Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Yatan Hastalar İçin Hasta Yatağının Önemi

hasta yatagi motoru

Hastaların rahat bir şekilde tedavi olabilmesi için hasta yatağı büyük bir önem taşır. Tedavi sürecinde yalnızca hastanın tedavi edildiği ortam önemli değildir. Bunun yanı sıra onun ihtiyaç duyduğu eşya ve koşulların sağlanabilmesi gerekiyor. Böylece hem hasta hem de hasta yakınları süreç boyunca rahat olur. Elverişli bir tedavi için hastanın hastane koşullarında tedavi edilmesi daha uygundur. Her zaman hastanede tedavi mümkün olmayabiliyor. Bazı hastaların evde tedavi görmesi süreç için daha uygun görülür. Böyle bir durumda ise en çok ihtiyaç duyulan eşya hasta karyolasıdır. Bu karyolalar, hastaların rahatlığı düşünülerek özel üretilir. Hasta yatağı gibi medikal ürünlerde seçim yaparken dikkatli davranmalısınız.

Hasta Karyolası Neden Önemlidir?

Hasta karyolasının birden fazla modeli bulunuyor. Eğer hasta yatağı fiyatları üzerine araştırma yaptıysanız değişken aralıklara sahip olduğunu görmüşsünüzdür. Bunun sebebi hasta yatağı modellerinin kendine özgü özelliklerinin olmasıdır. Ürünler hakkında detaylı araştırma yaparsanız karar verirken doğru seçim yapma şansınız artar. Yatarak tedavi görmesi gereken hastalar özel bakıma ihtiyaç duyduğu için yatak seçiminde titiz davranılması gerekir. Özel bakıma ihtiyaç duyan kişilere yaşlılar, bedensel hareket konusunda kısıtlı olanlar ve ciddi cerrahi operasyon geçirenler örnek gösterilebilir. Böyle durumlarda hastanın durumuna uygun yatak seçimi yapılması gerekiyor. Hastanın yatarken, ihtiyaçlarını giderirken ve tedavi olurken rahat hissedebileceği yatak modellerini seçmeniz şarttır.

Hasta karyolası modelleri

Hasta Karyolası Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde hasta yatağı modelleri yapan çok sayıda firma vardır. Durum böyle olunca her hastalığa uygun karyola modeli bulabilirsiniz. Motorlu yatakları tercih edecekseniz bu modellerin iki, üç ve dört motorlu şeklinde çeşitlere ayrıldığını bilmelisiniz. Hastanın ihtiyacına bağlı olarak parçalı, lazımlıklı ve baza özellikli yataklardan tercih etmenizde sıkıntı oluşmaz. Uzaktan kumandayla kontrol edilebilen modeller teknolojinin gelişmesiyle hastalara büyük kolaylık sağlar. Evde konforlu tedavinin mümkün olabilmesi için yeni nesil hasta yataklarından almanız hasta açısından psikolojik destek olur. Evde tedavi görmek zorunda olan hastalarda motorlu hasta karyolası tercih edilirse fizyolojik ve psikolojik açıdan kişiye büyük fayda dokunacını söylemek yanlış olmaz.

Dört Motorlu Hasta Yatağı Nedir?

Dört motorlu hasta yatağının belirgin özelliği, yüksek taşıma kapasitesine sahip olmasıdır. Adından anlaşılacağı üzere dört tane piston motoru vardır. Özellikle kilo problemi olan hastalar yüksek taşıma kapasitesinden dolayı dört motorlu hasta yatağını tercih ediyor. Piyasada manuel sistemli hasta yataklarını bulmak mümkündür. Ayrıca bu yataklar motorlu hasta yataklarına göre daha ucuz olduğu için tercih edilebilir. Hasta yatağı almanız ya da kiralamanız gerekiyorsa sektörde uzun süredir var olan firmalarla görüşmenizde fayda var. Deneyimli firmalar hastalığa en uygun yatakları size önererek tedavi sürecini kolay geçirmenizi sağlar. Sektör hakkında araştırma yaparak hasta yatağı üretimi, satın alma ve hasta yatağı kiralama hizmeti sunan firmalar bulabilirsiniz.

4 motorlu hasta yatağı modelleri

Hasta Yataklarının Nasıl Kullanılması Gerekir?

Hasta yatakları işlevselliği sayesinde hem hastaya hem de bakıcıya büyük avantaj sağlar. Eğer hasta yaşlıysa tedavi sürecinin kolay ilerlemesi daha fazla önem taşıyor. Çünkü yaşlı hastaların psikolojik durumu genç yaştakilere göre daha kötü durumda olabilir. Hasta yatakları kullanıldığı zaman fizyolojik ve psikolojik problemler iyileştirilmiş olur. Hasta yataklarının bir başka avantajı tekerlekleridir. Tekerlekleri sayesinde hasta başka bir yere kolaylıkla taşınabilir. İyileşme imkânı olan hastalıklarda bu yataklar iyileşmeye yönelik belirtiler gösterir. Yatarak tedavi görecek kişinin hastalığının boyutuna ve ne şekilde olduğuna dikkat edilerek hasta yatağı kullanması gerekiyor. Eğer hastalık uzun sürecekse baş ve ayak kısmı ayarlanabilen yataklardan edinilmesinde fayda var.

Hava Yatak Seçimi Neye Göre Yapılması Gerekir?

Hasta için yatak modeli seçileceği zaman ilk olarak hastalığın durumu düşünülmelidir. Hastanın ihtiyaçlarına uygun yatak seçerseniz tedavi süresi zorlu geçmez. Eğer hastalık uzun sürecekse ya da iyileşmesi mümkün değilse yatağın çok fazla işlevinin bulunması gerekiyor. Yatağın hasta için uygun ve konforlu olması aranan şartların başında gelir. Kişinin hastalığı iyileşecek türden değilse ya da uzun süre yatması gerekecek şekildeyse birtakım rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Bu süreç boyunca hastanın hareket kabiliyeti oldukça kısıtlı olacağı için bakıcının rahatlığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Bakıcının konforu sağlanırsa aynı zamanda hastanın rahatlığı da sağlanmış olur.

Hasta Yatağı Nasıl Çalışır?

Tedavinin uzun süreceği hastalıklarda kişiler evde dinlenmeyi tercih edebiliyor. Böyle durumlarda ev ortamında hastaya uygun yatak seçimi yapılması şarttır. Sektörde hasta yatağı aynı zamanda hasta karyolası olarak da bilinir. Her hasta karyolası modelinin özellikleri birbirinden farklıdır. Detaylı araştırma yaparak özellikler hakkında bilgi edinmeniz zor değildir. Hasta karyolasını temin ettikten sonra birtakım prosedürlere uyarak kullanmanız gerekiyor. Standart üretimli karyola aldıysanız kullanırken zorlanmazsınız. Fakat standart üretimli yatakların ergonomik olduğunu söylemek mümkün değildir. En çok tercih edilen hasta yataklarının başında havalı yataklar yer alır. Bu yataklar her hastalığa uygun üretilir ve terleme durumunu önlediği için hastanın vücudunda yara oluşmasını engeller.

Hasta Yataklarının Genel Özellikleri

Havalı yataklar, işlevselliği ve elektrikli olması açısından büyük avantajlara sahiptir. Bunun yanı sıra hasta yataklarının hepsinde bulunan genel özelliklerden bahsedilebilir. Bunlardan birisi hastanın düşmesini engelleyen ve yatağın yan taraflarında bulunan korkuluklardır. Korkuluklar istenildiği zaman çıkarılabilir özellikte olursa hasta ve bakıcı için büyük kolaylık olur.

Yatan Hastalar İçin Hasta Yatağının Önemi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön