Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Yatan Hastaların Sağlığı İçin Tasarlanan Hasta Yatakları

hasta yataklari 35

Yatmak zorunda kalan hastaların tedavi süreçleri için özel olarak tasarlanan hasta yatağı, tedavisini hastanede ya da evde gerçekleştirmesi gereken hastalara büyük kolaylık sağlamaktadır. Esas işlevinin hastanın sağlığını ve güvenliğini sağlamak olan hasta yatağı ya da diğer adıyla hasta karyolası birbirinden farklı özellikleri sayesinde hastanın konforunu ve yaşam standardını en hale getirmek için tasarlanmıştır. Yan korkulukları ve baş ve ayakucunun kapalı olması gibi özelliklerinden kaynaklı hastanın düşmesi engellenerek daha güvende olması sağlanmakta ve baş kısmının hareket ettirilmesi mümkün olan çeşitleriyle yatan hastaların daha kolay yemek yemek ve oturması gerçekleşmektedir. Kumanda ile çalışan hasta yatakları modelleri ile yatan hastaların daha rahat etmeleri sağlanmaktadır.

Hasta Yataklarının Fonksiyonel Çeşitlilikleri  

Manüel, 1, 2, 3 ve 4 motorlu ile dual ve kolon motorlu, asansörlü ve yoğun bakım olmak üzere 4 çeşitli hasta yatakları, hastaların ihtiyaçları doğrultusunda belirlenerek tercih edilmektedir. Sadece el ile ayarının yapıldığı manüel ya da diğer adıyla motorsuz hasta yatağı, rulman aracılığıyla hastanın baş ve ayak bölgesinin insan gücüyle hareketini mümkün kılmaktadır. 1, 2, 3 ve 4 motorlu ile dual ve kolon motorlu hasta yataklarını manüel hasta yataklarından ayıran en önemli özellik ise elektronik bir hasta yatağı olup kumanda yardımıyla kullanılmasıdır. Kumanda ile ayarlanabilen asansörlü hasta yatağı ile yatağın alçalması ve yükselmesi sağlanarak özellikle yatalak hastalar için önemli olmaktadır. Yoğun bakım hasta yatakları, yoğun bakımda tedavisi devam eden hastalar için tasarlanmıştır. Ayrıca yatalak hastalar için geliştirilen katlanabilir hasta yatağı, kumanda aracılığıyla hastanın yatma ve oturma pozisyonlarının ayarlanması sağlanmaktadır.

Hasta Yatakları

Hastanın tuvalet ihtiyacını gidermesi için tasarlanan lazımlıklı hasta yatağı ile hem hastalar hem de refakatçiler için büyük kolaylık sağlamaktadır. Birçok fonksiyonel çeşitliliğe sahip hasta yatakları, yatan hastaların ihtiyaçları doğrultusunda hayatlarını kolaylaştırmak ve konforlarını sağlamak açıcından önemli rol oynamaktadır.

Hasta Yatağı İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatan hastaların hem konforunu artırmak hem de kaliteli bir hayat yaşamalarını sağlamak zaruri bir ihtiyaç olan hasta yatakları, tedavi sürecinde hastaları hem fiziksel hem de moral olarak olumlu yönde etkilemektedir. Öncelikli olarak hasta yatağının hastane ya da evde mi kullanılacağı hususu dikkate alınarak tercih edilmelidir. Seçilen hasta yatağı, hastanın uzun süre veya yaşamının geri kalanında hasta yatağına bağlı kalması ya da daha kısa süre yatmak zorunda kalması gibi durumlar göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Hasta yatağının koyulacağı yer belirlenerek her iki tarafında da bir miktar boşluk oluşması sağlanacak büyüklükte bir hasta yatağı seçmek, hem hasta için hem de bakım yapacak sağlık görevlisi ya da refakatçi için önemli olmaktadır.

Havalı Hasta Yatağı İle Yara Oluşumlarının Engellenmesi

Uzun süre yatan hastaların yaşadığı en büyük problemlerden biri de vücudun belirli bölgelerinin sürekli aynı pozisyonda kalmasından kaynaklı kızarma, morarma ve yara oluşmasıdır. Bası yarası da denilen bu yaralar, topuk, dirsek, kuyruk sokumu, kulak ve kalça gibi vücudun çeşitli bölgelerinin uzun süre basınca maruz kalması nedeniyle oluşmakta ve yatan hastaların en büyük problemi olmaktadır. Su geçirmez ve hava ile şişirilen özel tasarım olan havalı hasta yatağı sayesinde yatan hastaların bu problemine çözüm getirilmiştir. Hasta yatağının üzerine yerleştirilerek kullanılan havalı hasta yatakları, motorlu bir hasta yatağı olup ortalama 20 dakikada yatağın şişmesini sağlamaktadır. Havalı hasta yatağının kurulması ve şişirilmesi sırasında hasta yatakta olmamalı ve hastanın fiziksel özelliklerine uygun olarak yatak tercih edilmelidir. Baklava tipi, boru tipi ve pozisyon veren havalı hasta yatağı çeşitleriyle hastanın kilosuna göre hasta yatağı tercihi büyük önem taşımaktadır.

Havalı Hasta Yatağının Faydaları Nelerdir?

Hastanın rahat etmesini sağlayan havalı hasta yatağının şişip inen baloncukları ile hastaya masaj etkisi yapması sağlanmaktadır. Hava akımı sayesinde yatağın kendiliğinden havalandırılmasına ve basıncın farklı bölgelere dağılmasını dengeleyerek yara oluşumlarının engellemesine neden olan havalı hasta yatağı, su geçirmez özelliğe sahiptir. Kolay temizlenmesi ve leke tutmama özelliği ile yatalak hastalar için ideal bir kullanımı olan havalı hasta yatakları, kullanımının kolay olması nedeniyle de hem hastalar hem de refakatçileri için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Hasta Yatağı Kiralama

Hasta yatağı fiyatı yatağın fonksiyonlarına göre değişkenlik göstermekte ve uzun süre yatan veya hayatının geri kalanında hasta yatağına bağlı yaşamak durumunda kalan hastaların satın alması için önemli olmaktadır. Hastaların tedavi sürecinde en önemli etken olan hasta yatağı, daha kaliteli ve sağlıklı bir süreç için alınması zorunlu bir ihtiyaç olmaktadır. Hasta yatağı satın almak isteyen kişilerin hasta yatağı fiyatlarının yatağın donanımına göre artış göstermekte olduğunu ve devletin havalı hasta yatağı dışındaki hasta yatağı satın almada destek vermediğinin bilinmesi gerekmektedir. Uzun süreli olmayıp birkaç ay gibi daha kısa süreli tedavi süreci geçirecek olan yatan hastalar için ideal bir alternatif olan hasta yatağı kiralama tedavi sürecinin hem konforlu ve sağlıklı hem de daha az maliyetli sağlanması için tercih edilmektedir.

Yatan Hastaların Sağlığı İçin Tasarlanan Hasta Yatakları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön