Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Yeni Nesil Hasta Yataklarında Öne Çıkan Özellikler

hasta yatagi 3

Yeni nesil hasta yataklarında öne çıkan belli başlı özellikler, hasta yataklarının otomatik çalışmasıdır. Yatan hastaya konfor sağlayan en önemli özelliklerin başında, otomatik çalışma prensipleri gelir. Otomatik çalışan hasta yatakları, hastanın yardımsız şekilde bazı işlerini rahatlıkla yapmasını sağlar. Yemek yeme, kitap okuma, televizyon izleme gibi bazı faaliyetleri yatak içerisinde yardımsız yapması söz konusudur.

Hasta yatağı alırken fonksiyonel olması son derece önem taşır. Hasta yataklarında birden fazla motor özelliği olması, yatakların farklı kısımlarının çalışmasını sağlar. İki, üç, dört motorlu ya da asansörlü hasta yatakları son derece kullanışlı yataklardır. Yatağın baş, ayak ve sırt bölümlerini hareket ettiren yataklar, farklı sayıda motorlar yardımı ile mümkündür.

Kiralık Hasta Yataklarının Tercih Edilmesi

Hasta yatağı fiyatları yatağın özellikleri ve ikinci el olup olmamasına göre değişim gösterir. Hasta yatağı fiyatlarında kiralık olan yataklar her zaman için daha uygun rakamlıdır. Kiralık hasta yataklarının profesyonel firmalardan temin edilmesi önerilir. Bu firmalar hasta yataklarını kiralama öncesi ve sonrasında temizleten, detaylı şekilde kontrolünü yapan işletmelerdendir. Kiralık hasta yataklarında motor özellikli yataklar da mevcuttur.

Kiralık yataklarda, havalı hasta yataklarını, hareket kolaylığı sunan yatakları bulmak mümkündür. Hasta yatağında sağlam malzemeden yapılmış olan tasarımların satın alınması önerilir. Hava koşullarından etkilenmeyen ve paslanmayan hasta yatakları uzun süre kullanılacak yatak türleridir. Hasta yataklarının ev tipi ya da hastanelerde kullanılan farklı modelleri de mevcuttur. Ameliyat sonrası hastalar için serum aparatları ile lazımlıkların bulunması hasta rahatlığı için oldukça önem taşıyan hususlardır.

Kiralık Hasta Yatakları

İleri Yaş Hastaları İçin Önerilen Modeller

Hasta yatak modelleri içerisinde ileri yaş hastaları için önerilen modeller, havalı yatak modelleridir. Havalı hasta yatakları ileri yaştaki hastaların cilt sağlığı düşünülerek tasarlanmış yataklardır. Yaşlı hastaların incelen cilt yapıları en ufak bir tahrişte bile yara alacak düzeydedir.

Bu sebeple hava veren ve pozisyon değiştiren yatakların kullanımı önerilir. Hasta karyolalarında da hastaya huzur ve mutluluk veren şık tasarımların tercih edilmesi önerilir. Moral veren bu tasarımlar, hastalığın kolay atlatılmasına vesile olacaktır.

Kaç Tip Hasta Yatağı Mevcuttur

Hasta yatağı farklı hasta grupları için özel olarak yapılmıştır. Tüm hastaların aynı işleve ihtiyacı yoktur. Bu nedenle imal edilen hasta yataklarında bazı ek özellikler yer almaktadır. Tipik bir hasta yatağının özellikleri hakkında bilgi vermek gerekirse;

Hasta yatak modelleri motor sayısına göre 2, 3 veya 4 motorlu olarak birbirinden ayrılmaktadır. Hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak, hasta yatağının başını, bacaklarını veya gövdesini yükseltmek veya alçaltmak için belirli seçenekler kullanılabilir. Hastanın bağlı kalması gereken bir cihazı varsa bunun için ayrı bir bölüm vardır.

Sürekli serum kullanımına ihtiyaç duyan hastalar için serum verebilen cihazlar mevcuttur. Hastane yatağı genel olarak ortopediktir ve insan sağlığını destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. Hasta yatağı en üst düzeyde konfor sağlar ve hastaların ihtiyaç duyduğu tüm özellikler bu yataklarda düşünülür.

Hasta yatağı çeşitleri

Hasta Yatağı Nedir?

Hastane yatağı konusu birçok kişinin çok merak ettiği bir konudur. Birçok kişi bu kiralık veya satılık yatakların hastanelerde bulunan yataklarla aynı olup olmadığını merak ediyor. Hastane yatakları genellikle tek tip görünür ancak durum farklıdır.

Hastane yataklarını birbirinden ayıran motor sayısı ve teknik özellikleri gibi birçok önemli husus bulunmaktadır. Talep edilmesi halinde hastanede kullanılan yatakların teknik özelliklerine uygun yataklar temin edilmektedir. Hasta yatağı alırken en önemli nokta bu yatakların teknik donanımıdır.

Hasta Yatağı Kiralama İşlemi Yapılır mı?

Hasta yatakları ile ilgili bir diğer önemli soru ise bu yatakların kiralanıp kiralanamayacağıdır. Hasta yatağı fiyatları, satın almaya alışmış olanlar için genellikle kiralamakta bir alternatiftir . Meraklıları için hasta yatağı kiralama kolaydır. Sektörün bu alanında önemli bir yere sahip olarak son derece fonksiyonel, konforlu ve güvenilir hasta yatakları sunuyoruz.

Bu hasta yataklarına geçici olarak ihtiyacınız varsa kiralamak çok daha mantıklı bir seçenek. Bilindiği üzere kiralama işlemi, yatağın belirli bir süre için gerekli ekipmanlarla donatılmasından ibarettir. Bu kiralama süresi talep üzerine uzatılabilir. Kiralar birçok yönden satın almaktan daha ucuzdur. Üstelik hasta yatağı ihtiyacı ortadan kalktığında, yatak insanların elinde kalıyor. O yüzden en mantıklısı bu yatağı kiralamak.

Bakıcı İçin Hasta Yatakları Neden Önemli

Günümüz koşullarında hasta ve hasta sayısı giderek artmaktadır. Bu hastalıklar da birbirinden farklıdır. Bir kişinin yatalak olmasına neden olabilecek çeşitli hastalıklar vardır. Bu, hastada rahatsızlığa neden olabilir. Çözüm olarak hastane yatağı tercih edilir. Bu sayede yatalak hastalar kendilerini daha rahat hissederler ve hayatlarını büyük kısıtlamalar olmadan sürdürebilirler.

Bu yatak tipi esas olarak hastanelerde bulunur. Hastalar için daha uygun olması ve hastanelerde kullanılan yataklarda kullanım için daha uygun olması tercih edilme nedenlerinden biridir. Bu yataklar yeni teknoloji ile geliştirilmiş evde hasta yataklarıdır ve sadece hastanelerde değil ev ortamlarında da kullanıma uygundur.

Bakıcı dostu hasta yatakları

Bakıcı Rahat Bakım Yapmasına Yönelik Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasta yatağı, tedavi gören veya sürekli yatalak olan hastalar için daha konforlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Felçli hastalar hep aynı pozisyondadır, eklem sorunlarına ve fiziksel hasara neden olur. Hastanın durumuna göre hasta bakıcısının rahatı için yatak satın alınmalıdır. Böylece hastayla ilgilenen kişi hastayla daha kolay ilgilenebilir.

Bakım verenlerin hastaya her konuda rahat bir şekilde yaklaşabilmesi ve yatakta hastanın ihtiyaçlarını karşılamasını engelleyen herhangi bir problemin olmaması satın alınan yatağın özellikleri ile doğrudan ilişkilidir. Bakıcıların, hastalarına bakmalarını kolaylaştırmanın yollarını düşünmeleri gerekir. Hastanın yatağı rahat ve kullanışlı değilse hem hasta hem de bakım veren için zor bir süreçtir.

Hasta Yatağı Özellikleri

Her hastaya uygun hasta yatak modelleri vardır. Hastanın yatalak olması bel altı veya bel üstü olabilir. Bir kişinin tamamen yatalak olması ayrı bir durum ve özeni temsil eder. Tüm yatalak hastalar için uygun olan hasta yatağı rahat ve pratik olmasıdır. Etkili bir sistem sayesinde birçok işlevi vardır ve hastaların yaşamlarına devam etmelerini sağlar. Günümüz teknolojisi hastalara daha konforlu bir yatak modeli ile hizmet verebilmektedir. Tekerlekli yataklar, yatağın her yöne dönmesini sağlayarak, ihtiyaç sahibi hastalara bakan hemşirelerin ihtiyaçlarını daha kolay karşılamalarına olanak tanır.

Hasta yatağı alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Öncellikle hasta yatağı fiyatları ve bu hasta güvenliği ve yatağın uzun süreli kullanımı için çok önemli bir faktördür. Yatak elektrikle çalışır, bu nedenle kendi kablosu vardır. Bu kablolar hem yatak hem de kumanda ile ilgili özelliklere sahiptir. Kablo koparsa kullanılamaz hale gelir ve yatak serbestçe hareket edemez.

Yeni Nesil Hasta Yataklarında Öne Çıkan Özellikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön