skip to Main Content
Tıbbi Bakım Yatakları

Tıbbi Bakım Yatakları Ne Gibi Özelliklere Sahiptir?

Bakım denildiğinde, herhangi bir durumun daha iyi şartlara ulaşmasını sağlamak veya iyileştirmek amacıyla yapılan özel ve titiz yöntemler uygulamak akla gelmektedir. Konu tıp ve haliyle sağlık olduğunda ise, bakımın hassasiyeti ve önemi çok daha artmaktadır. Sıradan sayılabilecek soğuk algınlığı, bilek burkulması veya birinci dereceden yanıklar gibi bazı sağlık sorunları, hafif bir tıbbi müdahalenin ardından, özel bir ekipman veya istirahat süresi gerektirmeden iyileşirken, ağır yanıklar, kemik kırılmaları, obezite, ilerlemiş yaşlılık ve buna bağlı bunama gibi çok daha ciddi sağlık sorunlarında, kapsamlı bir tedavi ve özel bir bakım gerekmektedir. Hasta yatağı, özel tasarlanmış yapısı ile gelişmiş tedavilerin ve kapsamlı bakımların vazgeçilmez unsurudur.

Hasta Bakımı İçin Yatak Modelleri

Farklı sağlık sorunları, farklı ihtiyaçları da beraberinde getirmektedir. Örneğin çoğunlukla yatalak olarak bilinen felçli hastalarda, hareket kısıtlanması nedeniyle, kişisel temizlik ve ihtiyaç giderme gereksinimi, hastaların tek başlarına gideremeyecekleri durumlardır. Bu gibi durumlarda hasta, bakıcısının veya bir yakınının fiziksel yardımına ihtiyaç duymaktadır. Firmamız, hastalarımızın bu ve benzer ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, çeşitli yatak modelleri geliştirmektedir.

Sunduğumuz ürün modelleri içerisinde; manüel hareket ettirilebilen hasta yatağı, elektrik motorları sayesinde otomatik hareket yeteneğine sahip yatak, evlerde kullanıma uygun dekoratif ahşap kenarlıklı yatak ve çocuk hastaların boyuna ve kilosuna göre tasarlanmış çocuk hasta yatağı modellerinin yanı sıra havalı hasta yatağı da bulunmaktadır.

Pozisyon veren havalı yatak ise, hareket edemeyen hastalarımızın günlük hareketlerini otomatik olarak belirli açılarda sağlayan yatak modelimizdir.

Hasta Yatağı
Hasta Yatağı

Hasta Yatağı Satın Alınmalı Mıdır?

Hasta yatağı fiyatı yatağın sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterdiğinde, farklı fiyat aralıklarında ürünlerimiz bulunmaktadır. Örneğin manüel olarak hareket ettirilebilen modelimiz ile içerisinde elektrik motorları ve pil bulunan otomatik hareket kabiliyetine sahip modelimizin farklı fiyatlarda olması son derece doğaldır.

Bununla birlikte, bazı hastalarımız, durumları itibariyle yatak satın almak yerine kiralama seçeneğini kullanmak istemektedir. Bu ihtiyaç üzere firmamız, hasta yatağı kiralama hizmeti de sunmaktadır. Kiralanan modellerimiz ile satışa sunduğumuz modeller arasında hiçbir fark olmayıp, sadece sunulma şekilleri yönünden ayrılmaktadırlar.

Tıbbi Yatak Teknolojisi Gelişme Gösteriyor

İnsan hayatının sürekliliği, pek çok faktöre bağlı olarak devam etmektedir. Bu faktörler en temelde; beslenme, barınma, üreme ve gelişme gibi unsurlar olmaktadır. Bu unsurların sağlanabilmesi için, emek ve çaba sarf etmek, bunun için de sağlıklı olabilmek en önemli koşuldur. Bu nedenle insanlar, geçmişten günümüze, sağlıklı olabilmek veya sağlıklı kalabilmek adına pek çok çare ve yöntem denemişlerdir. Geleneksel yöntemler, pek az yarar sağlamalarının yanında, insan ömrünü kısaltan yan etkilere de sahiptir. Ancak günümüz modern tıp bilimi ve tıp teknolojisinin gelişimi, ortalama insan ömrünü uzatan gelişmeleri ortaya çıkarmıştır. Tıbbi cihazlar da bu gelişmelerin odağında olup, hasta yatağı bu konudaki gelişmeleri yansıtan bir örnektir.

Hastalara Sunduğu Avantajlar

Firmamız, özel tedavi ve bakım gerektiren durumlar için özel olarak hasta yatağı modelleri tasarlamakta ve üretmektedir. Bu yataklar, başta hareket edemeyen hastalarımız olmak üzere, kontrolsüz bir şekilde hareket ettirilmesi tehlikeli olan hastalarımızın bakımlarını ve iyileşme sürecini kolaylaştırmak amacıyla tasarlanmıştır. Pek çok modelimizde birden fazla elektrik motoru olup, bir kumanda aracılığıyla yatağın ve dolayısıyla hastalarımızın otomatik olarak hareket etmeleri sağlanmaktadır. Havalı hasta yatağı modelimiz, boru tipi şişirilebilen yatak yüzeyi ile felçli hastaların yatak yaralarını önlemeyi sağlamaktadır.

Havalı Hasta Yatağı Çeşitleri
Havalı Hasta Yatağı Çeşitleri

Pozisyon veren havalı yatak ürünümüz ise, yine şişirilebilen ve havası indirilebilen bir özelliğe sahip olup, belirli açılarda ve belirli zaman aralıklarında sürekli hareket ederek, hastalarımızın ihtiyaç duydukları hareketleri, onları incitmeden otomatik olarak gerçekleştirmektedir.

Hasta Yatakları Maliyetli Bir Ürün Müdür?

Hasta yatağı fiyatı, yatak modellerimizin niteliğine göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin manüel olarak hareket ettirilebilen bir yatak modeli ile, bünyesinde elektrik motorları ve pil barındıran otomatik hareket imkanı sağlayan yatak modelimizin fiyatlarının farklı olması son derece doğaldır. Ancak firmamız, müşteri memnuniyeti odaklı bir fiyat politikası benimsemektedir.

Hasta yatağı kiralama seçeneğimiz de, müşterilerimiz açısından oldukça ekonomiktir. Bu sayede yatağı satın almadan, yatağın sunduğu imkanlardan faydalanılabilir. Yatak modellerimizin herhangi bir parçasının değişmesi gerektiği durumlarda ise 10 yıllık bir süre içinde geçerli olacak şekilde, yedek parça garantisi sunmaktayız.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir