Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Yatan Hastaların Büyük Destekçisi Hasta Yatakları

hasta yataklari 25

Hasta yatakları yatağa bağlı olarak iyileşme süreci geçiren veya hayatlarının geri kalanını yatağa bağlı geçirmek zorunda kalan hastalar için özel olarak üretilir. Her yatan hastanın sorunu aynı olmadığı için her hastanın ihtiyacı olan yatağın da bu ihtiyacı karşılaması gerekmektedir. Bu nedenle hasta yatakları birtakım özellikleriyle kendi içerisine çeşitlere ayrılmaktadır. Yükseklikleri ayarlanabilen hasta yataklarının en önemli kullanım amacı, hastanın rahat hissetmesini sağlayarak tedavi ve iyileşme sürecinde hastanın moralini daha yüksek tutmasını sağlamaktır. Ayrıca oluşması muhtemel bazı fiziksel rahatsızlıkların da önüne geçmesi, hasta yataklarının tercih edilmesinin nedenlerindendir. Firmamızın ürettiği hasta yatakları hemen herkesin kullanabileceği ölçüdedir.

Hasta Yatağının Faydaları Nelerdir?

Tedavi ve iyileşme sürecinin en önemli destekçisi olan hasta yatakları, yatan hastaların hastane dışında da iyi bir bakım almasını sağlamaktadır. Hem hastanede hem bakım merkezlerinde hem de evlerde kullanılması mümkün olan hasta karyolası ürünleri çok faydalıdır. Hastanın rahatını ve güvenliğini sağladığı gibi bakımından sorumlu refakatçisinin de daha az zahmet yaşamasına neden olmaktadır. Yatağa bağlı kalan hastalar bu süreci kısa zamanda geçirecekleri gibi çok uzun süre ya da hayatının geri kalanında yatağa bağlı kalma durumları da olabilir. Bundan dolayı oluşabilecek birtakım sorunların önüne geçmesi açısından doğru bir hasta yatağı tercihi büyük önem taşımaktadır. Sürekli yatan hastanın vücudunda oluşması ve iyileşmesi zor olan kızarıklık ve yaraların oluşmasının engellenmesi, doğru bir hasta yatağı ile mümkün olmaktadır.

Hasta Yatak Modeli

Birçok çeşidin bulunduğu hasta karyolasının manüel ve kumandalı çalışan şeklinde modelleriyle ihtiyaca ve ekonomik duruma göre tercih edilmesi imkanı bulunmaktadır.

Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Hasta yatakları birçok çeşitlilik barındırır. Daha kolay kontrol mekanizmasının olduğu kumandalı hasta yatağı çeşidi ile hastanın kumada yardımıyla çok daha kolay yatağı ayarlaması sağlanmaktadır. Felçli hastalar için özel olarak tasarlanan felçli hasta yatağı, hastanın bacaklarını hareket ettirmek amacıyla indirip kaldırmak gibi aktiviteleri ve yatma ve oturma pozisyonunun olduğu, kumanda veya manüel olarak kullanılan yataklardır. Özellikle felçli hastaların tercih ettiği 2, 3 veya 4 motorlu olarak tasarlanan motorlu hasta yatağı, yatağın altında yer alan motor sayesinde fonksiyonel bir özelliğe sahiptir ve kumanda ile çalışmaktadır. Hayatının geri kalanını yatağa bağlı olarak geçirecek hastalar için tasarlanan otomatik hasta yatağı, hastaların hareket etmelerinin mümkün olmamasından kaynaklı hareketli bir yapıya sahip olması şeklinde üretilmektedir.

Hareketli iskelet yapısına uygun bir şekilde eklemleri bulunan katlanabilir hasta yatağı, istenilen pozisyona göre şekil alarak hastanın yatma veya oturma pozisyonlarını kumanda aracılığıyla sağlamaktadır. Pratik bir kullanımı olan şişme hasta yatağı, pompayla şişirilerek yatak haline gelmesi şeklinde kullanılmaktadır. Tuvalet ihtiyacını tek başına gideremeyen hastaları tuvalete gitme zahmetinden kurtaran lazımlıklı hasta yatağı, hastaların tuvalete gitmeden ihtiyaçlarını gidermelerinin daha kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlayarak hasta ve refakatçisi için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Hasta Yatağı Çeşitleri

Havalı Hasta Yatağı Hakkında

Motorlu yatak sistemleri olarak tasarlanan havalı hasta yatağı bası yaralarının engellenmesine yönelik kullanılır. Özellikle uzun süre yatmaktan kaynaklı hastanın topuk, dirsek, kuyruk sokunu, kulak ve kalça gibi bölgelerinde oluşan 1. ve 2. seviyedeki yaraların önlenmesinde kullanılır. Normal bir yatağın uyguladığı basınç sayesinde oluşan yaraların daha ileri boyuta gitmesini engellemek ve iyileşmesini sağlamak için kullanılmaktadır. Yara ve ağrılar için özel olarak tasarlanan havalı hasta yatakları yatan hastaların yara oluşum riskini azaltır. Bunun yanı sıra obezite gibi bazı hastalıklar için de terlemeyi en aza indirgeyerek sağlıklarının kötüye gitmesini önler. Baklava Tipi Havalı Yatak, Boru Tipi Havalı Yatak ve Pozisyon Aldıran Havalı Yatak olmak üzere üç türde havalı hasta yatağı çeşidi bulunmaktadır.

Hasta Yatağı Kiralama İşlemi

Tedavi süreci uzun olmayan ancak hasta yatağı yardımıyla iyileşme süreci geçirmesi gereken hastaların hasta yatağı kiralama imkânı mevcuttur. Bu sayede satın almaya gerek kalmaksızın konforlu ve sağlıklı bir tedavi süreci mümkün olmaktadır. Bu sayede hem hastalar hem de refakatçileri daha kolay bir tedavi süreci geçirirler. İyileşme süresi boyunca daha az zahmet çekerek ve daha az maliyetle bu durumu atlatırlar. Hasta yatağı fiyatı nedeniyle satın almak yerine kiralamayı tercih eden kişiler de mevcuttur. Bu kişilerin yatağın ayarlanması ve fonksiyonları ile ilgili uygun hasta yatağı çeşidi belirleyerek kiralama işlemini gerçekleştirmeleri doğru olacaktır. Tedavi sürecinin daha kolay olması için bu detaylar önem taşımaktadır.

Evde Hasta Yatağı İle Hasta Bakmak

Tedavi dönemini evde geçirmesi mümkün olan hastaların ev tipi hasta yatakları ile bakım ihtiyaçlarını gidermek mümkün olmaktadır. Hasta yataklarında bulunan ayarlama özellikleri ile hastanın sırt, ayak gibi bölgelerinin yükseklik ayarlarının yapılması mümkündür. Yatakta bulunan elektrik motoru sistemi ile bu ayarlar kolaylıkla yapılabilmektedir. 2 ve 3 motorlu hasta yatakları çeşitleri ile hastanın hareket yeteneğini kaybetmesine bağlı olarak tercih edilmektedir. Firmamızdan her türlü yatağı kolayca tedarik edebilirsiniz.

Yatan Hastaların Büyük Destekçisi Hasta Yatakları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön