Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Tuvaletli Hasta Karyolası Kullanımı

hasta yatagi ceditleri radikal medikal

Hasta yatağı, adından da anlaşılacağı gibi, hastalar için yapılmış, hastalık tipine ve hastanın durumuna göre farklı özelliklere sahip tıbbi cihazlardır. Hasta yataklarının tedavi sırasında hasta konforu ve iyileşme sürecinin hızlanması gibi önemli avantajları vardır. Farklı işlevlere ve mekanik işlevlere sahip birçok hasta yatağı çeşidi bulunmaktadır. Günümüzde hasta yatağı kiralama ile bu alandaki ihtiyaç büyük ölçüde karşılanmaktadır.

Bu yatak tiplerinden biri, lazımlığı (tuvalet) olan bir hasta için bebek karyolası şeklindedir. Karyola ve hasta yataklarının kullanımı hijyenik koşullara uygun olmalı, hasta tuvalete her gittiğinde yatak ve karyola temizlenmelidir. Hasta yatağı fiyatları her bütçeye uygun olacak şekilde farklı modeller ile kullanıma sunulmaktadır. Hastaların yataklar hakkında en çok merak ettiği sorulardan biri nasıl kullanılacağıdır.

Lazımlıklı Hasta Yatakları

Bir çeşit hasta yatağı olan lazımlıklı yataklar, hastalık veya trafik kazası, iş kazası gibi durumlar nedeniyle hareket kabiliyeti kısıtlı olan hastalara yönelik dizayn edilmiştir. Lazımlıklı hasta yatağı nasıl kullanılmaktadır? Bu tip hastane yatağının nasıl kullanılacağına değinmeden önce bazı temel özelliklerinden bahsetmek yerinde olacaktır.

Lazımlıklı hasta yatakları, engelli hastalar için özel olarak tasarlanmış yataklardır. Hastaların tuvalet ihtiyaçlarını yatağın üzerindeki fiziksel ortama yerleştirilmiş lazımlık sayesinde karşılanmaktadır. Böylece hastalar sadece tuvalet ihtiyaçlarını kolayca karşılamakla kalmaz, aynı zamanda yakınlarına ve bakıcılarına da büyük bir rahatlık sunar.

Lazımlıklı hasta yatakları

Hasta Yataklarının Özellikleri

Özel olarak tasarlanmış bu hasta yataklarının ana özellikleri şunlardır:

  • Garantili medikal ürünlerdir, yedek parça garantisi de vardır.
  • Bir mekanizma gibi motor sistemlerle çalışan ve tamamen işlevsel olan bu yatakların ayak ve baş kısımları, açıları aşağı, yukarı veya eğimli olarak hasta dostu bir konuma getirilebilir.
  • 4 tekerlek sayesinde pota yatağı kolaylıkla başka bir yere taşınabilir ve her iki tekerlekte de fren sistemi bulunduğundan fren sistemi olası çarpışmalara karşı güvenli hareket sağlar.
  • 2 motor, 3 motor ve 4 motor olmak üzere farklı miktarlardaki bu motorlar yardımıyla yatak lazımlığının hasta için hareketliliği yaratılır.
  • Hastanın düşmesini önlemek için yatağın 4 tarafında yan korkuluklar bulunmaktadır.
  • Başlıkların çıkarılması ve temizlenmesi kolaydır.
  • Hastaya rahatlık sağlamak ve tedavi sırasında durumunu iyileştirmek için tasarlanmıştır.

Hasta Yatakları Hijyenik Midir?

Yatak kullanan immobil (yatalak) hastaları ve bu yatakları almak isteyen yakınlarını en çok endişelendiren sorunlardan biri de hastaların tuvalet ihtiyacını o yatakta karşıladıklarında mikropların hastalığa neden olup olmayacağıdır. Bu konular alanında uzman sağlık insanları tarafından detaylı olarak tartışılmıştır. Sonuç olarak güvenli bulunmuştur. Bu nedenle hastaneler dahil neredeyse tüm sağlık kuruluşlarında tercih edilir konumdadır.

Lazımlıklarda hastanın tuvalet ihtiyacını karşılayabileceği bir yer vardır. Bu alan özel olarak tasarlanmıştır. Çıkarılabilir torbalar ve kapaklar, hastanın veya yatağın üzerine çıkmadan kiri temizler. Bu noktadan itibaren kir yere düşmez, idrar yere dökülmez ve dışarı akmaz. Tamamen hastanın sağlığına zarar vermeyecek şekilde özel tasarlanmıştır. Sonuç olarak banyolarda yer alan klozetlerden bir farkı yoktur. Aksine daha hijyenik olması için tasarlanmış özel koruyucu mekanizmalara sahiptir.

Hasta Yatağı Hangi Durumlarda Kullanılmalıdır?

Hareket kabiliyeti kısıtlı olan her hasta tedavi sırasında ve sonrasında kendini rahat hissetmek ister. Ayrıca hasta yakınları da kendileri ve hastaları için rahat olan bir yatakta dinlenmek isterler. Yatakta uzun süreli tedavi gerektiren hastaların bakımı ve ömür boyu yatalak olan felçli hastaların bakımı, özellikle tuvalet bakımı, hasta ve bakım verenleri için zor bir durumdur. Bu sorunları çözmek için hasta yatağı yapılarak hem hasta hem de yakınları bu sorundan kurtulmuştur. Sağlıklı yaşam tarzının bir parçası olarak tıbbi cihaz olarak üretilen bu yataklar sayesinde hastaların yaşam standardı yükselmiştir. Lazımlıklı yataklar ile birlikte havalı yatak kullanılamamaktadır.

Çeşitli hasta yatakları

Hangi Firmadan Hasta Yatağı satın Alabilirim?

Hasta ailelerini ve yakınlarını ilgilendiren bir diğer soru ise bu yatakların nasıl temin edildiğidir. Medikal firmaları yılların verdiği tecrübe ile hastaların yaşam kalitesini artıran bu ürünlerin satışını yapmaktadır. Hasta yakınlarına ve hasta bakıcılarına yüksek konfor sunan bu tıbbi cihazları satın almak, tedavi sırasında hastayı rahatlatmak ve iyileşme sürecini hızlandırmak istiyorsanız tek yapmanız gereken satış firmasına telefonla veya web sitesi aracılığıyla ulaşmaktır. Kaliteli hizmet anlayışı ile çalışan sağlık firmaları, bilgi ve tecrübesini birleştirerek uzman kadrolarıyla sizlere en iyi hizmeti vermeye devam etmektedir. Farklı işlevlere sahip ve her bütçeye uygun satın alma dışında hasta yatağı kiralama ihtiyaç sahiplerine hizmet vermektedir.

Neden Bir Hasta Yatağı Kullanılmalıdır?

Sağlık markaları, hastaların yaşam kalitesini yükseltmek ve onları daha konforlu hale getirmek için çaba göstermektedir. Hasta yatağı modellerinin bu hedeflerin gerçekleşmesini sağlayan en önemli yapılar olduğu ifade edilebilir. Yatak ürünleri hastaların kapalı alanlarda hareket etmelerini kolaylaştırmıştır. Bu hem hastaya hem de hemşirelere önemli faydalar sağlamaktadır.

Firmalar hasta yatağı modelleri için yeni özellikler geliştirerek Ar-Ge bölümünde ideal kullanım kolaylığına ulaşmak için çalışmalarına devam etmektedir. Bunun daha yakın tarihli örneklerinden biri de saksı modelleridir. Yatağa bağımlı hastaların farklı ihtiyaçlarını yataklarından görmelerine olanak sağlayan sistemle uzun süreli yemek yeme, uyuma, dinlenme, oturma ve nihayetinde tuvalet ihtiyaçlarını karşılama sorunları ortadan kaldırılmıştır.

Hasta Yatağı Pratik Bir Üründür

Sağlık veya evde bakım için hasta yatağı modellerini kullanan hastalar için hijyenik olmayan ortamlar endişe kaynağı olabilir. Ancak yatak modellerinde kokuları önleyen ve asla dökülmeyen bir sistem olduğu için bu tür endişeler önemsizdir. Dolu bir lazımlığın pratik olarak çıkarılması ile zemine kir düşme riski yoktur. Lazımlık modelinin sökülüp takılması da oldukça pratik bir şekilde yapılabilmektedir.

Hasta Yatakları Farklı Model ve Tasarımlarla Mevcuttur

Hasta yatağı modelleri için özel olarak yapılan lazımlık modelleri hastanın tuvalet ihtiyacını oradan görmesini sağlayan en önemli malzemedir. Bu lazımlık modeline uygun olmayan hasta yataklarının kullanılması yukarıda belirtilen karyola ihtiyacını karşılamamaktadır. İlgili yatakların yatak sistemindeki pota ile birleştirilen katlanabilir kısmı, hastanın ihtiyaçlarını rahatça karşılamasını sağlar.

Farklı tasarımlarda hasta yatakları

Hastane Yatağı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Hasta için yatak seçerken konfor ve rahatlık göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Hastanın sağlık sorunlarına, yaşına ve kilosuna göre seçim yapmalısınız. Hasta yatağı satın almak istiyorsanız motorlu yataklardan birini tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Kullanımı rahat, silinmesi ve yıkanması kolay hasta yatakları seçmelisiniz.

Hasta yatağı yüksek kaliteli, birinci sınıf malzemelerden yapılmış olmalıdır. Yatağın tipi ve şekli çok önemlidir. Örneğin uyuyan bir kişi felçliyse, şişme yatak ve ortopedik yatağın varlığına dikkat etmelisiniz. Hastalar için yatak alırken mekanik bir problem olmamasına ve korkulukların sağlam olmasına özen gösterilmelidir. Bu eşyaların kolay temizlenebilir olmasına özen gösterilmelidir.

Hastane yatağı
Tuvaletli Hasta Karyolası Kullanımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön