Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Yatak Yarası Yatakları

trendelenburg hasta yataklari

Hayat, canlılıkla başlar, canlılık hareketle devam eder. Hareket ise, özünde değişimin yer aldığı, zorunlu bir aktivitedir. Değişim var olmanın gereği olduğu gibi, iç ve dış etkenler kaynaklıdır. İnsan da, diğer tüm canlılar gibi, doğumundan itibaren sürekli olarak hareket etmek, iç ve dış etkenlere karşı bazen direnç bazen de uyum göstermek zorundadır. Bu etkiler manevi yönde olabileceği gibi çoğunlukla sağlıkta olan değişimleri ifade etmektedir. İnsan sağlığı, yaşanılan süre içerisinde sürekli olarak etki altında olduğundan, yaşamın devamı açısından dengenin korunması esastır.

Sağlık Durumunu Etkileyen Koşullar    

Sağlığın değeri, yaşam kalitesini belirleyen ilk ve en önemli unsurdur. Sağlığı bu kadar önemli kılan ise, insan ömrünün nerede ve ne zaman sona ereceğinin bilinememesi ile de alakalıdır. Bu durum göz önüne alındığında, uzun ve sağlıklı bir hayat temennisi, insanoğlunun var olduğu ilk andan beri aklında olan bir unsurdur. Eskiye nazaran çok büyük bir değişim geçiren tıp bilimi ise, insanın bu çok eski temennisine hizmet edecek; ilaçlar, tedavi teknikleri ve tıbbi cihazlar geliştirmekte ve bu çalışmaların pozitif etkisi günümüzde açık bir şekilde fark edilmektedir. Kuşkusuz bunlar içerisinde tıbbi cihazların yeri oldukça özel olmakla birlikte, gelişen teknoloji ile onlar da büyük bir dönüşüm geçirmektedir.

Bası Yarası Engelleyici Havalı Yataklar

Hasta Bakımının Detayları

Hasta bakımı denildiğinde, genellikle sıradan bir yatakta hastalığı ile mücadele eden bir kişinin, temel ihtiyaçlarının giderilmesi akla gelmektedir. Bu ihtiyaçlar temelde; hastanın ilaçlarının verilmesi, yatağının ve kıyafetlerinin temizliği ve hareket ihtiyacına destek olunması gibi bazı faktörleri içermektedir. Ancak soğuk algınlığı gibi basit rahatsızlıkların aksine, bazı sağlık sorunları, gerek hastanede gerekse evde bazı özel bakım ve tedavi yöntemlerini gerektirebilmektedir. Bu özel yöntemler, çok daha gelişmiş ilaçları ve müdahaleleri içerdiği gibi, bünyesinde gelişmiş cihazları da barındırmaktadır. Tedavi süreçlerini kısaltmak kadar, hastaların bakım koşullarının da iyileştirilmesi, dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Yatak yarası yatakları, hasta bakımında gereken özenin sağlanmasına yarayan gelişmiş tıbbi cihazlardır.

Hasta Yatağı Fonksiyonel Midir?

Sağlık sorunları yaşandığında, kişiye uygulanan müdahale yöntemlerinin başında, onun yatırılması gelmektedir. Bu durum, hastanın yaşadığı fiziksel acının yanında, muhtemel halsizlik ve bilinç kaybı gibi olumsuz koşullar sebebiyledir. Sağlık sorunu sürecinde, kişinin sadece kendisinin kullandığı temiz bir yatağın olması oldukça önemlidir. Ancak, ne kadar özenilirse özenilsin, daha ciddi sağlık sorunlarında, bu tür bir yatak, faydalı olmayacağı gibi aksine bazı nedenlerden ötürü zararlı bile olabilecektir. Bu noktada tamamen tıbbi çözüm odaklı olarak tasarlanmış ve kullanım kolaylığı sağlayan hasta yatağı ihtiyacı doğmaktadır. Yatak yarası yatakları, bu amaçla geliştirilmiş hasta yataklarından olup, kullanıcısına büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Yara yapmayan yatak modelleri

Ürün Modellerinde Çeşitlilik

Hasta yatağı, çoğu insanın sadece hastanelere gittiğinde karşılaştığı yataklar olarak bilinir. Ancak kullanım yerleri sadece hastane ve sağlık merkezleri ile sınırlı olmayıp, istenildiği takdirde ev dekorasyonuna uyumlu ahşap kenarlı model de kullanıma sunulmaktadır. Bunun yanında manuel veya elektrik motorları ile otomatik hareket imkânı sağlayan modeller de mevcuttur. Felçli hastaların hareketsizlik nedeniyle bir süre sonra vücutlarında ortaya çıkan ve yatak yarası olarak bilinen yaraları önlemeye yönelik özel olarak geliştirilen havalı hasta yatağı da bu modeller arasındadır. Hastanın hareketini havalı yüzeyi sayesinde, hastayı incitmeden sağlayan bu model, hastanın konforunu sağlayarak, fiziksel güç harcanmadan hareket imkânı sağlar. Böylelikle hastanın yatak yaralarını önlemektedir. Yatak yarası yatakları, başta felç olmak üzere hareket kısıtlanması sorunu yaşayan hastalar için özel olarak üretilmiştir.

İşlevsel Ve Ekonomik Çözüm

Hasta yatakları, bazı sağlık sorunlarında geçici olarak ihtiyaç duyulurken, sürekli bakım gerektiren sağlık sorunlarında ise, kalıcı ihtiyaç haline gelmektedir. Yaşanılan problem, kişinin belirli bir tedavi süreci geçirmesini gerektirdiği durumlarda kiralama, yaşam boyu özel bakım görmesine neden olacak durumlarda ise, satın alma seçeneğinin kullanılmasını gerektirmektedir. Firmamız, hasta yatakları konusunda hem satış hem de kiralama hizmeti sunmakta, satış öncesi ve sonrasında gereken desteği vermektedir. Yatak yarası yatakları ve diğer tüm hasta yatağı çeşitlerimizde kalite standardımız aynı olup, ürün niteliğine göre fiyat farklılıkları olmaktadır. Tüm yataklarımız uzun yıllar kalitesinden ödün vermeden kullanıma uygun olacak şekilde üretilmektedir.

Yatak Yarası Yatakları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön