skip to Main Content
Tıbbi Yataklar

Tıp Merkezleri Ve Tıbbi Hasta Yatakları

Darülaceze tedavisi için gerekli olsun, aşırı cerrahi prosedürlerin ardından restorasyon veya yaygın ıstırap olsun, bir sağlık tesisi yatağı, bakıcı ile birlikte her müşterinin ıstırabını ve rahatsızlığını hafifletmeye yardımcı olacaktır. Ayarlanabilir bir yatak, herhangi bir kişiyi kaldırmayı ve azaltmayı çocuk oyuncağı haline getirebilir. Baş ve omurga duruşunu bir esinti olarak değiştirebilir ve ayrıca zayıf sırtları olanlar için yataktan kalkmayı bir olasılık haline getirebilir. Otomobiller gibi sağlık tesisi yatakları da ekonomik kılavuz versiyonlarından tamamen elektrikli modellere kadar çeşitli fiyat aralıklarıyla her tür boyut ve stilde mevcuttur. 2 zıt çeşit arasındaki temel fark, bu ürünlerin yatağın alanlarını değiştirmek için krank veya kolun çevrilmesini gerektirmesi, elektrikli versiyonların ise yatağı değiştirmeyi bir düğmeye basmak kadar kolay hale getirmesidir.

Ayarlanabilir Hastane Yatakları

Yaşlı bir akrabaya bakan birçok aile üyesinin karşılaştığı daha üzücü komplikasyonlardan biri, tıbbi tedavi ücretinin genellikle çek hesabınızdaki dolarların çoğunu çekmesi ve bu da çok gerekli görünenleri bile ekstra satın almayı zorlaştırmasıdır. Ayarlanabilir yataklar gibi. Neyse ki, klinik yatakları yeni satın alınabilir, kullanılabilir veya basitçe kiralanabilir! Bununla birlikte, her seçim çeşitli avantajlar ve dezavantajlarla birlikte gelir, bu nedenle satın alacağınız türü seçtiğinizde maliyet tek gerçek belirleyici konu olmamalıdır. Örneğin, kullanılan bir tıp merkezi yatağı çoğu zaman normal yeni olandan daha ucuz olsa da, yeni ürünün aksine kullanılan ürün için daha kısa bir kullanım ömrü olduğu varsayılabilir. Bu, bir yıldan fazla bir süre hastane tipi yatakta kalacak biri için onu yetersiz bir seçenek haline getirebilir, ancak tıbbi tedaviden iyileşen biri gibi sadece kısa bir süre için kullanacak biri için mükemmel bir karar ve gerçek bir gelir tasarrufu sağlar. prosedürler.

Yerden Yüksekliği Ayarlanabilen Hasta Yatakları
Yerden Yüksekliği Ayarlanabilen Hasta Yatakları

Kiralık Hasta Yatakları

Hasta yatağı kiralama bir başka harika seçim. Kısa süreli kullanıcılar için ayarlanabilir yataklar konusunda, lüks bir tıp merkezi tasarımı ve tarzı yatakları kısa bir süreliğine kiralamak oldukça ucuz olduğundan, ancak kullanmaya devam ederseniz alternatif olarak pahalı olabilirler. Bunların daha uzun bir süre için, yani geniş zaman diliminde insanlar uyarılır. Ayrıca, kiralık sağlık tesisi yatakları zaman zaman daha fazla hizmet ücreti veya ceza içerebilir.

Muhtemel tıp merkezi ayarlanabilir yatağınızı belirli bir tip ve maliyet aşamasına göre belirlediğinizde, dikkate alınması gereken başka özellikler kalır. İki tıp merkezi yatağı çok benzer görünebilir ve değer olarak yakın olsa da, örneğin bir yatak korkuluğu takma yeteneği, yatağın değişebileceği belirli bir en yüksek hız gibi çok farklı niteliklere ve yeteneklere sahip olabilirler. Klinik yatağının kaldırılabileceği veya alçaltılabileceği akıldan çıkarılmamalıdır. Ayrıca, satın alma esnasında, yatak için ek bir garanti veya güvenlik programı almayı kontrol etmek de iyi bir fikirdir. Genel olarak, kesinlikle herkes için en iyi tıp merkezi yatağı yoktur. Ancak ihtiyaçlarınız için en etkili hasta yatağı vardır. Ancak en iyisini bulmak için biraz araştırma ve dikkatli muayene yapılması yeterlidir.

Kiralık hasta yatağı modelleri
Kiralık hasta yatağı modelleri

Yatalak hasta olan bir kişinin şu anda bulunduğu durumdan daha iyi olması için iyi bir uyku gereklidir. Ve bunun yolu mükemmel bir hasta yatağında kalmaktan kaynaklanır. Tıp merkezi yatağının hastaya önemli ölçüde gerekli kas-iskelet sistemi desteğini ve konforunu sunamaması, kaliteli dinlenmeyi ve dolayısıyla hızlı bir iyileşmeyi engelleyecektir.

Sağlık hizmeti veren bir tesisteki tecrit programınızda, uygun desteği sağlayabilecek bir hasta yatağına ihtiyacınız olacak. Hem çok yumuşak hem de çok sert bir yatağa sahip bir klinik yatağı, tekrar sırt ağrısına, boyun ağrısına ve kramplara neden olabilir ve klinik pratik deneyiminizi perişan hale getirebilir.

Elektrikle Çalışan Hasta Yatağı Çeşitleri

Elektrikle çalışan hastane yatakları, insanların çok ihtiyaç duyduğu rahatlığı sundukları için her koşulda faydalıdır. Elektrikli hasta yatakları ile üst ve bacak pozisyonlarının değiştirilmesi ve değiştirilmesi çok kolaydır. Etkilenen kişi, bu nedenle, şilteyi kendi seçtiği duruşa göre değiştirebilir, bu da yapılabilecek en rahatlardan birine izin verir.

Yarı elektrikli bir tıp merkezi yatağı, şilteyi yükseltmek ve azaltmak için manuel olarak çalıştırılan bir krankın yanı sıra üst ve ayakları kaldırmak ve azaltmak için elektrikli Yönetim düğmelerinden oluşur.

Tam elektrikli bir klinik yatağı, her işi tek bir tuşa tıklayarak yapar. Böylece, hastanın yatağı tam olarak kontrol etmesine izin verilir.

Elektrikli hastane yatağı modelleri
Elektrikli hastane yatağı modelleri

İki yatağın avantajları ve dezavantajları vardır. Bir örnek, havalı yatak, hastanın sadece bir düğmeye basarak yatağını değiştirerek kendini olabildiğince rahat hissetmesini sağlar. Bununla birlikte, elektrik kesintisi sırasında manuel olarak ayarlanan bir yatak çok daha çekici olacaktır.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.