skip to Main Content
Sürekli Yatan Hasta Yatağı

Sürekli Yatan Hastalar İçin Nasıl Bir Yatak Alınmalı

Hastane ve diğer tüm sağlık kuruluşlarında son derece yoğun şekilde kullanılmakta olunan hasta yataklarının kullanımı günümüzde evlerde de gerçekleştirilebiliyor. Ev tipi hasta yataklarının sağladığı avantajlar ile hastalar için en güvenli ve en kaliteli yatış standartlarının oluşturulabilmesi sağlanabilmektedir. Bu kapsamda da günümüzde sağlık sorunları dolayısı ile sürekli olarak yatış gerçekleştirmek durumunda kalan hastalar için nasıl bir yatak alınması gerektiği konusunda pek çok kişi yeterli bilgiye sahip olmayabiliyor. Bu durumda hastaların tedavi veya sürekli bakım sürecinde çok ciddi sorunlar yaşayabilmesine neden olabiliyor. Hastaların sürekli yatış gerçekleştirmek durumunda olmaları halinde mutlaka doğru hasta yatağı seçiminin gerçekleştirilmesi gerekliliği bulunuyor.

Havalı Tıbbi Hasta Karyolası

Sürekli yatan hastalar için en uygun yatak seçimi havalı hasta yatakları olur. Çünkü bu yatak tipleri sayesinde sürekli yatan hastalarda sıkça görülen bası yaralarının ve benzer nitelikli aynı etkiden kaynaklı olarak ortaya çıkan rahatsızlıkların önlenebilmesi bu sayede mümkün olur. Havalı hasta karyolaları sürekli olarak hava alabilir yapıdadır. Sürekli üzerinde yatan kişinin vücudunun nefes almasına yardımcı olacak hava alabilir yapıya sahip olması sayesinde terleme sorunlarının önlenmesine yardımcı olur. Bu nedenle de uzmanlar bu tip yatakların sürekli yatan hastalar için tercih edilmesini tavsiye ediyor. Rahatsızlığı dolayısı ile sürekli yatan hastalar için yatak seçiminde bir diğer önemli faktör ise hastanın rahatlığıdır. Sürekli olarak yatmak durumunda kalacağından yatağın konfor standartları çok büyük bir önem taşıyor.

Devamlı yatışından kaynaklı olarak sırt ve bel ağrıları başta olmak üzer fiziksel şikayetler yaşamasının önüne geçilebilmesi için ergonomik bir hasta yatağı kullanılmalıdır. Çünkü günümüzde geliştirilen tüm hasta yataklarının ergonomik ve anatomik yapıları sayesinde hastanın pozisyonuna göre vücudunun şeklini alır. Bu şekilde hasta açısından en konforlu ve en uygun olan yatış pozisyonunun oluşturulması sağlanarak, yüksek konfor standartları oluşturulabilir.

Hareketli Hasta Yatağı

Hastanın fizyolojik durumuna göre etkin bir hareket kabiliyetine sahip olan hasta yatağı tercih edilmelidir. Günümüzde manuel ya da otomatik sistemle hareket kabiliyetine sahip olan hasta yataklarının baş ve ayak ucu kısmının kaldırılması gibi hareket fonksiyonlarına sahip olan modeller önemli bir rahatlık sağlamaktadır. Hasta yataklarının mevcut tasarım özellikleri sürekli yatan hastaların bu niteliklerdeki tüm ihtiyaçlarının etkin bir şekilde karşılanabilmesine yardımcı olmaktadır.

Farklı motor sayısına sahip olan hasta yataklarıyla birlikte sürekli yatan hastanın gün içerisinde rahat şekilde hareket ettirilebilmesine yardımcı olur. Bu sayede de hem gün içerisinde sürekli hareket edebilir durumda olması ve devamlı olarak hareketsiz yatışının doğurabileceği problemlerin önüne geçilebilmesi sağlanabilmektedir. Bu tip özel hasta yataklarının tasarım özellikleri ve fonksiyonları aynı zamanda da hastanın yanı sıra hastaya bakan kişilerinde işlemleri daha rahat ve daha pratik bir şekilde gerçekleştirebilmelerine yardımcı olur. Yatan hastalarınız için ekonomik ve kalite standartlarına uygun bir hasta yatağını https://www.hasta-yataklari.com web sitemizden online olarak alabilirsiniz.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.