yapılır.

Ayrıca hasta bakımını kolaylaştırır. Yenilikçi tasarımı, bu ürünü kontrol etmeyi kolaylaştırır. Elektrik prizi sayesinde istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Bu değişiklikleri yapabilmek için uzaktan kumanda üzerindeki görsellerin anlamlarını bilmek gerekmektedir. Kılavuzu okuyarak yanlış hareketlerin önüne geçebilirsiniz. Elektrikli hasta yataklarında ki santimetre özelliği yatağın yüksekliği ile ilgilidir. Ve daha birçok özellik de vardır. Bunlardan biri de çocuk kurcalamalarına karşı alınan önlem butonudur.

Kullanımı Kolay Hastane Yatakları

Elektrikli otomatik hasta yatağı, geçici ve kalıcı sağlık sorunları için kullanılabilecek ürünlerden biridir. 2 model motorlu hasta yatağı ile hastanın baş ve ayağını otomatik olarak istenilen seviyeye ayarlamak mümkündür. 3 motorlu hasta yatağı orta bölümünü hareket ettirmek vasıtasıyla hastanın bel yüksekliğinin arzu edilen düzeye ayarlanması sağlanır. Tüm bu özelliklere ek olarak 4 motorlu yatak, yükseklik ayarına ve hasta konforunun artmasına olanak tanır. Ev kullanımı için en kullanışlı yataklardan biri olan elektrikli model, hasta tarafından klavye üzerinden de kontrol edilebiliyor.

İşlevi, kurulu motora bağlıdır. Motor sistemi yatağın altına yerleştirilmiştir, yatağın uzaktan kumanda ile çalışmasını kolaylaştırır. Elektrikli hastane yatağının en önemli özelliği sadece sırt hareketidir. Bu rulmanlar sadece pistonlu motora sahiptir. Hasta yatağı modelleri seçerken fiyatının da bir o kadar değişken olabileceğini unutmayınız. Hasta yatağı fiyatları yataklara eklenecek ek özelliklere göre artabilir.

Sizler İçin Ergonomik Tasarımlı Hasta Karyola Modelleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön