Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Yara Yapmayan Havalı Yataklar

piston motorlu hasta karyolasi

Hasta yatağı alırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler önem taşımaktır. Bu özelliklerin en başında hastaya rahatlık ve konfor sağlaması en çok tercih edilme nedenidir. Yatak seçiminde her hastanın mevcut durumuna göre farklı yatak özelliği önem taşıyabilir. İhtiyarlamış ve uzun dönem yatacak olan hastalar için yara yapmayan hasta yatakları tercih edilir. Bu tür hastaların bakımı özel bakım gerektirir. Yatan hastaların bakımı, tedavinin en zor ve önemli süreçlerinden bir tanesidir.

Bazı hastalar için deride açılacak yaraların, kapanması çok zor olabiliyor. İhtiyarlamış hastaların ciltte yaraların oluşması, zor bir döneminin yanı sıra iyileşme süresinin ne kadar zaman alacağı belirsizdir. Bu duruma neden olmamak için yara yapmayan hasta yataklarına ve süngerlere ihtiyaç duyulur.

Yaşı İlerlemiş Hastalara Önerilecek Hasta Yatakları

İleri yaş hastalara önerilecek hasta yatakları genellikle tasarımı bu tür hastalara uygun havalı hasta yatakları kategorisinde bulunanlardır. Havalı hasta yataklarında baklava veya boru tipi diye isimlendirilen modeller bulunur. Bu havalı yataklar çeşitlerinde, iç kısımlarından geçen hava kanalları, yatan hastaya serinlik verecektir. Ayrıca, devamlı bir hava akımının bulunması, hastaların kan dolaşımı hızlandıracak ve bu sayede cilt tahrişleri nedeni ile yaraların açılmasının önüne geçilecektir.

Hasta yatağı alırken havalı olmasının beraberinde sünger çeşidi de buna uygun seçilmelidir. Devamlı yatan hastanın iskelet ve cilt sağlığı son derece önemlidir. Hastaya uygun hasta yatağı tasarımlarını tercih etmek son derece önemlidir.

Hasta Yaklarında Rahat Modellerin Hastanın İyileşme Süresine Katkısı

Yara yapmayan hasta yatakları, uzun zaman yatacak hastalar için oldukça önemli yere sahiptir. Rahat bir hasta yatağı, yatan hastaya rahatlık ve sağlık açısından konfor sunacaktır. Bu hastalarda havalı hasta yatak tasarımında bulunan el kumandası ile çalışan çeşitleri yatan kişiye her zaman rahatlık sunan tasarımlardır. El kumandası ile çalışan hasta yataklarında, yatağı belli açılara getirmek çok kolay olur. Yatağın bu özelliği sayesinde, hasta yatakta yemek yeme, kitap okuma gibi faaliyetlerini gerçekleştirebilir.

Hastaların bu faaliyetleri kimseden yardım almadan yapabilmesi hasta yatağının rahatlıkla kullanılması ile alakalı yakın ilgilidir. Sadece seçilecek hasta yatağının rahatlık dışında malzemenin paslanmaz olması ayrıca önemli olan diğer bir husustur. Bu şekilde uzun zaman bozulmadan kullanım olanağı sağlama söz konusu olacaktır.

Yeni nesil havalı yatak

Hasta Yatağında Dekoratif ve Oldukça Kullanışlı Tasarımlar

Hasta yataklarında görünüm açısından şık ve dekoratif tasarımların tercih edilmesi oldukça önemli bir durumdur. Yatağın kullanışlı olması, karyolalarında çeşitli tasarımların bulunması tercih edilecek özellikler arasındadır. Mutlu olmanın, iyileşme zamanı ile yakın alakası vardır. Yattığı yatakta mutlu ve huzurlu olan hasta kişi, iyileşmek için birey kendinde daha fazla güç toparlamasına yardımcı olacaktır.

Gerek ihtiyar ve felçli hastalar olsun gerekse farklı hasta türlerinde olsun uygun yatak çeşidinin tercih edilmesi önemlidir. Hasta yatağı alırken dayanıklı olmasının yanı sıra kullanışlı olması gerekir. Genellikle pil veya elektrikle çalışan hasta yatakları hasta yakınları tarafında en çok tercih edilenlerin arasında yer alır.

Hasta Yataklarında Tercih Edilmesi Gereken Özellikler

Hasta yataklarında tercih edileceklerin en öncesinde hastaya rahatlık sağlayacak olan motorlu çalışma özelliği gelir. İki, üç veya dört motorlu hasta yatakları, sürekli yatan hastalar için, rahatlıkla kumanda edilecek ve istenilen pozisyona ayarlanabilecektir. Asansörlü hasta yatak tasarımlarında da yatağın belli bir yüksekliğe inip çıkma özelliği vardır. Hasta yataklarında ekonomik olması yönünden bazı firmaların kendine has ürettikleri yatak tasarımı bulunur, bu şekilde hem hastaya uygun hem de ekonomik olarak tercih edilebilir.

Hasta için havalı yatak

Havalı Hasta Yatağı Devamlı Çalışır Mı?

Günümüzde herhangi bir sebepten dolayı neredeyse gününün büyük kısmını yatakta geçirmek durumunda kalan kişiler için hasta yatakları çok büyük önem taşır. Çoğu yatalak olan hastaların özellikle de kilo yönünden mustarip olanların devamlı yatakta yatmaları dolayısı ile vücutlarında bası yaraları oluşmaya başlar. Havalı yataklar en çok da bu gibi durumların önlemesi nedeni ile hastalara yardımcı olur. Piyasada birden çok hasta yatağı bulmak mümkündür.

Hasta yatakları bir medikal ürün olduğu için en uygun olanı güvenilir yerlerden satın almak gerekir. Havalı yatakların üretiminde son teknoloji cihazlar aracılığı ile üretimi yapılır. Bu gibi yatakları özelliklerinin hasta ve hasta yakınlarının hayatını kolaylaştırması sebebi ile oldukça ilgi görmektedir. Havalı yatak bir pompa yardımı ile şişirilip hazır hale gelen ve ihtiyaç kalmadığında da taşınması gerektiğinde kolayca toplanabilen bir ürün olarak karşımıza çıkar.

Havalı Hasta Yatağı Özellikleri ve Kullanımı

Havalı hasta yatakların en önemli özelliği adından da anlaşılacağı gibi içerisinde havanın hastanın hareketine göre farklı yerlere dağılabilmesidir. Bu özellik sayesinde yatak hastanın vücut şekline göre şekil almasıdır. Yatak vücudun şeklini alınca hastanın daha rahat etme olanağı sağlar. Kendi günlük işlerini yapabilen hastaların yalnız başlarına bile kurabilecekleri bir düzeneğe sahip o hasta açısından büyük avantajdır. Havalı hasta yatakları genelde iki parça olarak satılır. Bu iki parça yatağın kendisi ve yatağı şişirmeye yarayan hava motorudur.

Hava yatağı şişirilmeden önce var olan hasta yatağı ayarlaması yapılır. Havalı yatak, yatağın üzerine serilir ve elektronik motor ile hastanın fiziksel yapısı ve kilosuna uygun olacak miktarda şişirilir. Havalı yatakların boru veya baklava tipi havalı yatakları olmak üzere iki çeşidi bulunur. Baklava tipi yataklar seksen kiloya kadar hastalara önerilirken boru tipi olanlar ise daha ağır kiloda olan hastalara önerilir. Vücudunda bası yarası oluşmuş hastalara boru tipi olanlar en ideal olanıdır.

Havalı hasta yatakları

Havalı Yatakların Ne Kadar Süre Çalışması Gerekir?

Havalı yatak hasta yatağı üzerine serildikten sonra ayarlamalar yapılınca yaklaşık yirmi beş dakika içerisinde şişme işlemi tamamlanır. Havalı yataklar içerisinde hastanın yatış şekline göre hava dolaşımı gerçekleşir. Bu işlem aktif olarak gerçekleşmesi için pompada bulunan ayarların açık olması gerekir. İşlem tamamlandığı zaman pompa ayarı kapatılınca yatağın çalışması da bitecektir.

Havalı Hasta Yatağı Sayesinde Sorunsuz Yaşam

Havalı hasta yatağı, bu tip hastalar için oldukça önemlidir. Sık kullanılan ve tercih edilen bu yataklar özellik bakımından herkese hitap eder. Havalı hasta yatağının en büyük özelliklerinden ve hasta yakınlarının en çok tercih etme sebebi sürekli yatmadan olayı ciltte yara oluşumunu engellemesidir. Havalı hasta yatakları hasta hangi tarafa yatarsa yatsın tüm vücuduna basınç yayar. Bu basınç yatak yarası oluşmasını engeller.

Yara Yapmayan Havalı Yataklar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön