Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Yatan Hastalar İçin Havalı Yatak Kullanımının Önemi

hasta yatagi kiralama hizmeti

Hasta yatakları arasında havalı yataklar en çok tercih edilen yatak türüdür. Havalı yataklar özel teknikler ile teknolojik imkanlar kullanılarak üretilmiştir. Hastalar için havalı yatak tavsiyesi çeşitli modellere göre yapılır. Özel teknikler ile üretilen havalı yatak, içerisinde bulunan hava sayesinde vücuda uygulanan basıncı minimum düzeye indirir. Böylece vücutta yara oluşma ihtimalini azaltır. Bu yataklar hakkında sizlere daha detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Havalı Yatak Çeşitlerinden Hangisi Uygundur?

Üç çeşit havalı hasta yatağı tipi bulunmaktadır. Hastanın durumuna göre uygun olan modelin seçilmesi gerekir. Havalı yatak tavsiyesi için bu modellerin bilinmesi gerekir. Modeller şu şekilde açıklanabilir:

 • Boru tipi havalı yatak: Hastalarda yara yapmayan ve oluşan yaraların ilerlemesini engelleyen en etkili havalı yatak tipidir. Birbirine paralel şekilde oluşan boru şeklindeki hava kanalları vardır. Kendi içinde A+B, A+B+C şekline iki farklı modeli vardır. A+B+C boru tipi havalı yatak, modellerinin içinde en gelişmiş olanıdır ve 4.tip yatak yaralarında dahi etkili olabilmektedir.
 • Pozisyon veren havalı yatak: Hastaya bakan, ona refakat eden kişileri işini kolaylaştıran havalı yatak modelidir. Hasta olan kişiyi, refakatçi ya da hasta bakıcıya ihtiyaç duymadan sağ sola hareket ettirme imkânı sağlar.
 • Baklava tipi havalı yataklar: Baklava dilimleri şeklinde tasarlanmış bir havalı yatak modelidir. Baklava dilimleri görünümündeki kanallardan sürekli hava akımı vardır. Bu model havalı yatak tavsiyesi isteyenler için en uygun fiyatlı modeldir.

Havalı Yatakların Teknik Özellikleri

Üç dört aydan daha uzun süre yatarak tedavi görecek kişiler için havalı yatak tavsiye edilir. Bu yatakların çeşitli teknik özellikleri vardır. Özellikleri ve faydaları şu şekilde sayılabilir:

 • Antibakteriyel yüzey kaplamalarına sahip modellerdir.
 • Sürekli yatmak zorunda olan ve hastalara bakması gereken refakatçiler için yapılmıştır.
 • Bu model daha çok hastayı çeşitli enfeksiyonlara yol açabilecek olan mikroorganizmalardan korumak için yapılır. İstenmeyen canlılar için adeta bir kalkan görevi yapar.
 • Havalı yataklarda bası yarası oluşma riskini en aza indirmek için küpler bulunur. Bu küpler sayesinde hasta vücudunda bulunan kan dolaşımı normal seviyelerde tutulur.
 • Hareketsiz kalan kasları tekrar harekete geçer.
 • Kullanılan malzeme sayesinde terletmez.

Havalı Yatak Kurulumu Nasıldır?

Havalı yatak kurulumu tahmin ettiğinizden çok daha kolaydır. Çünkü bu yatak modelinde nefes kullanmanız ya da fiziksel olarak çaba harcamanıza söz konusu değildir. Havalı yatağı, şişirme aparatını yatağa entegre ederek saniyeler içerisinde hastaya hazır hale getirebilirsiniz. Havalı yatağa özel olarak üretilen motor yardımı ile birlikte süreç daha kolay bir hale geliyor. Aslında havalı yatak tavsiyesi konusunun popüler hale gelmesinde en önemli detaylardan bir tanesi de bu kolaylıktır. Kısa süre içerisinde yatak hazırlanabilir. Ayrıca hastanın konforuna uygun olarak da şekil verilmesi mümkündür. Hasta vücuduna çok yüksek bir basınç uygulanmasını engeller. Böylelikle konforu bir adım daha ileri taşır.

Havalı Yatak

Havalı Yatak Tavsiyesi ve Bu Yatakların Fiyatları

Havalı yatak fiyatları kullanılan modellere göre değişiklik gösterir. Ayrıca tedavi görecek ya da yatalak hastaların durumuna göre de yatakların özellikleri de farklılaşır. Bu farklılaşmalar havalı hasta yatağı fiyatları üzerinde de etkili olur. Boru tipi havalı yatakların özellikleri daha fazladır. Bu nedenle baklava tipi havalı yataklara göre daha yüksek fiyatlıdır. Ancak eğer hastanın maksimum bir fayda sağlaması istenirse mutlaka hem basınç azaltan hem de hava üfleme özelliği olan havalı yataklar tercih edilmelidir. Havalı yataklar, yatağın yüksekliğine, hava üfleyip üflememesine, kalitesine göre farklı fiyatlandırılır. Birkaç ay yatılı tedavi görmesi gereken hastalar için hasta yatağı kiralama şeklinde de olabilir. Havalı hasta yataklarının aylık olarak kiralanması da mümkündür.

Hasta yatakları kişilerin beden sağlığının korunması için özel olarak tasarlanmıştır. Hasta havalı yatak sistemi ise çok daha kapsamlı bir yataktır. Bu yatak hiç hareket edemeyen ve sürekli olarak yatmak zorunda kalan kişilerin vücutlarında çeşitli sorunlar oluşmaması için elektrikli bir sisteme sahiptir. Bu yatağın bölgesel olarak ısı dengesini ayarlar ve böylece hastalar sürekli yatmak durumunda olsa bile bu ısı dengesi sayesinde sorun yaşanmamaktadır. Bu konuda sizlere daha detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Havalı Yatak Nedir?

Havalı yatak hasta yatakları arasında işlevselliği ile öne çıkan bir üründür. Elektrikli olarak üretilen bu ürün görüntü olarak biraz şişme yatakları andırmaktadır. Bu şişme yatak görünümlü olmasına neden olan kısımlar elektrik ile ısıtılmaktadır. Bu yatağın belirli noktalarına ısı dağılımı olmasını sağlayan bir sistemdir. Havalı yatak özellikle tamamen yatağa bağlı hastalar için oldukça uygundur. Bu kişiler yataktan hiç kalkamadıkları için böyle bir duruma ihtiyaç vardır. Bu yatakların en önemli özelliği doğal olarak sürekli hareketsiz olan kişilerin dolaşım sistemlerinde sorun yaşanmasını engellemektir. Yatağın daha birçok önemli faydası vardır. Bu faydalardan bahsetmeden önce bu yatak temin edilirken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgi vermek istiyoruz.

Havalı Hasta Yatağı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sevdikleriniz veya kendiniz için havalı hasta yatağı almak istiyorsanız öncelikle dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Ancak doğru bir yatak seçimi ile sizlerde bu yatakların avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bunun içinde sizlere bilgi vereceğimiz konulara dikkat etmeniz gerekir. Bu önemli noktalar şöyle olmaktadır;

 • Yatağın pozisyon verme özelliklerine dikkat edilmesi gerekir.
 • Yatağın boyutu ayrıca üzerinde durulması gereken bir konu olmaktadır.
 • Yatak üretilirken kullanılan malzemenin insan sağlığına zararının olmaması gerekir.
 • Yatakta kullanılan emniyetlerin de ayrıca son derece önemli olduğunu söylemek isteriz.
 • Ürün satın alınırken kullanıcı yorumlarının mutlaka incelenmesi gerekir. İnsanların deneyimleri sizlere oldukça yardım etmektedir.

Havalı yatak alırken yukarıda saydığımız konulara dikkat etmeniz sizler için oldukça faydalı olacaktır. Sizler de sadece birkaç konuya dikkat ederek rahatlıkla en ideal havalı yatağı bulabilirsiniz.

Havalı Hasta Yatakları

Havalı Hasta Yataklarının Avantajları

Hasta yatağı konusunda kişilerin bilmesi gereken en önemli konulardan biri doğal olarak bu yatağın avantajları olmaktadır. Bu yatakların en önemli avantajı hastaların kaybettikleri hareket kabiliyetinin tekrar kazandırılmasıdır. Bunun yanında ayrıca hasta bakıcıları içinde bu yataklar çok daha rahat bir şekilde hastalarını kontrol etmelerini sağlar. Kişiler bu yataklar sayesinde hastalarını daha rahat kaldırıp, indirebilmektedir. Yani kısacası bu son derece önemli bir avantaj olmaktadır. Bu yatak sayesinde ayrıca bazı hastalarda kendi ihtiyaçlarını kendileri sağlayabilmektedir. Kısacası hasta havalı yatak temin etmek hem hastalar hem de hasta yakınları için son derece önemli ve gereklidir.

Hasta Havalı Yatak ile Nasıl Rahat Eder?

Hastalar havalı hasta yataklar ile oldukça rahat eder peki bu nasıl sağlanır merak ediyorsanız sizlere bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle bu yataklar hastaların ihtiyaçlarını karşılamak üzere üretilmiştir. Yani onların hareket edemiyor olması vesaire gibi konular düşünülerek yatağa çeşitli fonksiyonlar eklenmiştir. Böylece hastalar çok daha rahat bir şekilde hareket edebilmektedir. Bu yatağın konforu ve işlevselliği geçici olarak yatmak zorunda olan hastaların iyileşme sürecini de ayrıca kısaltmaktadır. Yani kısacası havalı hasta yatağı ile oldukça rahat eder ve hastalık sürecini çok daha iyi atlatır. Sizler de kendiniz ve sevdikleriniz için bu yatakları temin edebilir ve onlar için en iyisini yapmış olabilirsiniz. Oldukça kaliteli ve konforlu hasta yatakları üretilmektedir.

Yatan Hastalar İçin Havalı Yatak Kullanımının Önemi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön