Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Tıbbi Yataklar Ve Doktorlar

hastayatagi

Doktorluk gerçekten köklü bir geçmişe sahip bir meslek. Geçmişten günümüze tıp bilimi çok yol kat etmiştir. Antibiyotiğin keşfinden önce sadece semptomatik tedaviyle yetinen tıp bilimi; İskoç doktor ve biyolog Sir Alexander Fleming’in penisilini keşfetmesinden sonra sorunların kaynağı olan mikroorganizmalarla baş etmeye başlamıştır.

Tıp bilimi her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Modern çağın hastalığı olan kanserlerle baş edebilmek için farmakoloji yani “ilaç bilimi” var gücüyle çalışmalarına devam ediyor. Her geçen gün farklı bir kemoterapötik ilaç ve iyileşme sürecini hızlandıran bir hasta yatağı bulunuyor ve hastalara umut kaynağı oluyor.

HEKİM OLMAK NELERİ GEREKTİRİR?

Doktor olmak büyük bir özveri gerektiren bir iştir. Zorlu 6 senelik tıp fakültesi hayatından sonra kendilerini hastalarına deva olmaya adayan çok kutsal bir meslek.

​Tıp Fakültesinden sonra zorlu TUS sınavını geçen hekimler belirli bir alanda uzman olmaya hak kazanıyorlar. Asistanlık ise yorucu nöbetlerin ve yoğun öğrenme aktivetelerinin olduğu bir süreç. Ayda 10-15 nöbet tutulan uzmanlık dalları mevcut. Bu çalışma ve gayretleri sonucu uzman doktor olabiliyorlar.

Doktorluk için önemli olan diğer bir hususta iletişimdir. İletişimi güçlü olan ve hastasıyla ilgilenen doktor her zaman daha ön plana çıkmaktadır. Hastalar da bu tür özelliklere sahip doktorları tercih etmektedirler.

Soğukkanlılık da doktorluk için olmazsa olmaz bir özellik. Doktorlar kötü durumlarla da karşı karşıya kalabiliyor. Mesela kardiyak arrest yani kalbi duran hastaya Cpr (kalp masajı) yaparak hastayı tekrar hayata bağlamak için elinden geleni yapması gerekiyor. Bunlar gibi birçok özelliğe sahip olması gerekiyor bir doktorun.

TIP BİLİMİ  VE HASTA YATAĞI TEKNOLOJİSİ HANGİ DÜZEYDE?

Geçmiş yüzyıllara kıyasla sağlık hizmetleri şu anda çok ileride. Doktorlarımız çok çeşitli tanı ve tedavi metotlarını kullanıyor.

Radyoloji biliminin de gelişmesiyle beraber görüntüleme yöntemleri de çok yol katetti. BT (Bilgisayarlı Tomografi), MRI, elektrikli hasta yatağı, ultrason gibi tanı ve tedavi takibinde kullanılan cihazlar sağlık hizmetlerinin gelişmesinde büyük katkı sağlamıştır. BT ve MRI ile insan vücudundan yüzlerce kesitte görüntü alınabiliyor.

Tıp biliminin gelişmesinde en önemli rollerden birisine de tatbiki Farmakoloji bilimi sahip. Hastalıkların patofizyolojisine göre birçok ilaç geliştirilmektedir.

Genetik bilimi de gelişmekte olan bir bilim dalı. Birçok hastalığın genetik temelleri tespit ediliyor ve bu tespit edilen genetik mutasyonlara göre çeşitli ilaçlar üretiliyor. Özellikle onkoloji hastalarında bu gelişmeler büyük öneme sahip.

Gelişen hasta yatağı sistemlerinin de günümüzde hastalıkların tedavisinde büyük rol oynadığı artık kanıtlanmıştır.

Yukarıda sadece tıp biliminin birkaç alanına değinebildik. Daha onlarca, yüzlerce alanda gelişmeler oluyor. Bu gelişmeler ise insanlık için büyük bir ümit kaynağı. Umarız ileride şu anda çare bulunamayan birçok hastalığa çözüm bulunur.

Tıbbi Yataklar Ve Doktorlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön