Emek Hasta Yatakları

Hasta yatağı satışı ve kiralama hizmetleri

Evlerde Kullanılabilecek Hasta Yatağı Çeşitleri

hasta yataklari satis yeri

Tedavi gören kişilerin bu süreçte evlerde daha konforlu, tedavi sürecini olumlu yönde etkileyecek yataklardır. Yataklar sadece tedavi süreci bitinceye kadar süre de değil, uzun süre yataklarda tedavi görecek hastalarında vücutlarında yara oluşmamasını sağlamak içinde kullanılmaktadır.

Hasta yatağı 4 tekerliği sayesinde hastaların bir yerden bir yere rahat bir şekilde taşınabilmesinde yardımcı olmaktadır. 4 köşesi korkuluk ile çevrili olup serum takılma aparatları da bulunmaktadır. Korkuluklar istenildiği zaman aşağı doğru kaydırılarak hastanın rahat bir şekilde kalkmasını da sağlamaktadır. Eğer ki hasta yatağı motorlu hasta yatağı ise olası elektrik kesintilerinde bile pil ile çalışabilen mekanizmalara sahiptir.

Yataklar tedavi görecek hastanın boyutlarına uyacak ve tedavi ihtiyaçlarına bağlı olarak birçok özelliklerde üretilmişlerdir. Hastanın tamamen güvende olmasını, rahat etmesini ve en iyi tedavi sürecini uygulamasını sağlamak için üretilmiştir.

Ev Tipi Hasta Yatağı

Hareket Etme Sorunu Olan Hastalar İçin

Hareket sorunu yaşayan, uzun süreli yatağa bağlı olarak yaşamını sürdürecek hastalara havalı hasta yatağı tavsiye edilmektedir. Bu şekil yataklar motorlu hasta yataklarıdır. Yatak havalı yatak ve motor olarak iki parçadan oluşmaktadır. Havalı hasta yatağının motoru sayesinde hastanın vücudunda yaralar oluşmuş ise belirlenmiş bölgelere 1. Veya 2. kademede basınç uygulanabilmektedir.

Yatak yaraları küçük gözükebilir. Lakin önlem alınmadığı takdirde vücudu saran yara çeşitleridir. Bu yatak sistemi hastanın tamamen olası oluşacak yaralarını ve eklem ağrılarını önlemek için de yapılmıştır. Havalı hasta yatakları yapısı ve büyüklüğü itibari ile hasta karyolası yapısına uygundur.

Havalı hasta yatakları sökülen ve ihtiyaç durumunda tekrar monte edilebilme özelliğine sahiptir. Hemen hemen 5 kg ağırlığına sahip olması nedeni ile rahatça taşınabilmektedir. Sabitlenme özelliği ile herhangi bir kayma sorunu da çıkartmamaktadır. Dilerseniz sizde hastalığınızı bu özel yataklarda geçirebilirsiniz.

Havalı Yatak Çeşitleri

Eğer ki uzun süreli bel ağrılarınız veya sırt ağrılarınız var ise a+b+c havalı hasta yataklarını kullanmanız fayda sağlayacaktır. Oksijeni tamamen eşit dağıtabilme özelliğine de sahiptir. Uzaktan kumanda sistemi ile çalışan a+b+c havalı yataklar, yatacağınız pozisyona göre de şekil alabilmektedir.

Havalı Yatak Çeşitleri
  • Boru Tipi Havalı Hasta Yatağı

Boru tipli havalı hasta yataklarının 4 motoru bulunmaktadır. Genelde sırt ve bel ağrıları ve uzun süreli yatak da tedavi görecekler için kullanılmaktadır. Vantilatör özelliğine sahip olan bu yatak 150 kg’ya kadar kaldırabilmektedir. Tedavi gören hastalarda yara önleyici bir hasta yatağıdır.

  • A+B 12 Cm Boru Tipi Havalı Yatağı

Hasta 12 saatten uzun süre yatak da kalıyorsa en uygun yataklardan bir tanesidir. Hasta vücudunda yaralanma, terleme ve pişik gibi rahatsızlıkları başucunda bulunan fan sayesin de oluşumunu engellemektedir. Hastanın vücudun da yaralanmalar başlamadıysa en uygun yatak tipidir. Hastanın kilosuna uygun şekilde tüm çeşitleri bulunmaktadır.

  • A+B 8 Cm Boru Tipi Havalı Yatağı

Kullanım ömrü 1 yıl olan bu yatakların kaldırma kapasitesi 100 kg olarak belirlenmiştir. Henüz başlama aşamasında ki yaraları önlemek için kullanılır.

  • Baklava Tipi Havalı Hasta Yatağı

Adından anlaşılacağı üzere baklava üçgen dilimli bir yatak türüdür. Hastanın ısı dengesi koruma özelliğine sahiptir. Günümüzde en çok tercih edilen yatak türü baklava tipidir. Sizlerde hastalığınızı bu özel yataklarda geçirebilirsiniz.

4 Motorlu Hasta Yatağı

Tedavisi ve bakımı zor olan hastalar için tasarlanmıştır. Tamamen hastanın rahat kullanması ve kolay hareket edebilmesi göz ününe alınarak üretilmiştir. 4 motorlu hasta yatakları sayesinde tedavi sürecini de olumlu yönde ilerletmektedir.

Yatak içerisinde rahat hareket edebilmesinin yanı sıra yatağın yüksekliğinin ayarlanabilmesi hasta bakıcıların işlerini de hafifletmektedir. Birçok hastanın tercih ettiği 4 motorlu hasta yatağı kendi etrafında dönebilen ve sabitlenebilen tekerlek sistemine sahiptir. Günümüzde en çok tercih edilen hasta yataklarından bir tanesi 4 motorlu hasta yatağıdır.

Kolay kullanımı sayesinde hastaların güven içerisinde tedavisini sürdürebilmeleri için tasarlanmıştır. Tedavi gören kişilerin ağırlıklarından dolayı hem hastanın hem de yatağın zarar görmemesini düşünülerek malzemeleri özenle seçilmiştir. Yatağın aparatlarının kolay sökülüp takılması sayesinde temizliği bu yüzden oldukça pratik ve basittir. Bu yüzden evlerde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz yatak türlerindendir.

Ahşap Hasta Yatağı

Fonksiyonel kumandası sayesinde ayak ve baş yüksekliği ayarlanabilen tamamen hastanın konforu hedef alınarak üretilen motorlu hasta yatağıdır. Kumandası sayesinde ayakucu veya baş kısmı 90 derecelik açı ile yükselebilir veya tam tersi yönünde komut verilebilir özelliğe sahiptir. Yatak da bulunan hava delikleri sayesinde hastanın terlemesi önlenmiş olacaktır. Olası bir elektrik kesintisinde 9 voltluk pil ömrüne sahiptir.

Evlerinizde kullanabileceğiniz ekonomik hasta karyolası modeli ve ahşap yapısı hastanızı ruhsal olarak rahatlatır ve konforunu sağlamaktadır. Kolayca sökülüp takılması sayesinde temizliği oldukça basit ve pratiktir.

Korkuluk yüksekliği 35 cm olup kolayca kaydırabilme özelliğine sahiptir. 360 derece dönen plastik tekerleklerden oluşmuş olup kilitleme özelliği ile de sabitlenebilmektedir. Bu gibi hasta yataklarını hasta yatağı kiralama yapan firmalardan kiralayabilir, hastalığınızı bu özel yataklarda rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.

Elektrikli Hasta Yatağı

Hasta yatakları hastaların daha rahat hareket edebilmeleri için elektrikli sistemle üretilmektedirler. Bu şekilde yataklar daha iyi kontrol edilebilirler.Uzaktan kumandası sayesinde yumuşak bir şekilde yatağı inip veya kaldırmak mümkündür. Hastanın yemek yemesi, su içmesi veya hareket etmesi halinde hastaya herhangi bir zarar vermeden faaliyet göstermektedir.

Elektrikli Hasta Yatağı

Hasta bakıcılar içinde oldukça kullanışlı ve iş hafifletiyor olması kullanım açısından gayet uygun görülmektedir. Elektrikli hasta yatağı, hastanın 24 saat yanında bakıcı veya refakatçinin bulunmaması, hastanın yalnız kalma gibi durumlarında elektrikli hasta yatakları kolay kullanımı sayesinde hastanın güvenli bir şekilde yatağı yönlendirmesini sağlayacaktır. Duyulacak herhangi bir güven endişesini de ortadan kaldırmış olacaktır. Bu tarz yataklar için firmalardan hasta yatağı fiyatları alabilir, ayrıca uygun fiyatlara da elektrikli hasta yatakları bulabilirsiniz.

Asansörlü Hasta Yatağı

Hastanın fiziki hareketlerinden dolayı yemek yeme, televizyon izleme ve bazı tedavi süreçlerinde yatağın rahat hareket etmesi büyük önem taşır. Yerden yükselme özelliğine sahip olan yataklar asansörlü hasta yataklarıdır. Uzaktan kumanda sistemi ile çalışan bu yataklar, yatağı farklı açılara da getirebilmektedir. Özelliklerine göre 2,3 veya 4 motorlu asansörlü yatak çeşitleri bulunmaktadır.

Hastanın yaşına ve fiziki özellikleri göz önüne alınmış ve malzemeleri ona göre seçilip uyarlanmıştır. Asansörlü hasta yatağı hastanın rahat edebileceği tüm pozisyonları vermektedir. Başucu ve ayak uçları 90 derecelik açıyla yükselip, tam tersi yönünde uzaktan kumanda ile yönlendirilebilir. Yatağın yan kısımlarında 35 cm korkuluk bulunmaktadır.

2 Motorlu HYE-565 Hasta Yatağı

Hasta yatağının sağlam kasası sayesinde uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Hasta yatağı evde hasta bakmak ve tedavi sürecinde rahat ettirmek için en uygun hasta yataklarından bir tanesidir. Suni bir deri ile kaplı olan bu yatak korkulukları ise alüminyum tabanca sisteminden yapılmıştır. Motor sistemi ile çalışmakta olup Ayak ve baş kısımlarının yüksekliği kumanda ile ayarlanabilmektedir. İç ölçüleri 90 cm x 190 cm olan bu yatağın dış ölçüleri ise 100 cm x 200 cm’dir.

Evlerde Kullanılabilecek Hasta Yatağı Çeşitleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön