Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Yatalak Hastalarda Bel Ağrısı Çözümü

hasta yataklarinda kumanda var mi

Yaşanan sağlık sorunlarındaki gidişat hastamızın hasta yatağı kullanmasını zorunlu hale getirdiyse tedaviden istediğimiz sonucu alana kadar hastamızın uzun süreler boyunca sabit konumda yatması gerekebilir. Bu gereklilik zaman içerisinde istenmeyen durumların oluşmasına zemin hazırlayabilir.

Günümüz hasta yatağı modeli

Bel Ağrısı Nedenleri

Vücudumuzun bel bölgesinde Omurlar ve kaslar bir arada bulunmakta ve bedenimizin temel birçok fonksiyonunu yerine getirmesini sağlayacak omurga sisteminin en önemli merkezinde yer almaktadır. Anatomik olarak her beden uzvunda olduğu gibi bel bölgesinde de hareketlerin  yanlış yapılması ya da hiç yapılmaması işlevsel olarak bozulmalara sebebiyet verir. Bu bölgede bulunan sinirlerin, kasların ve omurga sisteminin kullanılamaması da zaman içerisinde gelişecek ağrılara sebep olabilir. Aynı zamanda uzun süre hareket kabiliyeti sınırlanmış olan bu bölgeyi hareket ettirebilse bile eskiye oranlarsak dörtte bire düşen hastaların bel bölgelerinde ağrılar oluşabilmektedir. Bu ağrılar teşhis ve tanı konduktan sonra doktor tavsiyeli ile kullanılacak ilaçlarla baskılanabilir ancak hastanın ağrıları arttıkça ilaç dozajı yan etkiler göz önüne alınarak aynı ölçüde arttırılamayacağı için zaten kötü olan genel sağılın daha da kötü hale gelmemesi için hastalıklara değil, ek tedavi yöntemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Bel Ağrısına Çözüm Yolları

Hastalarımızın iyileşme süreçlerine katkı sağlayabileceği için hasta yatakları üretilmeye başlanmış, kullanan  kişilerde tedavilere ek olarak fayda sağladığı gözlemlenip rapor edildikçe temel standart olarak dünya geneli hastanelerde kullanılmaya başlanmıştır. Kişinin hareketlerinde kendi çabasını kullanabilmesi pek mümkün olmayan durumlar için özel olarak tasarlanan ve her geçen yıl yeni tasarımlarla varlığını sürdürmeye devam eden hasta karyolası evde kullanımlar içinde uygun seçenekler sağlar. Sadece bu yatakların kullanılması bile bazı vakalarda iyileşme için ilk şart olabildiği için başlı başına bir tedavi yöntemi olarak kabul edilmeye başlanmıştır. Örneğin iç organ ameliyatlarında sabit durma gerekliği yüksektir. Bu yataklar sabit durma sayesinde iyileşmede yardımcı olurlar. Bu durumu izaha gerek duyarsak bugün kullanılan alçılar kırık tedavilerinin şartı halinde gelmişlerdir.

Hasta Yatakları

Bel ağrılarının sebeplerini ortadan kaldırmak için hastamıza yaptırabileceğimiz hareketleri günlük olarak uygulamak gerekmektedir. Bu hareketler hem hasta hem de hasta yakınları için zorlukla yapılan hareketler olabileceğinden hareketi saplayacak şekilde dizayn edilmiş araçlar bu sorunlardan kurtulma kapıları aralayabilirler. Hastanızı yeterli zamanınız olsa dahi vücut ağırlığı nedeni ile hareket ettiremeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda karyola satın alabilir ya da isterseniz hasta yatağı kiralama hizmeti veren firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

En Kolay Ve Etkili Çözüm Yolu

Tedavi yöntemlerinde her zaman uygulaması en basit olan ancak etkisi en yüksek olan yöntem her zaman ilk tercih olarak doktorlar ve hasta yakınları tarafından tercih edilirler. Kısa sürede istediğimiz etkiyi almak zaman yönetimini doğru yapabilmeyi sağlayacaktır. Hastamızın dinlenmesi aralıksız devam edeceği için sağlığına daha kısa sürede kavuşması mümkün olabilecektir. Hasta yataklarının bu işlemler açısından etkisi büyüktür.

Tüm hasta yatakları gözden geçirildiğinde ise havalı hasta yatağı modelleri en önde gelen seçenek olacaktır.

Programlanabilir zaman ayarları kullan bu yataklar istenen zaman geldiğinde hastanın konum değişikliği otomatik olarak sağlayacağı için lokal lezyonların önüne geçmek için avantajlı bir eki yaratır.

Havalı hasta yatağı modeli

Kullanım Kolaylığı

Havalı hasta yatakları yatağın zemininde bulunan özel tasarlanmış ve özel malzemelerden üretilmiş hava kanalları sayesinde işlevini yerine getirir. Hastanın kendisi dahi kullanabileceği, ayar yapabileceği gibi hasta yakını da kullanabilir. Kendi kontrol paneli bulunan bu tür yataklar otomatik programları sayesinde kimsenin kullanmasına gerek kalmadan kendiliğinde zamanı geldiğinde önceden belirlenmiş olan konuma hastayı getirir. Bu durum bel ağrısı yaşanmasının önüne geçer, hastaların gereksiz şekilde ilaç kullanmalarının da önüne geçer.

Taşınabilir Hasta Yatakları

Havalı hasta yatakları diğer tüm hasta yataklarında olduğu gibi bir odadan bir odaya taşınabileceği gibi hastane içinde farklı katlara da taşınabilir. Tedavi sürecinizde evde kullanım zorunluluğu yoksa dahi  o an bulunduğunuz tedavi merkezinden bu hizmeti talep edebilirsiniz. Evde kullanım gereken durumlar için hastanızın eve geçeceği zaman dilimini önceden bildirerek yatağın hazırlanmasını sağlayabilir, hastanızın tedavisine kaldığınız yerden ev koşullarında devam edebilirsiniz. Kullanım kolaylığı esas alınarak ve tedavi edici özelliği bulunan havalı hasta yataklarının ev ortamının sıcaklığında kişisel bakımdan sorunlu hasta yakınları tarafından yatağın kullanılması oldukça basit bir şekilde mümkün olacaktır. Bu tedavi yönteminden fayda göreceğiniz gerçeğini doktorunuzla da ortak karar vererek tercih edebilirsiniz. Hastanın sağlığını düşünerek en doğru kararı seçip kullanım tercihinizin bu yönde olması halinde bu hizmeti bizden alabilirsiniz.

Yatalak Hastalarda Bel Ağrısı Çözümü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön