Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Visco Sünger Hasta Yatağı

havali hasta yataklari 8

Öncelikle visco kelimesi, İngilizceden çevrilmiş olup ürünün viskozitesini ve yumuşaklığını artırmak için kullanılan ekstra kimyasal maddelerin kullanılmasıdır. Bunun içinde visco birçok alanda kullanılmaktadır ve bu alanlardan biriside yataklardır. Elbette ki yatak yaşantımızda oldukça öneme sahiptir. Bunun sebebi ise; kişi günün yorgunluğunun atılmasını yatağında arıyor olmasıdır. Bu demek değildir ki yatak her derde devadır. Ama unutulmamalıdır ki kişi rahat ve deliksiz geçirdiği bir uykuyu hiçbir özel ana değişmez. Bunun için de o yatağa gidildiğinde rahatsız olmayıp kuş gibi bir uyku olması visco yatak sayesinde kolaylık ile sağlanıyor.

Visco Hasta Yatağı Neden Önemlidir?

Visco yatak, yapısı sayesinde yatıldığında insana bir yumuşaklık sağlar ve o yumuşaklık ile de birçok sorun ortadan kalkar. Visco Yatak içerisinde bulunan ekstra sünger ve yatıldığında vücudun şeklini alması sebebiyle rahatlıkta rakip tanımaz. Direkt olarak yaylı yatağın üzerinde yatmak kişiye rahatsızlık verir ve uyusa bile kalktığında kötü bir bel ve sırt ağrısı ile karşılaşır. Pek de sevilesi bir durum olmadığından visco hasta yatağı tercih edilmesi önem arz eder. Bunun ile birlikte tamamen viscodan oluşan bir yatakta da uyumak neredeyse imkânsızdır. Çünkü yatağın içine gömülürdü ve sağa sola dönmek bile mümkün olmayabilirdi. Bu yüzden ne tamamen visco içermeyen yatak ne de tamamı ile visco olan yatak olmamalıdır.

Visco Yatak Özellikleri Nelerdir?

Visco yatak, soft sünger ve visco malzemeleriyle oluşturulmuş olan bir yatağın üst kısmıdır. Viscoya dokunulduğunda yatak üzerine oturulup yatıldığında otomatik olarak şekil alır. Bu özelliğinden de anlaşılacağı gibi yumuşaklık ön plandadır. Genel olarak 5 ila 9 cm arasında bulunur. Bunun sebebi ise fazlasının yumuşaklığı artırıp dokunulduğunda içe gömülür olmasıdır. Daha eksik olması halinde ise yumuşaklığı kaybederek sert bir hale dönüşüp rahatsızlık vermesidir. 5 ila 9 cm arasında olması aslında tam olarak görevini yerine getirmesini sağlar.

Visco Hasta Yatağı EY-600

Denge şaşıldığı zaman işlevini kaybetme durumu söz konusu olacaktır. Tüm bunlar ile beraber visco yatak açık hücresel özelliğine sahip olması da unutulmamalıdır. Bu da yatağın daha hijyenik olmasını sağlar. Diğer yatak çeşitlerine oranla daha çok bakterilere karşı savaşır ve bu sayede daha az küf vesayri kokular olacaktır. Bakteri ve bakteri oluşturacak her türlü duruma karşı savaşırken bu özelliği es geçilemez.

Visco yatak bir diğer önemli özelliklerinden birisi de ortopedik yapıya sahip olması demektir. Ortopedik yapıya sahip olan yataklar kişinin bel ya da sırt ağrılarında savaşır. Mevcut olan rahatsızlıkları azalttığı ve hatta yok ettiği tespit edilmiştir kullanan kişiler tarafından. Kişi de bulunan rahatsızlık ile baş etmeye çalıştığı gibi daha sonralar da olacak ya da olması muhtemel rahatsızlıkların önünü keser.

Ortam Sıcaklığına Uygun Yatak Türü

Kullanan ya da kullanacak olan kişilere birçok konuda konfor sağlayan visco yatak aynı zamanda ortam (oda) sıcaklığına göre de değişiklik göstermektedir. Bunun önemi elbette ki kişi yatarken vücut ısısının artması daha veyahut azalması durumunda yatağında beraberinde denge sağlamasıdır. Bu sayede yatakta yatan kişi oda sıcaklığının değişmesi durumda yatağının eşlik edeceğinden çok bir farkta bulunmaz. Bir çok modelleri ve çeşitlerinin bulunması ile birlikte ant-statik özelliği olan visco yatak kişinin vücutta ki elektiriğini denge altına alıp sabah uyandığında daha zinde olmasını sağlar. Bu özellik belki de fazlaca önem taşıyan bir durum olmayarak görünebilir. Fakat güne zinde ve daha dinç başlamak devamının da o şekil de pozitif olarak devam ettiğinin kanıtıdır.

Visco Yatağı Kimler Tercih Etmelidir?

Elbette ki visco yatak dileyen her kişinin kolaylıkla tercih edip kullanabilir. Fakat her durum için farklılık gösteren konular olduğu gibi visco yatakta da belli kişilerin özellikle tercih etmesinde fayda var. Öncelikle kemik gelişimini tam olarak tamamlamış olan bireyler tercih eder. Bunun önemi daha kemiklerde sıkıntı yaşayan bireylerde yumuşaklık açısından tam olarak doğru bir tercih olmamasıdır. İkinci olarak genel olarak uykularında yan yatmayı ya da sırt üstü yatmayı tercih eden kişilerin seçimidir. Üçüncü olarak eklem yerlerinde, sırt bölgesinde ya da benzeri bölgelerde sıkıntı çeken bireylerin tercih etmesi uygundur. Son olarak uykuda sıkıntı çeken fakat uykusunu almak zorunda kalan kişilerdir. Visco hasta yatağı kiralama hizmeti ile almak mümkündür.

Visco Yatak Fiyatları Tek Kişilik 

Hiç şüphesiz kesintisiz bir uyku insan sağlığı için çok önemlidir. Son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte markalar ürettikleri yataklar ile insan sağlığı açısından birbiriyle rekabet halinde yarışarak en iyi yatağı bulma çabasındadır. Daha rahat ve kesintisiz bir uyku için tasarlanıp üretilen visko yataklar son yıllarda en çok rağbet gören yatak çeşitlerindendir.

NASA tarafından 1960 yılında tasarımlanan yataklar vücudun şeklini alma özelliğiyle çok dikkat çekmişti. Vücudun şeklini aldıklarından kasılma, tutulma gibi şikâyetlere karşı da insanları korumaktadır akıllı yüzeylere sahip oldukları için sağlık açısından son derece önemli yataklardır. Fiyat bakımından da Visco yatak fiyatları tek kişilik ve çift kişilik olmak üzere değişmektedir.

Visco Yatak Çeşitleri                      

Pek çok markanın visko yatak ürünleri sünger kalitesi ekstra detaylarına göre değişmektedir. Visco yatak çeşitleri ekstra detaylar ve fonksiyonel özelliklerle birlikte çeşitlenmektedir. Visco yatak fiyatları da bu ürün çeşitliliğinde çok geniş bir yelpaze de seyretmektedir. Estetik özelliklere sahip visco modeller uyku keyfini daha da artıracak sağlıklı hale getirecek ürünlerdir. Tutulma, kasılma ve bel ağrısı gibi şikâyetleri en az da indiren visco hasta yatakları modelleri her yaştan kişiye özel kullanılabilmektedir.

Visco yatak modelleri akıllı sünger yapılarına sahip olduklarından dolayı seçilebilecek yatak özelliklerine göre en çok tercih edilenlerdir. Ayrıca vücuttaki negatif elektriği uzaklaştıracak Antistatik özelliklere de sahiplerdir.

Rahat bir uyku insanın güne zinde başlaması için önem teşkil eder. Ayrıca vücut ağırlığına eşit şekilde dağıttıkları için omurilik  ve sinirsel rahatsızlıklar ile karşılaşılmasına engel olmaktadır. Visco yatak fiyatları tek kişilik olanları da çift kişilik olanlarına aynı özelliklere sahip olup olmaması  bakımından da değişebilir.

Tek Kişilik ve Çift Kişilik Visco Yatak Fiyatları 

Visco yatakların fiyatları kullanıldığı malzemenin özelliklerine göre ve tasarlanan ürünün modeline göre değişmektedir. Fiyatlar her bütçe tarafından ulaşabilir şekilde ayarlandıklarından hemen hemen her müşterinin ihtiyacı karşılanmaktadır.

Tek Kişilik Visco Hasta Yatağı

Her müşteri kendi ihtiyacına göre özellikteki modele sahip ola bilir. Yatak özellikleri itibari ile tek kişilik ve çift kişilikler aynı özelliklere sahip olabilmektedir. Tabii ki tek kişilik yatak fiyatları ile çift kişilik yatak fiyatları maliyet bakımından birbirinden farklı olacaktır. Özellikle bel çevresini sararak omurga sağlığına fayda sağlayan ve omurgaya düşen basınç oranını vücuda  eşit şekilde dağıtan visko modeller Vücutta tamamen birleşerek sağlıklı bir uyku geçirilmesini sağlıyor.

Eklem, omurilik, sinir rahatsızlıkları gibi problemleri en az da indirdiği biliniyor. Aile bireyleri için Visco yatak ürünleri en ideal yataklardandır. Visco yatak fiyatları tek kişilik olanları gençler için de ideal yatak ürünlerindendir.

Visco Yatak Ürünlerinin  Faydaları  Nelerdir? 

 Yatak sebebiyle oluşan vücut ağrılarına en aza indirme de ve hijyen açısından da en üst düzeyde bir konforu sağlayan bir özelliği olduğundan Visco hasta yatakları çok faydalıdırlar. Vücutta oluşan basıncı minimum seviyeye çeken ve vücuttaki kan akışını rahatlatan özelliktedirler. Vücut da bütünleşerek vücuda uygun bir hissiyat sağlar gel ve omurga bölgelerini sararak aynı zamanda da destekleyerek rahat bir uyku ortamı sağlar.

Ayrıca mikroplarıyla başta küf ve korku gibi olumsuz etkilerin en aza indirilmesini sağlar. Açık hücreli yapılarda olduklarından hijyen açısından en üst düzeyde üretilmişlerdir. Visco hasta yatağı modelleri insan sağlığını ön planda tutan kumaşlardan tasarlanırlar.

Yataklar arasında katman farklılıkları olabilen modelleri de vardır. Kaz tüyü, soft sünger de kullanılabilmektedir. Bu özellikler Visco yatak fiyatları tek kişilik olanları içinde iki kişilik olanları içinde mevcuttur.

Visco Yatak Katmanları 

Üst düzey bir kalitede üretilen biz koya tatlar dolgun kapitone işlemeli veya örme dolgulu bir yapıda kullanılabilmektedir. Yatakların en üst katmanlara genelde pek şeklinde çıkarılabilir ürünlerden oluşturulduklarından rahatlıkla ekrana bilmektedir.

Vücudu saran kaptanı dolgulu Visco materyalin yatan daha ideal bir forma dönüştürülmesi adına solsun yerlerle sen temizlenerek harmanlamaktadır. En üst karman olarak  Visco materyal en alt katmanında da sünger yapı dikkat çeker. Yatakların alçaklıkların yükseklikleri katmanlarına göre değişmektedir. Buna bağlı olarak Visco yatak tek kişilik üç katmanlı veya iki katmanlı olacak şekilde bulunabilir.

En iyi visco hasta yatağı seçebilmek için yatak özellikleri hakkında araştırma yapmak daha doğru modeli seçmek adına size kolaylık sağlar. Ayrıca visco yatak terimlerini de bilmek  önemlidir. Visco maddesinin yoğunluk düzeyini ifade eden dansite kelimesi visko düzeyini  anlatır.  Visco yatak tek kişilik fiyatları dansite oranına göre de değişmektedir. Doktorlar tarafından da tavsiye edilen Visco yataklar en çok tercih edilen yatak türleridir. Visco yatak tek kişilik fiyatları da çift kişilik fiyatları da hemen hemen her bütçeye uygunluğuyla dikkat çekmektedir. Sağlığını düşünenlerin tercihi yataklardır.

Visco Sünger Hasta Yatağı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön